Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BUDUJĄCY NA ODLEGŁOŚĆ.


burifanek

Recommended Posts

witam "nowych" zdalnych budowniczych! nam 10 ;listopada mineło 2 lata na wyspie

coś mi się wydaje że tak na odległosć to sie nie wybudujemy moi drodzy , :wink: u nas skończyło sie na tym że mąz już miesiąc siedzi w polsce, bardzo się tam przydał, już prawie mamy zrobiony stan "0" :D

Witaj emi601 My też już dwa lata na wyspie.Czynny wypoczynek męża w Polsce i stan zero już macie :wink: gratuluję i życzę powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 196
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich serdecznie :)

my rowniez budujemy na odległość, mieszkamy od 3 lat w Irlandii,

w tej chwili mamy wylane fundamenty, prawie codziennie rozmawiamy z murarzem, jest nasza dalsza rodzina,

do tej pory myslelismy pozytywnie, ale

znajomi pukaja sie w głowe , ze nie widzimy budowy, ze beda krzywe sciany itd....i zaczynamy sie martwic :(

jak sobie z tym radzicie , u Nas nie ma komu zagladnac na budowe, moze zatrudnic kogos do nadzoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie :)

my rowniez budujemy na odległość, mieszkamy od 3 lat w Irlandii,

w tej chwili mamy wylane fundamenty, prawie codziennie rozmawiamy z murarzem, jest nasza dalsza rodzina,

do tej pory myslelismy pozytywnie, ale

znajomi pukaja sie w głowe , ze nie widzimy budowy, ze beda krzywe sciany itd....i zaczynamy sie martwic :(

jak sobie z tym radzicie , u Nas nie ma komu zagladnac na budowe, moze zatrudnic kogos do nadzoru?

Miło Cię tutaj spotkać My też mieszkamy w Irlandii przeszło dwa lata i jak widzisz podobnie borykamy się z problemami budowy domu na odległość :cry: Nie przejmuj się zbytnio opiniami bo i tak wyjścia nie mamy a budować chcemy,jeżeli firma podejmuje się budowy spisujesz umowę jest kierownik budowy,który za wszystko odpowiada i się pod tym podpisuje to nie zamartwiaj się na zapas powinno wszystko być dobrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj burifanek,mi rowniez milo Ciebie tutaj spotkac :)

Na razie zadnych wiekszych problemow nie mielismy

dokumenty do PnB tez mielismy zalatwiane na odleglosc, Pani projektant wziela ponad 5000 zlotych, ale wszystko poszlo sprawnie i PnB dostalismy:)

Nawet pelnoocnictwo dla niej bylo napisane bez notariusza :) i to wystarczylo :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj burifanek,mi rowniez milo Ciebie tutaj spotkac :)

Na razie zadnych wiekszych problemow nie mielismy

dokumenty do PnB tez mielismy zalatwiane na odleglosc, Pani projektant wziela ponad 5000 zlotych, ale wszystko poszlo sprawnie i PnB dostalismy:)

Nawet pelnoocnictwo dla niej bylo napisane bez notariusza :) i to wystarczylo :)pozdrawiam

Widzisz to nie ma tak żle z tym budowaniem na odległość :D zawsze jest jakieś ryzyko no ale wyjścia niestety nie mamy.Co do Pani Architekt to nieżle szarpnęła Cię za kieszeń My też mieliśmy wynajętago Pana co załatwiał wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę i wprowadzał wszystkie zmiany w projekcie ale zapłaciliśmy 2500 złotych to połowa z tego co Ty.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Razem z mężem mieszkamy w Londynie od 4 lat. Budowę w Polsce zaczęliśmy w czerwcu. Mamy o tyle bardzo dobrze, że moi rodzice się wszystkim zajmują. Tato jest murarzem :D . Nie wiem jak bym sobie bez nich poradziła. Chyba zabrakłoby mi odwagi na rozpoczęcie tak dużego przedsięwzięcia jak budowa domu. Podziwiam Waszą odwagę i zaparcie.

http://foto.onet.pl/a80n9,dkrdw2c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej les111,

 

to chyba nasze domki będą rówieśnikami :)

Fundamenty wylałem 15 grudnia, teraz czekam do maja !!

 

Też się cały czas biłem z myślami czy nie zostawić budowania rodzicom,

przecież oni mają również swoje obowiązki i ciesze się że mam cały maj urlopu i będę mógł doglądać wszystko osobiście :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich :) Do Siego Roku 2009 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

mam pytanie o finansowanie domu, przy takiej budowie na odleglosc :wink:

 

Jakie opcje macie/rozwazaliscie?

 

Mam troche uzbierane, ale na wykonczenie tego nie starczy...i tak sie zastanawiam, jak to rozwiazac, gdzie szukac pieniedzy. Rozwiazania sa dwa: kredyt tutaj vs. kredyt w Polsce :wink:

Nie wiem jak to podejsc....troche sie boje zalatwiania kredytu w PL, a nie wiem, czy tutaj chce powiedziec, ze buduje "overseas" :wink:

 

Pozdrowienia,

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszystkich budujacych na odleglosc w przyszllym roku zamierzam budowac dom ,wybralam juz projekt domu Lawenda II chociaz chcialabym troszke wprowadzic zmian ,zastanawiam sie nad indywidualnym projektem(musi byc podobny do Lawendy) ale zmrozila mnie cena jaka zazyczyl sobie architekt 15 tys. za ind.projekt + zalatwienie wszystkiego w urzedach nie wiem czy jest toduzo czy malo bood kilku lat przebywam w USA czy moglibyscie cos na ten temat powiedziec .Z gory dziekuje za odpowiedz :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszystkich budujacych na odleglosc w przyszllym roku zamierzam budowac dom ,wybralam juz projekt domu Lawenda II chociaz chcialabym troszke wprowadzic zmian ,zastanawiam sie nad indywidualnym projektem(musi byc podobny do Lawendy) ale zmrozila mnie cena jaka zazyczyl sobie architekt 15 tys. za ind.projekt + zalatwienie wszystkiego w urzedach nie wiem czy jest toduzo czy malo bood kilku lat przebywam w USA czy moglibyscie cos na ten temat powiedziec .Z gory dziekuje za odpowiedz :lol:

 

Witaj Edyta M musisz się zastanowić nad projektem indywidualnym bo cena powalająca a nie przypuszczam że za zmiany zapłacisz tak dużo.Prawie każdy kto kupuje projekt coś w nim zmienia mało kiedy dopasuje się go pod indywidualne potrzeby Ty musisz się póżniej w tym domu czuć dobrze bo to inwestycja na całe życie. :wink:

Witam nowych budujących na odległość!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dziekuje za odpowiedz ,dzisiaj wykonalam kilka telefonow i dostalam nowa oferte miedzy 9 a 10tys projekt indywidualny juz lepiej ,a moze tak jak piszesz zrobie zmiany w projekcie Lawenda II (przesuniecie scian nosnych,obnizenie sufitu w garazu itp.) to jeszcze mniej bedzie to kosztowac.Czy jest ktos na forum z woj.malopolskiego i moglby polecic jakas dobra ekipe budowlana bede wdzieczna :lol: Do uslyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ciężko pracujących na swoje domy!

Z uwagą śledzę ten wątek i mam pewien problem. Pracując ciężko zgromadziłem pewien kapitał. Pieniążki wydaje się łatwo - pozostaje kwestia gdzie je wydać i jak? Nie po to pracuję by to zmarnować...

 

Większość z Was buduje w Polsce... Ja natomiast się zastanawiam, czy te pieniążki zainwestować w miejsce pracy - tj. rozkręcić jakiś biznes, czy postawić dom. Pięknie byłoby mieszkać we własnym domu, ale co z pracą? Tutaj stać mnie na fajne auto, do pracy daleko nie mam, do sklepów też, co niedziela robię wycieczki krajoznawcze, stać mnie na całkiem dostatnie życie... Nie mogę sobie wyobrazić jak pieniążki te włożę w budowę - czym będę jeździł, czy będzie stać mnie zwiedzić Polskę, w wakacje nad morze, w zimę w góry... Jeśli będę musiał zmienić pracę, co z domem? Nie wyobrażam sobie mieszkać w jednym województwie i dojeżdżać do drugiego do pracy.

 

Postanowiłem więc mój kapitał zainwestować tu w Irlandii i nie w dom, lecz w miejsce pracy. Zawsze będzie szansa je sprzedać i jako emeryt (zostało do tego jeszcze kilkadziesiąt lat) wrócić do kraju. Taka jest moja opinia... A co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...