Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja miałem prognozy wiec dokladnie nie powiem, w tym sezonie zuzylem ok 600m3 gazu. A zaczalem grzac pod koniec pazdziernika i przez pierwsze dni ostro ciagnal gazu bo dom byl nie wygrzany. Do tego zuzyłem ok 2m3 drewna kominkowego czyli jakies 200m3 gazu zaoszczedziłem? Niewiem dokladnie jak to przeliczyc. Tylko zerknij na moje ocieplenie (w dzienniku) i porownaj ze swoim bo to ma najwieksze znaczenie a nie kociol jaki kupisz. Edytowane przez adamfcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozgladam sie juz za piecami o niskiej mocy startowej. Rozumiem ze musze do tego kupic zbiornik. Mam jeszcze za free piec stalopalny. Co myslicie o tym zeby kupic taki zbiornik, zebym mogl podlaczyc tez ten piec stalopalny i w ostre zimy nim wspomagac? Odrazu mowie ze nie chce zeby piec stalopalny bym moim glownym zrodlem. Ma to sens ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do porównania:

http://kociolgrzejnik.pl/pl/p/Pakiet-kociol-gazowy-kondensacyjny-jednofunkcyjny-Buderus-GB-072-14KW-S120-RC300-FA-AS1.6-/240

Kocioł, sterownik, zasobnik 120l, czujniki...

Cena zapewne do negocjacji...

A tak przy okazji, mozna kupic sameu komponenty do kotlowni na internecie zamiast od instalatora? Nie ma pozniej problemu z reklamacja czy z tym ze te z internetu moga byc wybrakowane albo gorszej jakosci? Bo moj dobry znajomy kladl mi instalacje i chcial bym zeby mi tez zrobil kotlownie ale niestety nie ma dobrych cen na kotly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupować samemu. Płacisz wtedy 23% VAT. Ale bywa to bardziej oplacalne niż zakup przez instalatora na 8% VAt. Ja tak sie dogadalem z instalatorem Kupuję sam komplet Vaillanta, on mi montuje a pierwsze uruchomienie i tak robi ktoś z autoryzacją Vaillanta.

ZTCW to chyba tylko Dedietrich robi problemy z zakupem od niektórych firm z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można. Te z internetu nie działają. Zapytaj i napisz co na to ów znajomy. PS. Jest on "dobry" w jakim sensie?

 

Dobry znaczy sie wieloletni przyjaciel. Zawsze mi szczerze doradzal. Odnosnie cen on wie ze ma wyzsze niz te w internecie ale dla niego nie ma problemu jesli kupie sam. Pytam o te wszystkie rzeczy bo lubie sie opierac na kilku opiniach. Powracajac do tematu, rozumiem ze nie ma sensu przeplacac i inwestowac w Viessmanna. Lepiej chyba bedzie kupic tanszy piec ale np zainwestowac w leprzy zbiornik i np. sterownik pogodowy i ogolnie osprzet. Bo z tego co widzialem sa rozne typy tych sterownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Chciałbym uzyskać poradę co do wyboru pieca gazowego. Przybliżę trochę sytuację w której się znalazłem. Dom około 150 m powierzchni do ogrzania . Typowa kostka z lat 80 piwnica nieogrzewana, parter, 1 piętro. Dach ocieplony kilka lat temu, okna plastiki 1,1. Jestem właśnie po ociepleniu ścian(siporex 24 cm- 4 cm pustka powietrzna nie wentylowana, 12 cm cegła kratówka) 15 cm styropianem. I z tego też powodu chcę wymienić stary piec gazowy z otwartą komorą spalania buderus logmax u004 24 kw na coś nowego. Zapotrzebowania na ciepło po dociepleniu na stronie cieplowlasciwe.pl wychodzi mi około 3-4 w przecietny dzien zimy a w najmrozniejszy 6,5- 7,5. 96kWh/m2*rok zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2. Grzejniki konwektorowe (convector lata 90 jak wchodziły na rynek tak 98 rok kupowane). Zastanawiam się nad piecem kondensacyjnym ale stopa zwrotu przy pelnej kondensacji to jakies 5 lat z drugiej strony tylko kotły kondensacyjne maja niskie moce na ktorych piec nie bedzie taktowal. myslalem nad immegrassem za 3500 badz termet gold. tylko czy przy grzejnikach konwektorowych bedzie to oplacalne?. czy nie lepiej wybrac kotła turbo z mocą 7kw. czy taki kocioł bedzie zużywał dużo więcej gazu i taktował za często? 3 opcja to znalazłem kocioł termetu z mocą 4-13,5 (tylko otwarta komora spalania nie kondensacyjny za jakieś 2000 zł tylko czy taki piec pociągnie z ogrzaniem domu. PS. szukam kotła jednofunkcyjnego zasobnik posiadam od budeusa ktory posiadam teraz. Komin niestety przy kondensacie i turbo bedzie musiał być zrobiony. Które rozwiązanie jest najlepsze proszę o jakieś porady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Komin niestety przy kondensacie i turbo bedzie musiał być zrobiony...

 

Wiesz że do mocy (znamionowej!) 21kW możesz wstawić komin poziomy (koncentryczny, przez ścianę, o ile masz kotłownię ze ścianą zew. i takie rozwiązanie ci odpowiada np. estatycznie)? Chyba (przynajmniej przy kondensacie)... Tylko muszą być zachowane odpowiednie odległości od komina np. do okien/drzwi (nie pamiętam dokładnie jakie, do wyszukania).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mają w mieszkaniach kotły atmosferyczne z dużą mocą i jakoś to działa, przy turbo jest więcej przekaźników które mogą paść przy częstym taktowaniu ale nie wyciąga ciepłego powietrza z pomieszczenia, kondensat najlepiej bedzie pracowal ale dlugo bedzie sie zwracal, z 10 procentt zaoszczedzisz, wiec nie ma dobrego rozwiazania, cego nie wybierzesz suma bedzie podobna. plusem atmosferyka jest najprostsza budowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem że rocznie kondensacja wyniesie korzyści rzędu 300 zł za sezon. Jestem po ociepleniu 200 mkw ścian co było priorytetem (teraz muszę dopasować do tego jakiś kocioł bo stary atmosferyk buderus logmax pracuję na mocach 10-24kw) i znaczna część funduszy poszła na ten cel dlatego nie chcę przepłacać jeśli to nie jest jakoś mega opłacalne. Cały czas zastanawiam się jaki kocioł wybrać. Każda porada jest cenna.Dla ułatwienia mój dom w liczbach wartości przybliżone http://cieplowlasciwie.pl/wynik/rir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...