Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Są dwa rodzaje prowadnic przykręcanych do futryn okiennych :

- przykręcane do bocznych powierzchni futryn, przed zamontowaniem okien w murze.

- przykręcane czołowo do futryn, mogą być do okien już zamontowanych.

Oczywiście te pierwsze dużo trudniej sforsować.

 

Czy sposob montazu jest zamienny do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesli myslalisz ze rolety Cie zabezpiecza to faktycznie lepiej z nich zrezygnuj. Rolety sa po to by ograniczyc ucieczke ciepla, dac pelne zaciemnienie wewnatrz mimo jasnosci na dworze czy do stwarzania nastroju lub ochladzania wnetrza w gorace dni. W tym watku poruszono temat zabezpieczenia przed wlamaniem ktory tak naprawde gra drugorzedna role.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś interesowałęm się roletami, jako zabezpieczeniem przed włamaniem i zawsze otrzymywałem jedną odpowiedź - w Polsce rolet antywłąmaniowych (takich prawdziwych) się nie sprzedaje. Wszystkie nie spełniają wymogów antywłamaniowości, bo jeśli maiły by je spełniać to cena byłą by zbyt wysoka.

Do podniesienia wystarczy dłuższa breszka lub lewarek samochodowy.

 

Ja sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz tu napisal ze dopiero zintegrowanie rolety z rozsadnym systemem alarmowym ma sens - i tylko to jest prawda

Nie jest prawda ze rolety tzw. antywlamaniowe funkcje taka spelniaja. Nie potrzeba podnosnika czy innych wyszukanych narzedzi - wystarczy zwykla beszka (lom) by rolete z prowadnic po prostu wyciagnac. I nie wazne czy mocowana bezposrednio do oscieznicy (takie mocowanie prowadnic jest najmocniejsze) czy tez kotwiona w murze

Taka niestety jest prawda

W Polsce sa rolety spelniajace taka funkcje - wiadomo, ze sa ale nie znajduja wielu nabywcow. Powod? KASA!!! Dwa lata temu ponad 1000 pln za metr kwadratowy netto. Najczesciej mozna je zobaczyc na wystawach budowlanych i zawsze sa na wystawie systemow zabezpieczen. O ile dobrze wiem maja nawet atesty naszej policji

Co do P-2,3,4,5 itd faktycznie sa metody by bez zbytniego halasu taka szybke sforsowac i nie jest potrzebny laser ;) by to uczynic cicho i w miare szybko

 

Tak naprawde kochani forumowicze - na zlodziejstwo pewnego zabezpieczenia nie ma i basta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - z tym laserem (oprócz pokazania jaki to dowcipny jestem ;) ) to przede wszystkim chodziło mi o to że nie wierze zbytnio w to że chałas przy włamaniu jest istotnym czynnikiem. Mi łomem próbowali się dostać do 4 okien na parterze. Spałem też na parterze w tym czasie i nic nie słyszałem.

 

Jedyny istotny chałas to syreny systemu alarmowego. I czujniki je uruchamiające. Albo szczekanie psa. Albo i to i to. Inne to wydaje mi się po własnych doswiadczeniach mało istotne ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do montowania rolet. Same korzyści - wewnątrz nie trzeba kombinować z żadnymi żaluzjami, zasłonami, itp. można sobie zaaranżować okno w dowolny sposób / nawet gołe szyby/.

Rolety nie spełniają funkcji przeciwwłamaniowej ale ja je tak traktuję -przynajmniej w nocy gdy śpię,mam duże poczucie bezpieczeństa .Gdy ktoś przy rolecie majstruje. hałas jest donośny. Rolety do super ochrona przed słońcem, bardzo wycisza i jest chyba cieplej. W bloku mamy rolety od 6 lat i w domu też będą. Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ja nie mowie by ich wogole nie montowac :)

Tylko trzeba miec swiadomosc ze poniesione koszty nie zagwarantuja nam tego co handlowcy staraja nam sie wcisnac - funkcji antywlamaniowej nigdy nie spelnia zas inne - oczywiscie tak :) jak ktos lubi :)

Poza tym bardzo czesto rolety to dodatkowe klopoty czy to montazowe (np. RKS - jak umocowac przy nich okno na gorze - systemowe rozwiazania sa na plaster do.... trzeba wymyslac inne patenty) czy tez pozniej utrzymanie ich cystosci od wewnatrz - ale jak ktos lubi :) to czemu nie :)

Oczywiscie to moj poglad :)

 

_bogus_ - jak dlugo ten beret bedzie lecial? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do montowania rolet. Same korzyści - wewnątrz nie trzeba kombinować z żadnymi żaluzjami, zasłonami, itp. można sobie zaaranżować okno w dowolny sposób / nawet gołe szyby/.

Rolety nie spełniają funkcji przeciwwłamaniowej ale ja je tak traktuję -przynajmniej w nocy gdy śpię,mam duże poczucie bezpieczeństa .Gdy ktoś przy rolecie majstruje. hałas jest donośny. Rolety do super ochrona przed słońcem, bardzo wycisza i jest chyba cieplej. W bloku mamy rolety od 6 lat i w domu też będą. Ela

 

Ja też nie podważam sensu montowania. Napewno będzie cieplej/chłodniej w zależności od pory roku (lato/zima).

Chodzi mi tylko o antywłamaniowość. To, że narobi się chałasu to nie argument. Największe ryzyko włąmania jest jak nikogo nie ma w domu więc co po lekkim chałasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywłamaniowość rolet można wzmocnić instalując specjalne zamki zatrzaskowe (ok. 50zł/szt), uniemożliwiające uniesienie rolety z zewnątrz (na siłę, co powoduje ich zniszczenie).

Szkody powstałe na skutek zniszczenia rolety mogą być porównywalne z wartością ukradzionych rzeczy.

Uważam nawet, że trzeba złodziejowi stworzyć "bezszkodową ścieżkę wejścia", n.p. pozostawiając jedno okno bez rolet.

Dostępne techniki zabezpieczeń uniemożliwiają włamywaczom dłuższe przebywanie w domu (systemy elektroniczne z monitoringiem).

Zatem trzeba zadbać, aby na wierzchu nie było zbyt wielu wartościowych przedmiotów, a ponadto utrudniać rozpoznanie wewnątrz obiektu przez przypadkowe osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o hałas przy włamaniach... u moich sąsiadów (w bloku na 2 piętrze) złodzieje zwinęli rower z balkonu, przykuty do barierki. Sąsiedzi spali w dużym pokoju, tzn. tym z balkonem... nie słyszeli nic, a na drugi dzień mieli niewiadomego pochodzenia kaca... złodzieje psiknęli jakimś świństwem i uśpili śpiących domowników tak, by na pewno się nie obudzili.

U rodziców kolegi (akurat był też u nich) złodzieje wyjechali samochodem z garażu przyległego do domu, mimo alarmu, zamknięć itp. i zabrali jeszcze torebkę matki z hallu (na szczęście tylko to). Złodzieje teraz usypiają śpiących domowników - jak się zawezmą to zrobią upatrzony "kwadrat" i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Na początku budowy zastanawiałem się czy zainstalować rolety zewnetrzne czy nie oraz czy mają być poprowadzone w murze czy w kasecie na zewnątrz. Zdecydowałem sie na te w murze. Wstawiłem odpowiednie nadproża i przyszedł czas na rolety. I od tego momentu zacząłem kląć.

Najpierw okazało sie, że silniczki elektryczne do tych rolet są strasznie drogie (chyba to było 500 - 600 zł za jeden), ja potrzebowałem cztery sztuki. Początkowo zainstalowali mi takie niby taśmy do ciągnięcia, ale to się brudziło i zacinało, natomiast na wielkie okno balkonowe musiał być silnik, korba byłaby wielka jak do czołgu. W końcu skapitulowałem i kupiłem te cztery silniki (do tego oczywiście koszt samych rolet, robocizna, łańcuszki, żeby z zewnątrz nikt tego nie podniósł - kupa kasy).

Dalsze kłopoty przyszły z ociepleniem od wewnatrz i od zewnatrz tych nadproży w których jest schowana roleta. Firma która się tym zajęła (niby profesional od rolet) odwaliła fuszerkę - nie ocieplili, nie obrobili - założyli tylko cieniutką klapę rewizyjną. Duło i wiało jak cholera. Sytuację dopiero uratował mój majster Olek "złota rączka" - który wszystko po nich poprawił, zrobił to naprawdę ekstra.

Po tych wszystkich przejściach myślałem, że gdybym jeszcze raz się budował rolet by nie było. Nie miałem tez zaufania do ich "antywłamaniowości". Dodam, że na początku jedynym powodem dla którego zakładałem rolety była ochrona przed włamaniami.

Okazało sie jednak, ze rolety mogą byc cudowne i wspaniałe, przy czym ich przeznaczenie jest zgoła inne !! To idealna klimatyzacja ! Zimą w te mrozy zaciąga sie je na noc i jest o wiele cieplej (zwłaszcza gdy wiatr). Latem w upały zona z córka też je bez przerwy używają, zostawiają prześwity większe lub mniejsze. Otwieraja okna przy zamkniętych roletach, muchy nie lecą, itp. itd.

Teraz dopiero doceniłem rolety, ale ich przeznaczenie jest zgoła inne niż zakładałem początkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie żałujesz wydanej kasy i przykrych przejść jakie Ci przyniosły. My ten luksus sobie odpuściliśmy. Ale może szarpniemy się na zewnętrzne, które otynkujemy, aby wyglądały jak sztukateria. Dzięki za tę wypowiedź. Dałeś mi dodatkowy argument do przekonania Sławka. Ula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może szarpniemy się na zewnętrzne, które otynkujemy, aby wyglądały jak sztukateria. Ula

Czy widzieliście już takie rozwiązanie i czy był to rzeczywiście system natynkowy ? Typowe rolety zewnętrzne mają rewizję(klapę) w kształcie L, którą raczej trudno zabudować od czoła, aby zachowac dostep do środka. A na ile może się przydac taki dostęp, wiedza tylko Ci którym zerwał się pancerz, spalił silnik itd itd Aby ustrzec sie kłopotów i rozczarowania - kiedy ruszycie temat, zwróćcie uwage na szczegóły,w których wiadomo: :evil: tkwi... Natomiast nad Sławkiem warto popracować :wink: - rolety to fajna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...