Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ano widzisz.. my w mieszkaniu w bloku mieliśmy około 20-20.5 i ostatnio jak nagrzałem do 22 z kawałkiem to rodzina chciała okna otwierać.. zresztą piszą różnie o tych temperaturach.. u mnie jedna rzecz mi bardzo pasuje w porównaniu np. z podłogówką u sąsiadów grzaną piecem - podłoga jest neutralna - ani zimna ani gorąca.. u sąsiadów jak puszczą z pieca na ogrzewanie to się nie da wytrzymać..

 

widzisz - u mnie podobnie - w bloku mieszkaliśmy na parterze - od piwnicy tak ciągnęło - nie byliśmy wstanie "przegrzać" mieszkania nawet przy otwartych regulatorach przy kaloryferach na full przy normalnych temperaturach w ziemie (+5/-5) nie mówiąc już o tym co się działo gdy były mrozy ...

nie pamiętam ile w bloku mieliśmy ale z pewnością nie przekraczaliśmy 20-20,5*C, gdy asolt liczył OZC dla 20*C to dla mnie nie było to nic dziwnego

względem OZC trzymamy o 1-1,5*C więcej przy 22*C na 90% dla nas byłoby za gorąco - gdy będę miał 100% potwierdzenie że jestem w DUONie to zrobię test i podniosę na 1-2dni temperaturę - zobaczymy

czy marzniemy? czy chodzimy w swetrach i polarach !? NIE

mamy 2 dzieci 2 i 8 letnie - bez jaj .... ja rano wstaje i na boso chodzę półnago , nie potrzebuje się ubierać czy zakładać szlafroka itp ...

komfort to pojecie względne - każdy ma tak jak lubi , do jakiego jest przyzwyczajony - to pewnie też wpływa na liczenie OZC i wybór systemu grzewczego - mój dla mnie i mojej rodziny jest optymalny - dla innego mógłby oznaczać lodówkę lub "bankructwo"

Edytowane przez R&K
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)u mnie jedna rzecz mi bardzo pasuje w porównaniu np. z podłogówką u sąsiadów grzaną piecem - podłoga jest neutralna - ani zimna ani gorąca.. u sąsiadów jak puszczą z pieca na ogrzewanie to się nie da wytrzymać..

To akurat nie jest wina pieca, tylko instalacji.

Ja też jestem zimnolubny, może faktycznie coś jest z tymi blokami, bo za dzieciaka, jeszcze w starych czasach, zawsze było zimno i mi jest teraz za gorąco jak mam 22*, w sypialni mam 18,5-19,5. Synowi (5-latek) też zawsze jest ciepło. Teraz mam nastawione na 21*, jak słońce mi przygrzeje do 23 to otwieram okno. Choć to 'słoneczne' ciepło szybko się ulatnia jak słońce zachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzezenie: im drozsze zrodlo ogrzewania, tym bardziej zimnolubny mieszkaniec :).

zdefiniuj drozsze.. ostatnio byłem u znajomych co maja normalny piec na wegiel, dom ocieplili i teraz tragedia.. piec duzy, grzejniki tez, palic trzeba do 50-60* na piecu minimum, w domu 24* i narzekanie że za gorąco, a nie idzie mniej napalić, grzejników zakręcić się nie da wszystkich, u mnie zamknę sezon około 2500 zł za CO, i nie uważam że drogo..

 

To akurat nie jest wina pieca, tylko instalacji.

to też ale jak pali się nieregularnie bo się wraca o różnych porach i dużo zeby szybko nagrzać to żadna instalacja nie pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
18,5 gr za 1kWh to duzo wg Ciebie ??? i grudzien oraz styczen za free ... moge miec i 25 tylko po co , by co komu udowodnic?

Jak to się mało prądu zuzylo na ogrzewanie ;) Podobna sprawa jest z cwu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,5 gr za 1kWh to duzo wg Ciebie ??? i grudzien oraz styczen za free ... moge miec i 25 tylko po co , by co komu udowodnic?

 

To macie prad prawie za darmo.

Ale np. u mnie najtanszy prad w G12 to 40gr.

Poza tym gadanie nonstop o zdrowotnych korzysciach niskich temperatur jakos nie wystepuje u weglarzy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o cos innego.

Ostatnio zauwazylem, ze na forum wszyscy przescigaja sie "kto mniej placi za CO" - ja zas mam gdzies rachunki, dla mnie najwazniejszy jest komfort, grzeje tyle, zeby miec cieplo i nie wstydze sie, ze zuzywam 12 000kwh rocznie na co/cwu przy malym domku.

I nie kreci mnie marzniecie w 20'C byle sie pochwalic mniejszym zuzyciem, albo zeby tylko zmiescic sie w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistalova - może po prostu jest tak, że jeśli dla kogoś temperatura 23° jest komfortowa, to w 21° jest mu zimno i odwrotnie. Czasem trzeba trochę empatii i tyle. Ja mam podobne zużycie, ile oszczędzam, że mam trochę zimnej 50-100zl rocznie?

Tomek - mam nadzieję, że Twoja prognoza się sprawdzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://beta.esco.eu.com/uploads/tx_thweb/termostat-elektroniczny-tc910-tc920-200x200_01.jpg

 

czy ma ktoś takie termostaty?

 

jak je najlepiej przerobić, żeby dobrze pokazywały temperaturę ? Tj. żeby się nie grzał ten czujnik w czasie pracy urządzenia.

 

Ja mam teraz takie :)

 

Trzeba zdjąc przednią osłonkę i ten czujnik jest na kabelku ;) patrzylem ale jeszcze nie przerabiałem :) One sa takie same jak jaskowe tyle ze dotyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie też rozbierałem w tamtym roku ale bałem się popsuć. Teraz już po gwarancji to by można się pobawić ale i tak nie wiem czy to odlutować po prostu i dac dłuższy kabelek.

Ale jeśli nawet to to gdzie ten czujniczek umieścić żeby było estetycznie i co zrobić z dziura która zostanie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrator temperatur zakupiony . Podłączony . Były falstarty , problemy ale wszystko jest na dobrej drodze.

6 czujników. Pomiar temperatur w 2 pokojach , temperatura zasilania , temperatura powrotu , temperatura podłogi - dalllas przyklejony do panela.

Czasem dallas się odkleił , czasem nie chciało rejestrować , czasem pomiar był co 8 sek bo po resecie zapomniałem zmienić i po 24 h iałem ponad 7 tyś rekordów , czasem czekałem na pomiary a zapomniałem że nie włożyłem z powrotem karty . Życie . Generalnie jaja.

 

Teraz jak by to zgrabnie tu zamieścić . ?

 

Założenie było takie żeby określić w końcu jakie są temperatury , które termometry kłamią , jaka jest temperatura zasilania i jaka jest różnica pomiędzy temp zasilania a powrotem . I generalnie jak to wszystko chodzi i co się dzieje.

 

link https://drive.google.com/file/d/0B0s01Y4EvpuIMV9GM0l3eXNjTXcxYUxHOVpaMkFQbmp0eFhJ/view?usp=sharing

 

zrzut

 

co H.jpg

 

EDIT 1 - to jest bez ciąglej pracy pompki , dzisiaj mam już dane z ciągłą pracą . Wkrótce bedzie zabawa ze zmianami czasów grzania , zmianami prędkości pompki. Dołożę pomiar temperatury zewnętrznej . Na rok pomiar temp pod chudziakiem .

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...