Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie dziwię się, że nie zauważyłeś...

Wskaż mi coś takiego,nie uwierzę jak nie zobaczę.

Co do Kospela to przyznaję,sam polecałem zamiast kabli ale to tutaj o tym wszyscy wiedzą.

Jak mówię,kable wg mnie nie mają zalet(taka uwaga niektórych boli) a ma je wodna podłogówka z Kospelem lub z buforem z grzałkami.

Czy taki post jest zgodny z tym co Moderator chciał osiągnąć ?

I nie piszę tego na wątku z kablami tylko na wątku elektrycznym.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak swoją drogą niezły tu śmietnik zrobiliście usiłowałem przebrnąć przez to wszystko licząc że znajde parę konstruktywnych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale niestety brazylijski serial.Bez urazy jest parę osób które wiedzą co piszą ale ich wypowiedzi i rady cenne i konkretne przepadają w śmietniku.Pozdrawiam i bez urazy

 

Jak myślisz, do kogo były skierowane te słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A pytał Cię ktoś o to ?

Jeśli jest odpowiednie pytanie to tak odpowiadam,taki był przykład tylko.

Jak myślisz, do kogo były skierowane te słowa?

Oczywiście,że był tu śmietnik,to bez dwóch zdań ale Moderator sam w nim uczestniczył zamiast reagować,przeczytasz to sądzę,że zrozumiesz o co chodziło a jak dodamy do tego i ekogroszków(!),którzy również aktywnie uczestniczyli na tym wątku to nie jest różowo.

Dlatego ostatnimi czasy nie pisalem tutaj wogóle i nie uczestniczyłem w tym smietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię,kable wg mnie nie mają zalet(taka uwaga niektórych boli) a ma je wodna podłogówka z Kospelem lub z buforem z grzałkami.

Może i z popiołów się odrodziłeś ale z pisania już nie.

Czy zaletą kabli nie jest ich prostota instalacji i możliwość bezproblemowego sterowania ?

Bez wody, rozdzielaczy, pomp obiegowych, buforów i takich tam innych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Oczywiście odpowiednio kosztujących.

I nie mów mi że samemu można, bo ja jako muzyk, kabel potrafię położyć ale już rurki z rozdzielaczami połączyć - niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest odpowiednie pytanie to tak odpowiadam,taki był przykład tylko.

.

 

Dwie rzeczy:

1. rób to, kiedy Cię pytają (inaczej to zwykły trolling)

2. rób to w innych wątkach (szczególnej uwadze Waszmości polecam ten o PC, jako jej użytkownik pomagaj osobom chcącym ją zamontować swymi radami i doświadczeniem z użytkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego teraz jest jasno postawiona granica.

 

Moim zdaniem należy natychmiast przyjąć merytoryczną dyskusję dotyczącą ogrzewania elektrycznego, co powinny wymuszać dyrektywy unijne oraz przyjęty pakiet klimatyczny, który najbardziej dotknie każdego używającego energii elektrycznej (szczególnie wykorzystujących ten nośnik do ogrzewania).

Do roku 2019 jeszcze jakoś będzie ale później musimy liczyć się ze wzrostem cen energii elektrycznej minimum 100% ponad inflację.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roku 2019 jeszcze jakoś będzie ale później musimy liczyć się ze wzrostem cen energii elektrycznej minimum 100% ponad inflację.

 

O ile rzecz jasna nic się nie zmieni w polityce Uni, w technologiach.

Jak pisałam - wówczas ten temat stanie się nieaktualny i po prostu umrze śmiercią naturalną. Tak jak prawie nikt nie pisze o kominkach z otwartym paleniskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma mi przeszkadzać nazwa wątku? Obraża jakiegoś forumiwcza?

 

Dalej rozmyślam nad systemem grzewczym choć w projekcie jest PC. Czytam od dawna ten wątek. Oprócz Pyxisa i Hippka którzy przerzucali się inwektywami nie dostrzegłem tych niewłaściwych zachowań lobby PC. Ale jakoś bez echa przeszło chamskie określanie PC jako KLAMOT czy PoCoCiTo.

Trzeba mieć sporo złej woli aby nie dostrzegać takiego zachowania i jednocześnie piętnować rzekome inne. Na końcu jednak zawsze pozostaje argument siły na zasadzie "twoje posty o PC pójdą na odstrzał". Mleko się rozlało i trzeba przynajmniej postarać się o obiektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rzecz jasna nic się nie zmieni w polityce Uni, w technologiach.

Jak pisałam - wówczas ten temat stanie się nieaktualny i po prostu umrze śmiercią naturalną. Tak jak prawie nikt nie pisze o kominkach z otwartym paleniskiem.

 

A co z tymi posiadającymi jedynie ogrzewanie elektryczne?

Też mają umrzeć śmiercią naturalną?

Może niech się zahibernują i poczekają na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy decydowalem sie na ogrzewanie czystym pradem w tanim pradzie kosztował on 32 gr za 1 kwh, liczylem sie z podwyzkami ale jak narazie cena w PGE spadla do ok 28 groszy a obecnie w Duonie wynosi niewiele ponad 18 groszy , jesli za 5 lat cena szkoczy o 100% to te 36-40 groszy nadal dla mnie i wielu, wielu innych nie bedzie dramatem

 

podstawa zmian prawa , wprowadzaniem dyrektyw unijnych jest ograniczenie zuzycia energii - nie tylko elektrycznej

zmiany w prawie wymuszaja budownictwo niskoenergetyczne

 

dzis wiele osob buduje domy na pograniczu normy i wstawia do nich piec czy pompe ktore rekompensuja niedociagniecia w budownictwie

juz niebawem to bedzie niemozliwe - wszyscy beda budowac domy znacznie cieplejsze.

 

najwazniejsza zmiana z pkt widzenia domow obecnie grzanych z COP-1 bedzie posiadanie dodatkowo paneli PV, solarow lub klimatyzatora

z mojego pkt widzenia najtanszego jak tylko sie da - aby spelnic wymagania ustawodawcy

 

czy to oznacza ze bede uzytkownikiem PC - i tak i nie

budujac dom tak jak to zrobilem czy tak jak bede to robil w przyszlym roku swiadomie wydaje srodki przede wszystkim na izolacje i tym każdy chcacy grzac z COP=1 rozni sie od wszystkich innych budujacych - poprzez izolacje zmiejszamy maxymalnie zapotrzebowanie na energie potrzebna do CO

majac dom o bardzo niskim zapotrzebowaniu od 2-5 tys Kwh zródlem energi moze byc prawie wszytsko

przy takim zapotrzebowaniu kosz roczny na CO to 400-1000zł dla G12 i 1000-2500zł dla G11

i teraz jest pytanie - czy majac zapotrzebowanie na poziomie 2000 kWh/rok ktore beda kosztowaly mnie 400 zł warto jest inwestowac w .... no wlasnie w co .... tu już sam każdy podejmuje decyzje - czym mniejszy prawdopodobny koszt roczny na CO tym mniejsza inwestycja w instalacje

 

w wiekszosci przypadkow wystarczy wstawic "cos" za 2-3 tys i obgodni sie caly sezon

 

realny przyklad ZX35 - 4000 kWh *18 gr = 720 zl

woda max 2500 kwh * 18 gr = 450 zł

 

inny przykład Jamnik Barthz'a

1500 kWh na CO

3000 kWh na CWU

4500*0,18 = 810 zł

ma byc pompa ....

 

reszta to widzi mi sie inwestora czy i w co chce inwestowac

jak to bedzie u mnie . jeszcze nie wiem - odpowiedz za pewne za okolo 9-12 mcy

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko się rozlało i trzeba przynajmniej postarać się o obiektywność.

 

Tu nikt nie docenia obiektywizmu, zawsze ktoś niezadowolony z decyzji nazwie to działaniem jakiegoś lobby. Wiem z historii moderacji tego działu.

 

Ale jakoś bez echa przeszło chamskie określanie PC jako KLAMOT czy PoCoCiTo.

.

 

Czy nazwanie pogardliwie urządzenia obraża osobę? Jeśli tak, to nie uważasz, że związek emocjonalny człowiek-przedmiot, został przekroczony?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nazwanie pogardliwie urządzenia obraża osobę? Jeśli tak, to nie uważasz, że związek emocjonalny człowiek-przedmiot, został przekroczony?

 

Czy obraża to nie wiem ale według mnie taki był cel osób które w ten sposób określały PC. Dyskredytowanie wyboru konkretnej grupy osób tj. użytkowników PC. Takie chamskie zachowanie nie było piętnowane ale piętnowane jest wyimaginowane "lobby posiadaczy PC" i jego niewłaściwe zachowanie.

 

Tutaj jest większy problem który zresztą trawi całe to forum. "Moje jest najlepsze". Rzadko kto przyzna, że wydał swoje pieniądze niewłaściwie. Ale to post nie na to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał R&K Zobacz post

21.11.2012 - 728,1 kWh

21.11.2013 - 395,1 kWh

21.11.2104 - 304,0 kWh

 

Ciekawe co jasiek na to. U niego rok do roku zaledwie kilka kWh różnicy. Pewnie ci zarzuci że w 2012 miałeś 25 st wewn. w 2013r. 21 a w tym 20. Albo że oszukujesz jak wszyscy poza nim.

 

1. pierwszy sezon a samo zamieszkanie nastąpiło w trakcie sezonu wiec trzeba było chałupę rozruszać ...

2. nic nadzwyczajnego chałupa wygrzana i wysuszona...

3. co w tym takiego dziwnego...?, , raptem 90kwh ...,wystarczy porównać tylko ilość dni słonecznych pomiędzy tymi dwoma sezonami...

ubiegły sezon 19 a obecny 27 dni słonecznych w tym samym czasie...

u mnie bez znaczenia bo przez praktycznie cały sezon grzewczy słońce mi nie zagląda przez okna ...

 

jak widać was to przerasta...

zresztą ostatnie dni pokazują że nie ma sensu pisać czegokolwiek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tak jak mówisz potwierdzałoby się stanowisko jaśka co do układu rurki + solary - bo nawet w dzień pochmurny solar da temperature układu zdolna do podgrzewania podłogówki - szczegóły u jaska

 

Barthz'a prosilem o zagladniecie i podzielenie się swoimi uwagami , mam nadzieje ze i Jasiek sie tu pojawi i skrobnie swoje

nigdy nigdzie nie twierdziłem że kolektorami można oblecieć sezon grzewczy, rozbudowanym układem można dość skutecznie opóźnić rozpoczęcie i znacznie wcześniej zakończyć sezon grzewczy a przy okazji zapewnić sobie CWU przez większą część roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nad tym dumam, pytanie tylko czy jest ta wydajność, jaką producenci deklarują.

Rozróżnij też producentów od sprzedawców ;-) Jaka jest wydajność, możesz sobie sprawdzić w symulacjach http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php# albo na żywo http://pvmonitor.pl Weź też pod uwagę nasze prawodawstwo które nie pozwala na bilansowanie energii w dłuższym czasie, tylko na chwilowe, więc czego natychmiast nie zużyjesz, to sprzedajesz do sieci po około 11gr/kWh netto (14 brutto). Są urządzenia jak np. Wattrouter http://www.solarcontrols.cz/en/wattrouter.html któe pomagają zagospodarować nadwyżki prądu, można je też zrobić samemu na podstawie np. Arduina, wtedy koszt takiego urządzenia wyniesie koło 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pierwszy sezon a samo zamieszkanie nastąpiło w trakcie sezonu wiec trzeba było chałupę rozruszać ...

2. nic nadzwyczajnego chałupa wygrzana i wysuszona...

3. co w tym takiego dziwnego...?, , raptem 90kwh ...,wystarczy porównać tylko ilość dni słonecznych pomiędzy tymi dwoma sezonami...

ubiegły sezon 19 a obecny 27 dni słonecznych w tym samym czasie...

u mnie bez znaczenia bo przez praktycznie cały sezon grzewczy słońce mi nie zagląda przez okna ...

 

jak widać was to przerasta...

zresztą ostatnie dni pokazują że nie ma sensu pisać czegokolwiek ...

Tak się tylko zastanawiam.Czy porownywanie zużycia energii na CO do jakiejś daty a nie za caly sezon ma sens?

Co nam to mówi?

Bez danych o dacie rozpoczęcia sezonu , średniej temperaturze na zewnątrz , naslonecznieniu, udzialu bytowego i pewnie paru innych zmiennych ,niewiele.

 

Ja się nikogo nie czepiam.

Ostatnio łapię się na tym że tak naprawdę nie wiem jaką mam temperaturę w domu. Kazdy z termometrow pokazuje cos innego. Po zestawieniu ich obok siebie odchylki sa do 1,4 C . By nastepnego dnia..... byly już inne.

Bez skalibrowanych termometrów , czy też rejestratora temperatury sd możemy mowic tylko że coś tam wiemy. Kable tu zdecydowanie wygrywaja jesli chodzi o precyzje ustawienia temperatur w domu ...chyba :)

Najważniejsze żeby było komfortowo i rachunki nie bolały. Dla każdego ten punkt bólu jest inny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...