Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

te 2kW to ma dogrzać 300m2 domu ocieplonego 10 cm białego styropianu z oknami z Drutexu czy 100m2 domu gdzie jest 20cm szarego styro ciepłe okna itp? Ciepłą jesienią czy mroźną zimą?

Na Twoje pytanie nie ma jednej odpowiedzi. W jednym przypadku 2kW wystarczy w innym nie.

 

180m2 dom z podwójnego pustaka żużel+mieszanina jakiegoś czerwonego kruszywa, styropian 12 cm, okna 3-szybowe greenlina ościeżnica 9cm. Dodam że obecnie mam vitodensa 100w 9-25kw, i nie licząc rozruchu cały czas chodzi na najmniejszej mocy przy CO oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam takie pytanie: Zakładając że piec moduluje od 2kW to bardzo mocno teoretyzując powinien zużywać 0,2 m3 gazu na 1 godzinę (tak przynajmniej wyczytałem gdzieś). Czy palnik pracując z taką mocą jest w stanie ogrzać/dogrzewać wodę na powrocie w obiegu CO do temp 35-40 C? Czy to faktycznie tak działa? Czy ktoś ma w praktyce doświadczenie z takimi kotłami? Z góry dziekuje za odpowiedzi.

 

Postaw garnek z wodą na gazie ( największy palnik ma 2kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180m2 dom z podwójnego pustaka żużel+mieszanina jakiegoś czerwonego kruszywa, styropian 12 cm, okna 3-szybowe greenlina ościeżnica 9cm. Dodam że obecnie mam vitodensa 100w 9-25kw, i nie licząc rozruchu cały czas chodzi na najmniejszej mocy przy CO oczywiście.

wszytko zależy od aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku,

czyli upraszczając od strat jakie masz w danej chwili,

przy dobrze docieplonym budynku i panujących obecnie temperaturach zewnętrznych, jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Proszę o poradę.

Planuję kocioł Immergas victrix 12 2l (12kw), moje pytanie brzmi, czy ogrzeje dom opisany poniżej:

Dom wg projektu E-143;

Powierzchnia użytkowa 137, do ogrzania 170

Ściany porotherm 25 oraz styropian 20 cm

Strop ceramiczny porotherm

Okna 3 szybowe Oknoplast

Okna dochowe Velux mk10 standard

Dachówka ceramiczna

Izolacja podłogi od gruntu 20 cm EPS 100 lub 200

Ocieplenie dachu 30 cm wełny

Ogrzewanie podłogowe na całości

Region wielkopolska

Do tego wszystkiego będzie jeszcze kominek z płaszczem wodnym o mocy 15 kW (płaszcz 9 kW)

spięty w układzie zamkniętym z kotłem gazowym.

Proszę o wyrażenie opinii osoby orientujące się w temacie.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Proszę o poradę.

Planuję kocioł Immergas victrix 12 2l (12kw), moje pytanie brzmi, czy ogrzeje dom opisany poniżej:

Dom wg projektu E-143;

Powierzchnia użytkowa 137, do ogrzania 170

Ściany porotherm 25 oraz styropian 20 cm

Strop ceramiczny porotherm

Okna 3 szybowe Oknoplast

Okna dochowe Velux mk10 standard

Dachówka ceramiczna

Izolacja podłogi od gruntu 20 cm EPS 100 lub 200

Ocieplenie dachu 30 cm wełny

Ogrzewanie podłogowe na całości

Region wielkopolska

Do tego wszystkiego będzie jeszcze kominek z płaszczem wodnym o mocy 15 kW (płaszcz 9 kW)

spięty w układzie zamkniętym z kotłem gazowym.

Proszę o wyrażenie opinii osoby orientujące się w temacie.

Z góry dziękuję.

Ilu potwierdzeń potrzebujesz? W innym temacie napisałem Ci że ten kocioł spokojnie wystarczy. Sam napisałeś że zapotrzebowanie masz 8-9kW a kocioł max daje 12kw. Czy masz świadomość, że te 8-9kW to będzie potrzebne przy mrozach - 20? Większoś sezonu ten kocioł bedzie pracował z mocą 1,9 do 5 kW.

Bierz ten model nowszy z pompą elektroniczną

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu potwierdzeń potrzebujesz? W innym temacie napisałem Ci że ten kocioł spokojnie wystarczy. Sam napisałeś że zapotrzebowanie masz 8-9kW a kocioł max daje 12kw. Czy masz świadomość, że te 8-9kW to będzie potrzebne przy mrozach - 20? Większoś sezonu ten kocioł bedzie pracował z mocą 1,9 do 5 kW.

Bierz ten model nowszy z pompą elektroniczną

 

Przepraszam, że zawracam głowę po raz drugi ale dziś jeden "fachowiec" namieszał mi trochę w głowie i nieco zbił mnie z tropu. Pozostaję jednak przy tym wyborze. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm takie pytanko. Który z jednofunkcyjnych kotłów : Termet Gold 20kw, Immergas 12kW, Vaillant 146/5-5 ma najwieksze możliwości regulacji?

To zależy od sterownika w pokoju czy od elektroniki w kotle?

Mam do czynienia z kotłem Brotje WHBS z pogodówką i sterownikiem tygodniowym i brakuje mi możliwości ustawień krzywej grzewczej albo tego do jakiej max temperatury kocioł ma grzać CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do czynienia z kotłem Brotje WHBS z pogodówką i sterownikiem tygodniowym i brakuje mi możliwości ustawień (...) do jakiej max temperatury kocioł ma grzać CO.

 

Serio?! To podłogówkę trzeba jakoś inaczej zabezpieczać przez "zagotowaniem"?

 

Wydawało mi się że te ustawienia (krzywa też) to standard. Immergas to w każdym razie ma. Ma sporo, ale brakuje mi trochę ustawiania histerezy CO (wprost).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max temperaturę zasilania CO mogę ustawić gdy nie jest podłączony czujnik temperatury do pogodówki. Ustawiam to pokrętłem na kotle.

Gdy jest podłączony czujnik pogodówki to ustawiam sobie tylko temperaturę jaką chcę mieć w miejscu gdzie jest programator i tyle w temacie .

Wypas polega na tym że mogę sobie ustawic inaczej na każdy dzień tygodnia i np chodniej nocą cieplej w dzień.

Kocioł i tak żyje swoim życiem. Gdy na zewnątrz było -15 to zasilenie CO wskoczyło na ponad 60`C a w domu był ukrop.

Kocioł nie ma nawet opcji antylegionella. Temperatura zasilania CWU jest stała .

Nie przeszkadza mi prostota bo kocioł zasila starą instalację na żeberkowych grzejnikach żeliwnych.

Jednak do nowego domu szukam czegoś co będę mógł skonfigurować pod podłogówkę tak jak ja chcę a nie jak chce kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

 

czy tkoś z Was ma i użytkuje

 

 

http://www.soltech.net.pl/image/kotly-gazowe-Vitodens-242-F.jpg

 

 

?

 

Jakie macie opinie?

 

Fajnie wygląda ale cana powala. Jak Cię stać to kupuj. Przed rozpoczęciem budowy bardzo podobał mi się podobny Vaillant ecocompact. Jednak realia sprawiły, że kupuję Immergas victrix 12 i zbiornik cwu 160 litrów. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem markowego pieca kondensacyjnego ze zbiornikiem umozliwiajacego w przyszlosci podlaczsnie czy to kolektorow czy pompy ciepla. Poz tym... Moze to dziwne ale slowo Viessmann budzi we mnie większe skojarzenia z niezawodnoscia niz nazwy innych firm produkujacych kotły.

 

 

Do tego dochodzi zamysl posiadania pieca, uzdatniania wody czy tez rekuperacji spod znaku jednej firmy.. Wybor byl prosty....

 

Pozdrawiam budujacych i budować zamierzających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHBS ma baaardzo ograniczone możliwości wysterowania czegokolwiek. WBS i WGB to już inna bajka.

Przy podłączonym czujniku temp zew. w WHBS można ewentualnie przesuwać równolegle krzywą grzewczą - kręcą pokrętłem od c.o.

Jesteś WIELKI :)

Wystarczyło skręcić kocioł z pozycji 22 na 16 i już temperatura zasilania nie rośnie powyżej 48`C

Przekręcenie w lewo o 1 stopień pokrętła powoduje obniżenie maksymalnej temperatury zasilania o ok 4`C

Kociołek teraz sobie lekko grzeje na 40`C, a w domu nie ma sauny

Szkoda że nie ma tego opisanego w instrukcji obsługi.

Dzieki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...