Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 732
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość M@riusz_Radom

Topola cały czas traktowana jest jako "normalne" drzewo i jest ujęta zarówno w tabeli opłat jak i kar za nielegalne wycięcie..

 

Mam na działce dwie topole (około 25 lat) obwód pnia ponad 130cm i mam z nimi problem bo sąsiedzi napominają, że w czasie wiatru zdarza się, że jakiś konar spadnie z hukiem na ziemie, nie musze mówić czym to może grozić gdy taki konar upadnie na człowieka.

Dodatkowo obydwa drzewa są częściowo uschnięte + brak kory na sporym obszarze ,w tym jedno drzewo po małym pożarze.

 

I nie wiem co mam z tym zrobić, znajomy twierdzi, że jeśli topola jest chora to można ją usunąć bez występowania o pozwolenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Zanim urząd wyda mi decyzję to minie miesiąc, a ja mam już spychacze na placu ;))

 

No nic, poczekam na odpowiedź urzedu..

 

Zresztą, maksymalnie ryzykuję 1400 zł kary za topolę ;))

 

Bazując na Dz.U. Nr 113 poz 1074, wynika z tego, ze osoba fizyczna płaci karę pomnozona przez współczynnik 0.1 także juz nie 14.000 za drzewo ale 1400 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o ochronie przyrody:

Art. 83. 1. Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, z zastrzeżeniem ust. 2, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.

2. Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków.

 

VECTOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem podobny dylemat

Na swojej działce miałem 3 topole 60-letnie o średnicy ok. 230cm.

Procedura wycinki jest taka:

1. Złożenie wniosku w Inspektoracie Ochrony Środowiska (znaczek za ok. 5 zł) + mapka sytuacyjna z zaznaczonymi drzewami (miasto ok. 100 tys. mieszkańców)

2. Wizyta przedstawiciela IOŚ - ocena stanu drzew.

3. Odbiór decyzji (znaczki za ok. 20 zł)

Czas realizacji od złożenia wniosku do odbioru decyzji ok. 2 miesięcy

Koszt ok 25 zł. w przypadku osoby fizycznej, jak na firme ok 13 tys. od Topoli !!! :o

Obecnie szukam drwala który mi je zetnie, może ktoś zna ich cennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...