Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o pomoc w doborze zestawu kocioł gazowy+zasobnik cwu. Budynek nowy, 15cm styropian, okna 3-szyby, 30cm wełny w stropodachu. 90m2 powierzchni. Całośc tylko ogrzewanie podłogowe. 3 osoby dorosłe. Zasobnik około 100l najlepiej warstwowy. Trzeci obieg ciepłej wody na krany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży kocioł to zło ???

 

Oczywiscie ma wadę bo taktuje . Ale kiedy taktuje ?Przy podłogówce trudno mówić o taktowniu.

 

A zalety?

Są zalety . Wyzsza sprawność srednioroczna .

 

Kocioł dobrze dobrany np 10 kW da mało CWU .Ale powiedzmy ,że wystarczy.

 

Moc palnika i wymiennika dobrane na 10 kW da sprawność jakąś tam , ale jak mamy palnik pracujący z mocą 10 kW a wymiennik ciepła zaprojektowany na 24 kW to sprawność wymiany ciepła jest większa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze mocy kotła. Na wiosnę zaczynam remont kotłowni i nie mam pojęcia jakiej mocy kocioł wybrać. Posiadam dom o powierzchni 300m2 z możliwością rozbudowy o kolejne 100m2. Jest to dom w całości przeznaczony pod wynajem. Wybudowany w 2000r. Ściana trójwarstwowa grubości 50cm. Dom ogrzewany 16 grzejnikami aluminiowymi. W sklepach doradzają mi kocioł 35 kW instalator mówi że 18kW wystarczy. Nie chcę żeby się okazało później ze w domu jest zimno albo brakuje cieplej wody w zasobniki ( 250l ) i trzeba inwestować w nowy kocioł. Dziękuje z góry za pomoc

 

Witam,

Zapraszam do kontaktu z firmami - autoryzowanymi partnerami Viessmann z okolic Dębicy - tutaj masz listę. Kontakt i porada nic nie kosztuje a uspokoi Cię i pozwoli podjąć odpowiednią decyzję.

 

W razie problemów z kontaktem - proszę o informację na priv.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo im wiecej człowiek czyta tym jest głupsz:) jeśli chodzi o wybór pieca gazowego jednofunkcyjnego. Z wyliczeń wychodzi mi że piec powinien mieś okol 19 - 21 kw. Powierzchnia do ogrzewania to 180 podogówki góra dół jest to niestety wpiente w jeden goły rodzielacz 10 pętli. Co bym potrzebował żeby to sensownie uzbroić :) Wiadomo każdy patrzy na koszta niestety :) Mam kilka piecy na myśli:

Viessman 200w - 19 kw

Wolf CGB-2 - 20kw

Villant VC 206 - 21 kw

Junkers CERAPUR SMART ZSB 24-5C

Ariston Geniu One system 24kw

Termet gold 20 kw

Posegregowałem wedle ceny im wyżej tym drożej :)

Sterowanie pogodówka i wewnetrzy czujnik, myśle jeszcze o sterowanie pokoje albo góra dół chociaż ale to koszta :)

do tego wszystkiego Biawar Quadro 150l

Z tego co widzę różnica między pierwszym Viessman a ostatnim to wychodzi mi że drugi piec sobie kupie termeta :) Potrzebuje ekonomicznego i sensownego w eksploatacji pieca (serwis)

 

Pozdrawiam:

Darek

Edytowane przez VanDark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że wszystkie mam w pobliżu :) Wiem że serwis jest bardzo ważny ale wole go widzieć raz na rok niż częściej :) W sumie jestem na samym początku muszę zbudować sensownie kotłownie stąd moje pytanie do ludzi którzy już coś w tym temacie zrobili maja użytkują :) Sam wiesz co serwisant to inny piec w końcu im płacą dodatkowo :) Edytowane przez VanDark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo im wiecej człowiek czyta tym jest głupsz:) jeśli chodzi o wybór pieca gazowego jednofunkcyjnego. Z wyliczeń wychodzi mi że piec powinien mieś okol 19 - 21 kw. Powierzchnia do ogrzewania to 180 podogówki góra dół jest to niestety wpiente w jeden goły rodzielacz 10 pętli. Co bym potrzebował żeby to sensownie uzbroić :) Wiadomo każdy patrzy na koszta niestety :) Mam kilka piecy na myśli:

Viessman 200w - 19 kw

 

Pozdrawiam:

Darek

 

Witam, dziękuję za zainteresowanie kotłem firmy Viessmann. Jeśli masz wątpliwości to sprawdż warunki serwisu - Viessmann oferuje serwis 24H. Przeanalizuj warunki gwarancji i dostep do firm instalacyjnych z referencjami.

Jeśli masz pytania odnośnie kotła Viessmann - służe pomocą tutaj, lub na priv.

 

Jeśli zależy ci na wygodnej obsłudze urządzenia to zwróć dodatkową uwagę na dostępne aplikacje na smartfony! to dzisiaj bardzo pomocne w sterowaniu systemem grzewczym na odległość.

 

Pozostaje do dyspozycji!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod koniec poprzedniego roku miałem olbrzymi dylemat jaki piec gazowy kupić. Ten piec miał być - jest pierwszym moim gazowym kotłem. Brałem pod uwagę kilka firm. Za poradą hydraulika zdecydowałem się na kocioł Junkers Bosch Condens 9000iW 40KW wiszący jednofunkcyjny. Minusem tego kotła jest jego początkowe wyposażenie fabryczne. Nazywam tego typu politykę firm "sama rama i pedały". Cały dodatkowy osprzęt trzeba było dokupić oddzielnie. Nie zdecydowałem się (na razie) na sterownik fabryczny CW400.

Kocioł ogrzewa 450 m2 plus C.W.U. , budynek jest średnio ocieplony (ściany cegła czerwona max., styropian 5mm oraz pustak dziurawka). Używam go w tej chwili około miesiąca przy obecnych temperaturach zewnętrznych -5'C do +5'C. Ustawiony jest w prognozie dziennej na +20'C nocnej +15'C oraz grzanie kotła C.W.U. (eco) 45'C, grzejniki 41"C. Jego spalanie dobowe przy tej pogodzie jest około 20 m gazu +/- 2 metry. Temperatura w domu w dzień 20'C-19'C noc nie mniej niż 18'C.

Jak na razie jestem z takiego obrotu sprawy zadowolony.

 

Pozdrawiam.

 

A ja proponuję również dopytać się o dotacje. W mazowieckim do wymiany starego kotła na nowy gazowy dodają 5kzł.

 

Jak masz firmę w tym samym budynku to spadaj na drzewo!

Edytowane przez smoki3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...