Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgodnie z (obowiązującą) Tabelą Wiekową Drzew (rosnących) L.Majdeckiego, jeśli brzoza ma na wysokości 1,3m obwód mniejszy niż 34cm, to jej wiek nie przekracza 10 lat. Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 732
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi o drzewa, na których wycięcie, wymagane jest zezwolenie jeśli mają więcej niż 10 lat.

Ani drzewa owocowe, ani drzewa z plantacji (uprawy zarobkowej), ani te które wyrosły po przekwalifikowaniu działki na budowlaną nie podlegają tej „ochronie” i można je wycinać bez ograniczeń i zezwoleń

Żłobek, czy przedszkole a i szkółka, nie rzutują na wiek drzewa.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może zależeć od tego drzewa i od wydziału ochrony środowiska. Wystąp a się dowiesz i będziesz dyskutowal jeśli nie pozwolą. Ale 10 letni Dąb nie powinien być problemem."

 

Sugerujesz, ze uregulowania prawna to wolne wyczucie urzednika?

 

Nie dziw się j-j, gdyż sam miałem do czynienia z urzędami nie raz i zdarzyło się,że dwa urzędy w tej samej sprawie wydają sprzeczne ze sobą decyzje. :D

Napisz pismo o pozwolenie na wycięcie i w odpowiedzi napiszą ci prawne aspekty sprawy od A do Z.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Mam działkę 8 ar rolną V i VI klasa na której w połowie rośnie samosiejka. Ponieważ drzewa miejscami rosną zbyt gęsto chcę je przerzedzić i tu mam parę pytań i wątpliwości po przeczytaniu wniosku:

1 Jak mam rozpoznać wiek drzew ?

2 Czy każde drzewo muszę mierzyć i zaznaczać na mapce ?

3 Jak mam rozumieć pytanie odnośnie działalności gospodarczej ( mam , ale nie związaną w żaden sposób z ziemią czy tą działką )

Są to sosny i brzozy grubość pin od 25 do 35cm na wysokości 130cm. nad ziemią

 

 

 

IMG_2506..jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiek drzewa przekracza 10 lat, na jego wycięcie potrzebne jest zezwolenie.

Wiek drzewa można „wyliczyć” z jego obwodu mierzonego na wys. 130cm nad ziemią.

Graniczna wielkość obwodu pnia; dla brzozy to 34cm, a dla sosny 18,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...