Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To robi jak - ja nie pisałem, że diametralną. Ale dwa to dwa a nie 10% więcej (może porównaj to do Twoich dochodów +10% robi różnicę ?). Dla mnie dwa to i tak za dużo ...

Wytłumacz moi zatem jak typowy Kowalski odczuje różnicę między 1,8 a 2,2 kW Dom ma zapotrzebowanie dajmy na to 12kW

Kocioł mniej spali gazu? pompa obiegowa mniej prądu pociągnie? Może wymiennik będzie trwalszy? Pytam serio bo nie wiem.

Dla mnie te różnice póki co to sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robi jak - ja nie pisałem, że diametralną. Ale dwa to dwa a nie 10% więcej (może porównaj to do Twoich dochodów +10% robi różnicę ?). Dla mnie dwa to i tak za dużo ...

 

Wiesz, niedawno byłeś przekonany, ze Google nie wskaze na więcej, niż jeden kocioł z modulacją od 2 kW.

A są trzy, tylko nie chciało Ci sie szukać

To o 200 % więcej i to jest różnica.

 

A jak ci tu już napisano, 0.2kW więcej w CO nawet nie zauważysz.

Za to zauważysz o ile szybciej ACV uzupełnia CWU.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz.... Gdybym miał ACV zamiast Immergasa to ilośc startów nie zmieniłaby się ani o jotę.... Tyle, że w CO ACV pracowałby o 10% krócej... A w CWU o 40%...

 

Czyli kocioł byłby o te 10- 40% oszczędniejszy? Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić

 

Czy może oddawal by wiecej mocy na takt i przez to pracował by krócej? W takim wypadku ilość startów sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś :) Skąd zatem ten 10% krótszy pracy na CO? Wynika on z wyższej mocy minimalnej ACV? Jeśli tak, to ilość taktów sie jednak zmieni.

Rozumiem że 40% krótszy czas pracy na CWU wynika z kolei z dużo wyższej mocy maksymalnej ACV

btw

Jak Ci sie sprawuje ten Victrix?

 

Kocioł na CO włącza mi się 4 razy na dobę. ACV też włączałby mi się 4 razy na dobę, chyba, że miałby spieprz... sterownik.

 

Victrix póki co sprawuje się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak panikujecie z tym taktowaniem. Kazdy kociol jest przed nim zabezpieczony i nie dopusci do taktowania - z reguly jest to czas 3 minut blokady.

 

Włączanie się co trzy minuty na kilkadziesiąt sekund to właśnie taktowanie.

Lepiej tego uniknąć, jeśłi się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robi jak - ja nie pisałem, że diametralną. Ale dwa to dwa a nie 10% więcej (może porównaj to do Twoich dochodów +10% robi różnicę ?). Dla mnie dwa to i tak za dużo ...

 

Czy policzyłeś straty budynku z dokładnością 10 % i uwzględniłeś mostki jednorodność materiałów przegród. Jaką przyjąłeś bezwładność układu grzewczego i histerezę , przepływ , oraz procent zanieczyszczenie filtra w celu określenia częstotliwości taktowania kotła.

Myślę że uwzględniając te parametry w rachunku prawdopodobieństwa błąd (odchylenie)standardowy wyjdzie większy niż 10 %:D

 

ACV są fajne ,ale te HR i HRE

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie się co trzy minuty na kilkadziesiąt sekund to właśnie taktowanie.

Lepiej tego uniknąć, jeśłi się da.

 

Ale na dobra sprawe nie ma to wcale az tak wielkiego wplywu na trwalosc kotla, ewentualnie elektroda zaplonowa i trafo teoretycznie szybciej sie zuzyja, ale same starty nie sa wcale takie grozne. Problem pojawia sie, jak kociol odpala sie na tak krotki czas, ze nie zdazy nawet zmodulowac mocy na min. Ale tak sie dzieje najczesciej przy zbyt malych przeplywach, spowodowanych np. przez silowniki na petlach OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...