Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kol. Adolf odpowiedz na pytanie jakie zadałem wcześniej, chwalisz sie że ty dr jesteś więc pytam jaki? Jakich nauk? jaka uczelnia?

Marcinie, to nie jest zaden doktor tylko jakis oszolom. Doktora to on moze kiedys widzial. Przeciez facet pisze takie glupoty ze sie tego nie da czytac.

Nie wiem jaki jest cel jego tu dzialalnosci, ale chyba RAFI@RAFI ma racje, zeby trolla nie karmic. Bo to albo troll, albo bardzo chory czlowiek jest.

 

Przyklad. max 2,7 KWh (bo to ma chyba doktorek na mysli) z 1m3 gazu. Przy cenie gazu powiedzmy 1.65PLN to daje 0,61 PLN za kWh ciepla. Drozej niz prad w calodobowej taryfie.

 

marcin

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyklad. max 2,7 KWh (bo to ma chyba doktorek na mysli) z 1m3 gazu. Przy cenie gazu powiedzmy 1.65PLN to daje 0,61 PLN za kWh ciepla. Drozej niz prad w calodobowej taryfie.

może mówimy o zupełnie innym gazie, zgodnie z PN 1m3 GZ50 ma wartość opałową 35892kJ/m3, co jest równe 9,97kWh/m3, jeśli ktoś uważa że jest inaczej to kontrolerzy jakości gazu mają obowiązek to udowodnić - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Jest to wartość brutto, która dopiero pomnożona przez odpowiedni współczynnik sprawności kotła czy całego układu grzewczego pokaże rzeczywiste zapotrzebowanie netto domu. Jeśli ktoś uważa, że taki gaz dostarcza mu netto ok 1/4 swojej wartości opałowej, to może mieć "wyjątkowo" mało sprawny system grzewczy, ale wtedy praktycznie zużycie tego nośnika energii jest 3-4 razy wyższe niż w systemach o standardowej wysokiej sprawności - może "doktorzy" tak mają. Osobiście nie widzę różnicy w 1kWh ciepła dostarczonego przez energię elektryczną, czy też przez inny nośnik, czy to będzie węgiel, drewno, gaz itd. Ktoś te wartości wyliczył, w doświadczeniach udowodnił i tego trzeba się trzymać. dr AN będzie trolem dopóki nie udowodni swojej teorii, może coś mocno przedawkował i jest w transie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mówimy o zupełnie innym gazie, zgodnie z PN 1m3 GZ50 ma wartość opałową 35892kJ/m3, co jest równe 9,97kWh/m3, jeśli ktoś uważa że jest inaczej to kontrolerzy jakości gazu mają obowiązek to udowodnić - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Jest to wartość brutto, która dopiero pomnożona przez odpowiedni współczynnik sprawności kotła czy całego układu grzewczego pokaże rzeczywiste zapotrzebowanie netto domu. Jeśli ktoś uważa, że taki gaz dostarcza mu netto ok 1/4 swojej wartości opałowej, to może mieć "wyjątkowo" mało sprawny system grzewczy, ale wtedy praktycznie zużycie tego nośnika energii jest 3-4 razy wyższe niż w systemach o standardowej wysokiej sprawności - może "doktorzy" tak mają. Osobiście nie widzę różnicy w 1kWh ciepła dostarczonego przez energię elektryczną, czy też przez inny nośnik, czy to będzie węgiel, drewno, gaz itd. Ktoś te wartości wyliczył, w doświadczeniach udowodnił i tego trzeba się trzymać. dr AN będzie trolem dopóki nie udowodni swojej teorii, może coś mocno przedawkował i jest w transie.

 

Wystarczy że poda Pan ile zużył gazu na swoje 130m2 w XII i I. Powinny to być zbliżone wartości. Jeśli nie były robione odczyty liczników,można na wyczucie +-15%. I wszystko się wyjaśni. Ja sądzę że ok 350m/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Daleki sąsiad nie zgodził się na poprowadzenie gazu w linii swojej działki i tym samym pozbawił kilka domów "taniego" surowca.

 

Myślę o ogrzewaniu elektrycznym podłogowych z akumulacja. Mam płytę fundamentową - 20 cm styro od gruntu, 20 cm betonu. W wyniku błędu muszę jeszcze podnieść podłoże o 14 cm aby wyrównać do progów i stopni schodów. Teraz pytanie, czy lepiej przygotować nową powierzchnie akumulacyjną (z dylatacją, bo płyta jej nie ma) dając nad płytę fundamentową cienką warstwę styropianu i kable grzewcze w 10 cm kolejnej wylewki, czy może stworzyć ponad 30 cm warstwę akumulacyjną (bez dodatkowego styropianu, czyli płyta + nowa wylewka)?

Powierzchnia to około 100 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mam zamiar grzać prądem :) Wszystko ma byc robione na kablach/matach grzejnych elektry. Ale to sobie z mojego blogu doczytać.

 

Natomiast ostatnio zakupiłem ogrzewacz przepływowy, fakt jeszcze nie zainstalowany. Ale z ciekawostek, mam możliwość zmiany mocy miedzy 18/21/24kw. Robi sie to przekładając zworkę. Konkretnie chce go wykorzystać do prysznica, a dokładniej to dwie sztuki tych ogrzewaczy zakupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...