Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkim.

Potrzebuję pomocy w wyborze pieca dwufunkcyjnego najlepiej z zasobnikiem.

 

Półbliźniak o pod 105 m2. Niepodpiwniczony. Podłogówka tylko w holu, wc, łazience, częściowo w salonie(aneks kuchenny). Okna 3-szynowe. Konstrukcja z pustaka - 19 cm. Strop na strych drewniany ocieplony wełną 15 cm. Na dachu dachówka.

 

Czy to są wystarczające informację?

 

Byłabym wdzięczna o propozycję odpowiednich piecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim.

Potrzebuję pomocy w wyborze pieca dwufunkcyjnego najlepiej z zasobnikiem.

 

Półbliźniak o pod 105 m2. Niepodpiwniczony. Podłogówka tylko w holu, wc, łazience, częściowo w salonie(aneks kuchenny). Okna 3-szynowe. Konstrukcja z pustaka - 19 cm. Strop na strych drewniany ocieplony wełną 15 cm. Na dachu dachówka.

 

Czy to są wystarczające informację?

 

Byłabym wdzięczna o propozycję odpowiednich piecy.

 

Jest taki termet 2f integra z wbudowanym zasobnikiem 48litrow

Też o nim myślę. Opinie ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem zestaw

VAILLANT VC 256/5-7 +VIH-R150M+MM700/5+VR920+KOMIN

Dom parterowy + podasze 60m2 , parter 100m2 całość podłogówka + 3 grzejniki na podaszu.Mialo być ogrzewanie tradycyjne i tu wyszedł mały mankament z kominem mam kanał jeden + dwie wentylacje zajęte czy wypuszczac rurę przez ścianę czy wpuszczać w kanał dymny komin ma 7m a wypust przez ścianę miałby jakieś 2.5m w poziomie co zrobić czy będzie jakas odczuwalna różnica bo wolałbym zostawić sobie wolny komin ale wiadomo jeżeli będą jakieś straty to wybrałbym kanał w kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.

Mam konkretne pytanie o kocioł kondensacyjny gazowy, pewnie jak większość tutaj.

Mam starego Vaillanta...lat 24. Chce go wymienić na nowy kocioł firmy Vaillant lub Viessman i tylko te dwie firmy wchodzą w gre. Dom szeregowy, środkowy , ocieplony 300m kwadratowych, 3 łazienki, 5 osób, tylko kaloryfery.

Vaillant proponuje mi:

1.ecoTEC exclusive VC VC 306/5-7 z zasobikiem 200litrów wężownica lub

2. ecoCOMPACT/4 VSC 306/4-5 150 z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 150litrów

Natomiast Viessman:

1.Vitodens 200-W z zasobnikiem 200litrów wężownica pogodówka lub

2.Vitodens 222-f z zasobnikiem warstwowym 100l.

Juz 2 tydzień wybieram i nic. Chodzi mi głównie o bardzo wysoki komfort ciepłej wody. To jest priorytet. Który kocioł, doradżcie panowie? Czy warstwowe sa lepsze, gorsze niż te z wężowniąc? Nadmienie tylko, że Viessman obydwa zaprponowane kotły wypuszcza w nowych wersjach o września. Cena za Vaillanta też o kilka tysi jest niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa,

Potrzebuję pomocy w doborze kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego.

Dom z garażem w bryle budynku. Lane skosy.

Ogrzewanie podłogowe, powierzchnia podłóg ok. 200m2, dwa grzejniki drabinkowe w łazience i w pralni.

Ocieplenie:

Skosy - wełna 30cm

Strop - wełna 25 cm

Ściana zewnętrzna beton komórkowe 24cm + 15cm styropianiu grafitowego lambda 0,33

Wentylacja mechaniczna, Okna trzyszybowe.

Lokalizacja okolice Kielc

 

Wykonawca zasugerował kocioł De Dietrich Evodens AMC 25 + zasobnik 160l.

 

Bardzo proszę o.pomoc będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Buduję dom jednorodzinny parterowy 145m2 powierzchni użytkowej. Na ścianach 20cm styropian, na stropie 30cm styropian. Do tego rekuperacja.

Wykonawca proponuje mi kocioł gazowy: kocioł gazowy kondensacyjny Immergas Victrix X TT 12; Wymiennik CWU RED BAKS o pojemności 139L; SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE; pompa obiegowa WILO Yonos Pico 2.0 lub Grundfos Alpha 1L. Czy taki piec wystarczy do ogrzania mojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sprzegło i pompa? Pompe to chyba ten piec ma wbudowaną a budujecie parterówkę. Mi jeden instalator proponował mieszacz do podłogówki :)

 

Będę miał sama podlogowka i też proponowali mieszacze, sprzęgła, pompy. Paranoja.

 

Co do faktu że to parterowka, to bez znaczenia. Jest to obieg zamknięty i opory są takie same czy pcha do góry czy po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się, że chce mnie trochę naciągnąć...

Chyba najprostrze rozwiązanie będzie najlepsze? Jak to zrobić najlepiej? W projekcie mam: Kocioł Vitodens 100-W 19kW Vitocell 100L Viessmann.

 

Ja kupuję kocioł 2 funkcyjny z zasobnikiem termet integra. Mają mocne pompy. Całość w jednej obudowie.

 

Prościej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał Termeta tylko że Golda jednofunkcyjny 20kW Do tego zasobnik Biawara Quattro(pojemność w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym)Innymi słowy "teraz Polska")a nie jakaś tam włoszczyzna.

Przy tej powierzchni budynku i tak dobrym ociepleniu też uważam że obejdzie się bez sprzęgła ale wskazany jest projekt podłogówki.Obowiązkowo czujnik zewnętrzny do sterowania pogodowego całością.

Ważne też jest aby w pobliżu był serwis tego kotła.

Edytowane przez Kondensat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał Termeta tylko że Golda jednofunkcyjny 20kW Do tego zasobnik Biawara Quattro(pojemność w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym)Innymi słowy "teraz Polska")a nie jakaś tam włoszczyzna.

Przy tej powierzchni budynku i tak dobrym ociepleniu też uważam że obejdzie się bez sprzęgła ale wskazany jest projekt podłogówki.Obowiązkowo czujnik zewnętrzny do sterowania pogodowego całością.

Ważne też jest aby w pobliżu był serwis tego kotła.

 

 

hmmm.... po co on w ogole zaproponował mi to sprzegło? Czemu ono miało by służyć?

Edytowane przez Ewa_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło się montuje jak pompa kotłowa "nie wydoli"=w instalacji są za duże przepływy i opory.Wtedy za sprzęgłem się daje mocniejszą(sze) pompę(py) .

Nie powinno się montować dodatkowych pomp bez sprzęgła bo będą pracować w szeregu a nie powinny.Po to między innymi się robi projekt podłogówki aby się dowiedzieć jakie są w niej przepływy i opór obiegu krytycznego.Sprzęgło zawsze można dołożyć bo to przeróbka w obrębie kotłowni.A twój"hydraulik" zaproponował sprzęgło aby się zabezpieczyć.Da za sprzęgłem jak już wspomniałem mocną pompę i musi działać a że inwestor pójdzie w koszty to już inna bajka(nie będzie nawet tego świadom bo pomyśli że tak ma być)

To tak jest jak się robi bez projektu)Wg.tzw "projektu na pałę")a polega on zazwyczaj na tym że wszędzie się daje ten sam rozstaw nie uwzględniając zapotrzebowania na ciepło w poszczególnych pomieszczeniach oraz pokrycia podłogi płytki czy panele

Edytowane przez Kondensat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...