Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mirek 3241

rolety nie montowałam, ale w akcie desperacji w ubiegłym roku nakleiłam na 2 okna dachowe wychodzące na południe od zewnątrz folię przeciwsłoneczną kupioną na necie. Jest w różnych kolorach,ja mam taką niebieskawą.Koszt o ile pamiętam 110 zł na 2 dosyć duże okna.Nareszcie dało się żyć i spać nawet po upalnym dniu.Wiem,że półśrodek ale tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Depi i jareko - fajnie sie Was czyta, ale nie dawajcie tu przepisów jak łatwo i szybko pokonać okna, bo pewnie różni ludzie to czytają a po co podawać sk.... przepisy na tacy :wink:

dlatego nigdy nie posunąłem sie na tyle daleko by podać sposoby mi znane

tylko od czasu do czasu zwracam uwagę na niezbyt zgodne z prawda poglądy dotyczące rolet, szyb czy okuć - jakby wbrew swojemu interesowi gdyż większe zamówienie to więcej kasy w mej kieszeni pozostaje - ale odrzucając marketing trzeba dobrać rozwiązanie warte swych pieniędzy

Bo co nam da P-4 jak WK-2 przy braku alarmu czy alarmie tylko z czujka ruchu czy tez bez monitoringu? Kasa wyrzucona w błoto w mej ocenie

 

miłego walenia siekiera w P-4 :lol:

miłego rzucania workami :lol:

W sieci krąży film z włamania zarejestrowanego kamerami przemysłowymi - dwóch kretynów rzucało cegła w P- ileś tam - szyba nietknięta zaś obaj odbita cegłą w głowy leżeli pokotem

 

to tak na marginesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja montuję rolety dlatego że.... tak chcę :lol:

Nie rozważałem ani za, ani przeciw, od początku zakładaliśmy że rolety będą - i dlatego są pozostawione miejsca na oknami, oraz podciągnięty prąd do elektryki w przyszłości.

Jeden buduje dom z ceramiki inny z gazobetonu a jeszcze ktoś z drewna. Dlaczego? Bo tak chcą i koniec dyskusji. Oczywiście każdy znajduje argumenty dlaczego zrobił tak właśnie, a nie inaczej, ale wszystko i tak zaczyna się od chcenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ciekawa dyskusja . Najbardziej rozśmiesza mnie argument wydania kilkunastu tysięcy na rolety po to aby spełniały rolę ciepłochronną :lol: .Tak jakby miało to się zwrócić przez najblizsze 50 lat . Ale sam bym je sobie zamontował gdyby kosztowały 4x mniej .

 

zależy ile kto ma okien - u mnie to było około 10000 razem z silnikami i nie żałuje ani złotówki wydanej na rolety

szczególnie po ostatniej wichurze, kiedy roleta uratowała mi szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba właśnie dlatego nie będę miał rolet. Bo tak chcę.

Już na etapie nadproży murarze pytali się mnie czy je trochę cofnąć żeby zmieścić rolety... I już wtedy wiedziałem że ich nie chcę.

 

Podstawową wadą rolet, moim zdaniem, jest to, że widać jak ktoś jedzie na wczasy. dom 2 tygodnie stoi z zaciągniętymi roletami...(automaty które podnoszą same rolety oczywiście są fajne ale to znowu trzeba mieć silniki... a to zwiększa koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolę żeby nie było widać już 2 dnia po moim wyjeździe, że nie ma mnie w domu i nie będzie

To może by tak nie zaciagać rolet na czas wyjazdu? Byłoby prosciej ;)

dla mnie argumenty o spaniu w ciemnościach itp są bez sensu... zupełnie bez sensu

Tu sie również w pełni "zgadzam". Nie ma to jak spanie w dzień w pełnym słońcu. W nocy po ciemku śpią kretyni i ludzie, którzy nie maja pomysłu co robic nocą ...

(w nocy jest ciemno i bez zaciągania rolet - nie mam rolet zew. a śpię w ciemności) a o tym nie pisałem :p

Kolejny raz się "zgodzę". Najciemniej jest w pokoju mojej córki podczas pełni.

W mojej sypialni tez jest całkiem ciemno z powodu lamp sąsiadów i lampy ulicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Kolejny raz się "zgodzę". Najciemniej jest w pokoju mojej córki podczas pełni.

W mojej sypialni tez jest całkiem ciemno z powodu lamp sąsiadów i lampy ulicznej.

 

do takiego "światła" wystarczą żaluzje/roletka wewnętrzna/zasłonki za 100zł - nie potrzeba żaluzji zewnętrznych za 500zł sterowanych silniczkiem za 300zł z automatyką na złodziei za 200zł

 

ja oczywiście szanuję właścicieli rolet zewnętrznych i tylko wyraziłem swoją osobistą opinię co nawet specjalnie zaznaczyłem...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...