Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to rozumiem. Ale po co sobie utrudniać życie (z piłowaniem betonu komórkowgo na odpowiednie wymiary, i potem mocowanie tych krojonych kawałków), jak można wstawić skrzynkę całą ze styropianu na całą szerokość ściany? Czyli w miejscu gdzie jest ten beton komórkowy, to mam styropian. I nie muszę nic kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce miec rolety w swoim domku. Doradzcie mi jak najlepiej zrobic. Bede mial sciane 3W. Wiem ze nadproze w sciance zewnetrznej musi byc wyzej ale o ile ? No i chcialbym zeby rolety po zwinięciu były całkowicie niewidoczne. i zeby nie bylo widac skrzynki np. jak na zalaczonej fotce

 

http://www.muratordom.pl/bank_media/prezentacje/5756e/img/krispol7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno dostaje się do kasety od spodu i przez kasetę wnika do środka przez klapę rewizyjną (nie ocieploną lub marnie ocieploną )

 

Zbychu przecież spód kasety jest wewnątrz domu, to jakie zimno mi się tam dostanie? Ja zimą nie zauwazyłam, żeby cokolwiek wiało od spodu kasety, który jest nad oknem wewnątrz domu. Nie czuć też tam jakiegoś chłodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno dostaje się do kasety od spodu i przez kasetę wnika do środka przez klapę rewizyjną (nie ocieploną lub marnie ocieploną )

 

 

Zbychu przecież spód kasety jest wewnątrz domu, to jakie zimno mi się tam dostanie? Ja zimą nie zauwazyłam, żeby cokolwiek wiało od spodu kasety, który jest nad oknem wewnątrz domu. Nie czuć też tam jakiegoś chłodu.

Pozdrawiam.

 

Zimno dostaje się od spodu, tzn. przez otwór, z którego wychodzi pancerz rolety. Przez skrzynkę zimno dostaje się do środka, tzn. ziębi nie ocieploną lub mało ocieploną klapę rewizyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RKS-y i rzeczywiście w zimie gdy przyłożyć ręke do klapy rewizyjnej to czuć chlód.

Mój patent na ocieplenie jest taki :

W górnej belce futryny drzwi, 1cm poniżej klapy, wkręcam 3 wkręty do drewna z uciętymi łbami (tylko wystają na 2cm sztyfty).

Z płyty styrodurowej o grubości 2cm wycinam płytę o wielkości górnego glifu. Przykładam do sztyftów. Wiercę otworki w płycie, pod te sztyfty.

Plyta od strony okna trzyma się na tych sztyftach.

Po stronie pomieszczenia przykręcam płytę wkrętami do górnego glifu.

Przylegające do ściany krawędzie płyty szpachluję.

W razie awarii rolety można łatwo zdemontować płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Tomasz M,

czy msz może jakiegoś linka do stron gdzie te okiennice metalowe są opisane i pokazane?

Problemów z hałasem nie mam - hałasuja świerszcze i żaby ale to przyjemny hałas, grzechem byłoby się od niego odgradzać.

Z kolei bardzo chciałabym zasypiać przy otwartym oknie i budzić sie w jasno oświetlonej słonkiem sypialni więc chyba żaluzje odpadają.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Okiennica.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam i również proszę o poradę

Mamy ścianę 2w - (U220+12-15styropianiu). Roleta będzie montowana na nadproże - niestety za późno się połapaliśmy, że musimy mieć rolety(wcześniej planowane były okiennice).

 

W związku z tym nurtują mnie dwa pytanka, na ktore qw tym wątku nie znalazlem recepty

1) jak montowac prowadnice.

a) Jeden instalator (oferent) chce montować prowadnice na murze . Jeśli między mur a kasetę włożę x cm styropianu - to te prowadnice muszę tez o te x cm odsunąć od muru. Jaka odleglosc takiego odsunięcia jest bezpieczna dla sztywności mocowania?

b) inny instalator proponuje montaż prowadnic bezpośrenio do profilu okna(?). Odsunięcie od muru (o x cm) ma być zrealizowane poprzez jakieś "podwójne prowadnice". Czy ktoś słyszał/używa takie rozwiązanie? U mnie dodatkowym utrudnieniem jest fakt ,że okolica bardzo wietrzna - boje się że pod naporem wiatru rolety wjada mi do domu razem z oknami.

 

2) Czy sa jakieś super/extra/hi-endowe materiały izolacyjne (o lepszych parametrach niż styropian) które mogę wstawić między nadproże a kasetę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ściana 2W) montowane były prowadnice aluminiowe dwukomorowe do zamontowanych wcześniej okien.

Należy :

- Jak dostarczą okna na budowę wymierzyć długość prowadnic i zakupić je (z pocięciem) w jednej z firm specjalistycznych.

Warto też kupić specjalne plastikowe nasadki na szczyty prowadnic, które wchodzą do wnętrza kasety.

Upewnić się ile prowadnice powinny wystawać ponad ramy (ościeżnice) okien

- Prowadnice powinny być przykęcone do ram okiennych przed montażem okien przez montujących okna. (specjalna odmiana ościerznic montowanych do okien przed ich montażem w murze - nie dają się wyrwać)

 

Dobrym materiałem na ocieplenia kaset jest STYRODUR. Bywa w grubościach od 2cm. N.p. f-ma Unitrend Kraków/Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryto

Serdecznie Ci dziekuję za dokładne i konkretne informacje.Tak rzadko ktoś się na forum przyznaje, że zrobił coś z czego nie jest potem zadowolony.

Ja wypróbowałam rolety, mieszkając 2 miesiące w donku znajomego na wakacjach.Ile ja się namęczyłam, żeby te rolety doprowadzić do porządku.Mycie ich od środka to była mordęga, a i tak po tygodniu, dwóch znowu było mnóstwo pajęczyn.

Ponieważ to nie był mój dom, nie mogłam ryzykować i zostawiać rolety podciągnięte.Ale przyznam szczerze, że po tygodniu nikomu się nie chciało tego robić, choć były wszędzie napędy elektryczne, a samych okien było tylko 4.Egipskie ciemności po ich zpuszczeniu wykluczały trzymanie w domu kwiatów, poza tym okna od wewnątrz bez firanek czy żaluzji wyglądały ładnie tylko po umyciu, czyli bardzo krótko, bo zaraz je dzieciaki wybrudziły.

A jaki sens miało by zakładanie rolet i zasłon? Dla prawdziwego bezpieczeństwa musiały by to być prawdziwe rolety antywłamaniowe, a takie zwykłe, to tylko pokazują złodziejowi, kiedy nas nie ma.

Wiem coś na temat obserwowania trybu życia rodziny przez złodziei, bo przeżyłam włamanie miesiąc po wprowadzeniu się do mieszkania.Nic nie skradziono i nie zniszczono, ale pozostała nieprzyjemna świadomość, że ktoś nas obserwował.Nie życzę nikomu.

W nowym domu nie robię rolet, będzie dużo okien, ale sporo nieotwieranych - stałych, pozostałe antywłamaniowe lub z okiennicami wewnętrznymi (dla ozdoby i bezpieczeństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Trzeba je co pewien czas myć, z zewnątrz mały problem, ale jak się ma na 3,5 m okien ogrodowych otwierane tylko 80 cm, to jak umyć żaluzje od wewnątrz w pozostałej części, nie wciśniesz ręki między szybę, a spuszczoną żaluzję 8). Zapewniam Was, że już po roku są straszliwie brudne od środka, gdyż tam wszelakie robactwo lubi siedzieć i rozmnażać się oraz zakładać pajęczyny, bo wie, że ręka ludzka tam nie sięgnie 8)

 

 

I JAK SOBIE Z TYM RADZISZ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w momencie jak instalowalem rolety tez pytalem montazyste o to mycie ( wczesniej tez mi umknello :wink: ).

Powiedzial ze nie ma problemu - mozna po nich zadzwonic, wystawia szybke - mozna wtedy umyc zaluzje i wstawia spowrotem ...

eleganckie rozwiazanie to to nie jest ale zawsze ... aha no i trzeba chyba miec okna z PVC ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...