Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no, to coś już wiem, teraz brać 1 funkcyjny z zasobnikiem, czy 2 funkcyjny.

Posiadam już kocioł na drewno, który grzeje też zasobnik cwu o poj. 220 litrów. Zestaw ten zostawiam i do tego dokładam właśnie kocioł na gaz, bo mi gaz dociągają.

I nie wiem, czy grzać ten duży zasobnik cwu gazem, czy dać kocioł 2 funkcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zacząłem przerabiać temat kotłów. Widać, ze ceni się markę. Immergas jest włoski dlatego pewnie tańszy. Nie wiem jak z jakością ale jest gdzieś tu wątek o Immergasie i klienci widać są zadowoleni.

Wybrać 3 Immergasy czy 1 Viessmann o niskich mocach min.? A może pośrednio cenowo czyli Viessmann 200-W lub Buderus GB072, GB162 z deko wyższymi mocami min.?

 

Szukam teraz informacji jaki wpływ ma min moc na zużycie gazu w sezonie. Chyba, ze ktoś mnie tu oświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna moc ma nieduży wpływ na zużycie gazu. Natomiast zbyt duża moc pieca spowoduje przy braku odbioru ciepła jego częste wyłączanie i załączanie (taktowanie) co wpływa na żywotność elementów pieca.

 

Mamy viessmanna w firmie. W sumie kocioł jest ok. Kosztuje dużo, ale posiada za to pierdylion funkcji serwisowych do ustawiania. Jak kogoś to rajcuje to może dołożyć kasy. Ja osobiście bym w viessmanna się nie pchał za to poważnie zastanowił na doborem mocy pieca u konkurencji. Na lepsze to wyjdzie. Trzeba pamiętać, że serwis viessmanna też się nie mało ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poleciłbym Kocioł firmy ATAG najlepszy jedyny i najoszczędniejszy w spalaniu gazu!Immergas,Ariston ,Vailant,Viesmann to to samo z innym napisem.Wewnątrz mająte same części włoskie.

 

Polecam od serca ATAG-a

 

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5570%3Adzis-na-ringu-magazynu-instalatora-kotly-kondensacyjne-atag&catid=67%3Abiezacy-numer-ogrzewanie&Itemid=134&lang=pl

Edytowane przez janbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam niedługo kupować kociol gazowy (dom jedn. 180m2, max+15cm styro grafit) zastanawialem sie nad buderusem GB 017 lub GB162, rozmawialem jednak z instalatorem i mowil ze najwiecej montuja pieców DieTricha i Vailand, ze to sa tez bardzo dobre piece.

Co sadzicie o tych markach w porownianu z buderusem , jakie by modele by byly najodpowiedniejsze do mojego domu (kociol jednofunkcyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam niedługo kupować kociol gazowy (dom jedn. 180m2, max+15cm styro grafit) zastanawialem sie nad buderusem GB 017 lub GB162, rozmawialem jednak z instalatorem i mowil ze najwiecej montuja pieców DieTricha i Vailand, ze to sa tez bardzo dobre piece.

Co sadzicie o tych markach w porownianu z buderusem , jakie by modele by byly najodpowiedniejsze do mojego domu (kociol jednofunkcyjny)

 

Nie wiem jak moglem tak napisac, chodzilo mi od GB072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu kotła gazowego do nowo wybudowanego domu proszę o poradę

Rodzina 2+2 dzieci.

Dom 175 m2 + 20m2 garaż ściana Thermopor 30+12 styropian grafit poddasze 25 cm isover 0,033, podłoga 15 cm styropianu okna 3 szybowe.

podłogówka ok 56 m2 - (2 łazienki, korytarz, kuchnia, wiatrołap) reszta grzejniki

Wentylacja grawitacyjna, kominek z DGP

Przymierzam się do kotła vaillant ecoTEC plus VC 206/5-5 + zasobnik 150l Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC) 4,2-21,2 kW Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 24 kW

Czy kocioł o takiej mocy wystarczy do powierzchni mojego domu czy zastanowić się nad większą mocą kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego kotła gazowego z otwartą komorą spalania (dwufunkcyjny). Obecnie posiadam Berette Kompakt 12/22i, niestety piec uległ awarii (naprawa nieopłacalna), dlatego poszukuję nowego kotła. Budynek ma powierzchnie 60m2, zastosowane są grzejniki panelowe (5 szt. + drabinka), w łazience jest ogrzewanie podłogowe. Kwota jaką mam do wydania to około 2000 zł.

 

Wstępne modele, które wyszukałem:

TERMET MINITERM ELEGANCE (GCO-DP-21-23 24/24KW)

BERETTA JUNIOR 14/21

Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV KE

Saunier Duval SEMIA C24

Immergas NIKE STAR 24 3 E

ARISTON CLAS EVO 24CF

DE DIETRICH ZENA MS 24 MI

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Buduję ciepły dom o pow. 160mkw + garaż. Według projektu moc kotła powinna być 11kW.

W stosunku do projektu zastosowałem odrobinę cieplejsze okna (inne zmiany pomijalne).

Producenci kotłów podają moc w przedziale np. 3,2 – 13; 3,2 – 19; 5,2 – 26 kW.

To jaki powinien być kocioł - który przedział? 5.2-26kW czy raczej 3.2-19?

Ten najsłabszy to raczej odpada bo by pracował na granicy parametrów? Instalcja bez solarów a kocioł z zasobnikiem warstwowym 100litrów Viessman 222F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buduję ciepły dom o pow. 160mkw + garaż. Według projektu moc kotła powinna być 11kW.

W stosunku do projektu zastosowałem odrobinę cieplejsze okna (inne zmiany pomijalne).

Producenci kotłów podają moc w przedziale np. 3,2 – 13; 3,2 – 19; 5,2 – 26 kW.

To jaki powinien być kocioł - który przedział? 5.2-26kW czy raczej 3.2-19?

Ten najsłabszy to raczej odpada bo by pracował na granicy parametrów? Instalcja bez solarów a kocioł z zasobnikiem warstwowym 100litrów Viessman 222F

 

Jezeli ma byc moc wymagana kotła 11 kW to bedzie nie ciepły a raczej zimny dom. Ten 3,2-19 na granicy parametrów?, chyba 2-3 razy przewymiarowany.

Podaj jakie masz projektowe obciązenie cieplne budynku

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zob. zdjęcie z części opisowej projektu http://www.wuala.com/JerzyR77/public/IMGP0728.JPG/

Na granicy to chodziło mi o 3.2-13;

Dane domu: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Neapol_II/

Ep = 54,90 kWh/(m2rok)

Ek = 59,58 kWh/(m2rok)

EUco = 32,21 kWh/(m2rok)

 

Z racji wykonywanego zawodu i sprawdzeniu wielu projektów i porównaniu z własnymi obliczeniami nie mam zaufania do obliczeń zawartych w tych projektach, nawet obliczeń wykonanych przez pracownię Lipińskich. Podane wyniki przeliczone są dla okreslonej lokalizacji i usytuowania budynku niekoniecznie a nawet na pewno nie pokrywającymi się z twoją lokalizacją i usytuowaniem. Zapewne tez były zmiany w ociepleniu i oknach. Muszę jednak przyznac ze te wyniki nie odbiegają zbytnio od faktycznych. Dlatego tez nawet wybór 3,2-13 kW jest przeszacowany, o granicy nie ma mowy. Wystarczy kociełek o parametrach 1,9-12 kW (immergas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usytuowanie domu mam wzorcowe - salon od południa, wjazd i garaż od północy.

Czym grozi przewymiarowanie kotła? Czy ta pierwsza liczba powinna być mniejsza czy większa?

Akurat kotła nie chcę zmieniać - instalację robi mi firma - przedstawiciel Viessmanna i dostaję w pakiecie specjalne warunki gwarancji i serwisu.

Chodzi mi tylko o moc: 3,2 – 13; 3,2 – 19; 5,2 – 26 kW. Ja jednak bym nie wybierał tego 3,2 – 13. Zastanawiam się tylko czy lepiej jest: 3,2 – 19 czy ten: 5,2 – 26 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze masz usytowanie domu wzorcowe nie oznacza ze projektant tak przyjął. Nie wiadomo jaka jest przyjęta strefa klimatyczna.

Niezależnie od tego projektowe obciązenie cieplne twojego domu moze sie miescić w granicach 4,5-6 kW. Przyjmując cwu dla 4 osób to dodatkowe 1 kW.

W sumie jest to max 7 kW dla minalnej temp. np -20 dla III strefy, to po co 26 kW i 5,2 kW dla min. mocy która jest tylko niewiele niższa od projektowego obciązenia cieplnego. Ale skoro juz zadecydowałes to moje zdanie czy tez rady są bezcelowe. Zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...