Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale zdecydowanie lepszy od kabli jest bufor ciepła z grzalkami lub poczciwy kospel.

Ja się nie zgadzam z Twoim twierdzeniem.

Montowanie bufora, kospela i całej tej infrastruktury rurkowo-grzejnikowo- rozdzielaczowo- i jeszcze coś tam

nie ma nic wspólnego z prostotą i niskimi kosztami instalacji kabli grzewczych.

Ale każdy ma wybór i nikogo się nie zmusza do konkretnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się zaczyna , sprzedawcy PC i kółko klepiących się po plecach zawitało niczym do kółka różańcowego

 

widać kto tu sensownie zawsze pisze i jakie ma intencje , tak było zawsze i tak będzie

tytuł tu niewiele zmieni

chyba że Elfir pokiwa paluszkiem (rozda banany ;) )

 

Jedna partia jedna linia...

 

to juz bylo. Chcecie tu zrobic towarzystwo wzajemnej adoracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna partia jedna linia...

 

to juz bylo. Chcecie tu zrobic towarzystwo wzajemnej adoracji ?

 

myślę, a nawet jestem wręcz pewien , po zapoznaniu sie z historycznymi wpisami w tym i kilku innych wątkach

że czym bardziej "klamociarze" będą tu i w innych wątkach śmiecić i nawracać tym bardziej znajdzie to opór wśród kablarzy

 

żaden wątek nie jest zamknięty dla nikogo

on jest dedykowany grzejącym COP=1 tak jak osobne wątki mają uzytkownicy pomp czy kotłów na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś pół roku nie wchodzę w ogole do działu ogrzewanie na zasadzie moderacji.

Nie podobało się wam jak ja to robiłam, to macie teraz Delphiona i R&K.

 

Czyli władzę trzymają entuzjaści węgla i kabli:eek: Nic dziwnego, że 90% pompiarzy siedzi na bananowcu i nawet nie może się bronić. Sprzedawcy węgla i kotłów często ozywają dużo gorszego języka i wtrącają się w każdy wątek, ale jeszcze nie widziałem żeby któryś z nich został ukarany.

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma:no:

 

Do redakcji: Proponuję powołać jeszcze dwóch moderatorów działu ogrzewania - grzejącego gazem i pompą ciepła. Wtedy każda frakcja będzie miała swojego "przedstawiciela" i będą się nawzajem pilnowali, bo w tej chwili widać tu wyraźnie stronnicze podejście. To na prawdę bardzo dziwne, że najbardziej udzielający się "pompiarze" zostali zbanowani w jednym czasie, a ich współrozmówcy nie:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, a nawet jestem wręcz pewien , po zapoznaniu sie z historycznymi wpisami w tym i kilku innych wątkach

że czym bardziej "klamociarze" będą tu i w innych wątkach śmiecić i nawracać tym bardziej znajdzie to opór wśród kablarzy

 

żaden wątek nie jest zamknięty dla nikogo

on jest dedykowany grzejącym COP=1 tak jak osobne wątki mają uzytkownicy pomp czy kotłów na ekogroszek

 

Drogi kabelku,

Uzeranie sie kablarzy z klamociarzami duzo wiecej wnosi niz to pietnowane przez ciebie poklepywanie sie po plecach. Duzo wiecej mozna (bylo) wyciagnac wnioskow z danych R&K przytoczonych i podobno zmanipulowanych - jak cie to interesuje to mozna bylo wrocic do postow zrodlowych i ogarnac caly kontekst i komplet danych. I wyrobic sobie opinie samemu.

Jak wejde na watek na ktorym wszyscy sie poklepuja i opowiadaja jak jest fajnie - to dopiero smrodkiem zaleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli władzę trzymają entuzjaści węgla i kabli:eek: Nic dziwnego, że 90% pompiarzy siedzi na bananowcu i nawet nie może się bronić. ....

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma:no:

 

ta Twoja sprawiedliwość taka ma Twarz

http://forum.muratordom.pl/member.ph...umps%C3%A4gare

 

http://forum.muratordom.pl/member.php?146833-Pyxis

 

przeczytaj ostatnie wpisy jednego i drugiego , zobacz w jakim wątku były pisane i sam wyciągnij wnioski - każdy może wyrobić sobie zdanie - ile w tym merytorycznych wypowiedzi w kontekście tematu w którym piszą

 

Rekordziści Forum --> w trollowaniu

 

Ka(rol)bel

Edytowane przez R&K
poprawione linki, nie dzialaly wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Twoja sprawiedliwość taka ma Twarz

http://forum.muratordom.pl/member.ph...umps%C3%A4gare

 

http://forum.muratordom.pl/member.php?146833-Pyxis

 

przeczytaj ostatnie wpisy jednego i drugiego , zobacz w jakim wątku były pisane i sam wyciągnij wnioski - każdy może wyrobić sobie zdanie - ile w tym merytorycznych wypowiedzi w kontekście tematu w którym piszą

 

Rekordziści Forum --> w trollowaniu

 

Ka(rol)bel

 

Linki nieaktywne...

Edytowane przez R&K
poprawione linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Nic dziwnego, że 90% pompiarzy siedzi na bananowcu

 

Nie jestem kablarzem ani węglowcem - ale podzielam pogląd, że pompiarze spamowali wątki, które ich nie dotyczyły i ode mnie też miewali urlopy na kilka dni z tego powodu.

Żaden pompiarz nie ma stałego bana.

 

Proponuję powołać jeszcze dwóch moderatorów działu ogrzewania - grzejącego gazem i pompą ciepła. W:

 

Polecam podać kandydatury:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170051-Nowi-moderatorzy-Wasze-propozycje/page2

 

Forum ma o jakiś 10 moderatorów za mało.

Edytowane przez R&K
poprawny link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA OSTATNIO wpisałem że mój cop jest w okolicach 0,97 - to mogę tu pisać jeszcze?

nad gopłem pruszy pierwszy śnieg w tym roku

 

gdyby nie szalenstwa putina to napisałbym że dla domków poniżej 40 kwh/m2 rok nbajlepsze jest połączenie kabelków z kominkiem akumulacyjnym typu salzburg np.

ale tylko poniożej tych 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy korekta nazwy tematu to stronniczość w osądach?

 

Pierwszy post dotyczy ogrzewania za pomoca pieca elektrycznego "Kospel" - nie PC

Potem dyskusja schodzi na ogrzewanie powietrzne. Ale cały czas chodzi o dośc bezpośrednie przerabianie energii elektrycznej w cieplną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko poprawilem link ktory nie dzialal - opamietajcie sie!!!!

 

odnosnie tematu - z COP =1 - fragment odpowiedzi z innego watku

------------------------------------------

zabieg jest celowy - chodzi o niedopuszczanie do glupich romow i wymiany zdan miedzy kablarzami a wlascicielami PC

watek jest otwarty dla wszytskich i wszyscy moga w nim pisac tak jak kablarze udzielaja sie w watkach o PC

ale nie bedzie tlumaczenia gdy znow zacznie sie nawracanie przez pompiarzy kogos kto dopiero chce podac decyzje o sposobie ogrzewania

moga go zaprosic do swojego watku

 

jak widac tylko wlascicielom PC to nie pasuje , mimo ze maja swoj wlasny watek

po zmianie tematu wielu powrocilo i napisalo "w koncu"

 

nikomu nic nie powie COP=1 - masz racie

wtedy sie ktos zainteresuje co to jest i dojdzie do wniosku ze jest COP=2/3/4 to chyba tylko z korzyścią dla watku o pompach ciepla

 

ta zmiana jest tylko i wylacznie na korzysc dla obu srodowisk i ma na celu uzdrowienie sytuacji ktora panowala od 2 lat na forum

 

w tym miejscu nalezy zaznaczyc ze COP=1 to nie tylko kable , to rowniez maty, piece akumulacyjne , panele czy piece elektryczne "suche" z grzałkami czy olejowe oraz przepływowe ala kospel

 

zgodnie z propozycja Vld'a niech Pyxis pilnuje Waszego "podworka"

---------------------------------------

jesli ktos ma z tym problem - jego sprawa - reszte pozosawiamy (My Moderatorzy) do ewentualnego rozstrzygniecia przez Redakcje

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA OSTATNIO wpisałem że mój cop jest w okolicach 0,97 - to mogę tu pisać jeszcze?

nad gopłem pruszy pierwszy śnieg w tym roku

 

 

Malux okolice szczytna dzisiaj jest bialutko i cały dzień pada :) chcesz fote? :D

 

 

P.S wiecie co... w moim nieizolowanym domku to lepiej chyba jak ustawiam temp. 21 w drogiej i 22 tania wtedy niema skokow temperatury... bo grzanie tylko w taniej w moim przypadku jest bezsensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malux okolice szczytna dzisiaj jest bialutko i cały dzień pada :) chcesz fote? :D

 

 

P.S wiecie co... w moim nieizolowanym domku to lepiej chyba jak ustawiam temp. 21 w drogiej i 22 tania wtedy niema skokow temperatury... bo grzanie tylko w taniej w moim przypadku jest bezsensu..

 

ale sprobój tak ustawic jak jasiek pisał, by wymuszać grzanie np 13-15 , nawet jesli sterownik mialby sie nie zalaczyc - takim 1 min kopniakiem o 0,5 *C na 1 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...