Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak, zgoda, ale z drugiej strony czy taka absolutna stabilność powinna być pożądana?

Jednak pod koniec dnia, kiedy idziemy spać, lepiej jak temperatura jest nieco niższa,

 

IMO to nie kwestia pory dnia, tylko miejsca - w sypialni może być chłodniej. W łazience, jak o 22 chcę wziąć prysznic, wolę mieć bardzo ciepło.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IMO to nie kwestia pory dnia, tylko miejsca - w sypialni może być chłodniej. W łazience, jak o 22 chcę wziąć prysznic, wolę mieć bardzo ciepło.

Pewnie tak, ale styropian bezpośrednio pod wylewką z różnych powodów jest jednak uzasadniony.

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niskie zużycia macie koledzy w marcu, pewnie zależy dużo od regionu Polski...

 

Zamykam sezon definitywnie z wynikiem 2284kWh (1664kable + 620kllima), 97m2, 2os, szacuję, że wydałem na grzanie max 693zł.

Spodziewałem się nieco niższego zużycia, no ale pierwszy dom i pierwszy sezon grzewczy, generalnie jest OK :wiggle:

 

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie wątpiących :bye:

 

PS w sypialni za ciepło, muszę zasuwać rolety, w pozostałych pokojach jeszcze łapie słońce, bo ma być ochłodzenie.

Klima nie działa już ponad 3 miesiące, czekam na wymianę płyt głównych. Nigdy więcej LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo ogrzewanie, na cele bytowe wychodzi mi ok 300 kWh miesięcznie łącznie z CWU wszystko na prąd z czego 75% tania taryfa

 

To prawie identycznie jak u mnie jeśli chodzi o % zużycia w II strefie i 300 kWh na cele bytowe+cuw (2,5 osoby). Ja podliczam zużycie latami bo mam taki serwis u dostawcy FORTUM. Zużyłem w 2016 roku 9000 kWh, czyli więcej niż u Ciebie z tym że może mój dom jest 13 letni i nieco gorzej ocieplony no i ma 130m2 Zapłaciłem za to w sumie 2894 (dystrybucja PGE w-wa teren 1624 + FORTUM dawny DUON czyli za prąd 1265) co daje 241 zł/ miesiąc . Moim zdaniem to na prawdę nie wiele, choć zużycie nie najmniejsze, Dobra jest proporcja zużycia choć ogrzewam dom konwktorami elektrycznymi i w styczniu i lutym ogzreawnie było nieco większe bo w domu cały czas ktoś przebywał. Z resztą ja mam duże koszty OSD np w II strefie to 11 gr / 1 Kwh dla porównania śląski Tauron ma 4 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kiedyś prawie kupiłem klimę LG. kto Ci robił OZC (15 kWh /m2)?

klima jak klima puki działała zastrzeżeń nie miałem, ale opieszałość serwisu doprowadza do pasji.

OZC w zasadzie sam robiłem, tyle, że obliczenia dla 20st, dla warunków jakie rzeczywiście utrzymywałem wynik OZC to 20KWh/m2, zobaczymy w kolejnym sezonie, ponoć I jest najbardziej energożerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakaś sugestia, że skoro u kogoś się nie grzeje to znaczy, że ma zimno w domu? ;)

 

Hm zimno to pojecie subiektywne , mnie chodziło o to że w zimie było w domu cieplej niż np dzisiaj gdyby to ogrzewanie nie działało. I w tym kontekście nie ma co żałowac tych kilku złotych. Dziś koło stolicy jest zimno i wietrznie może u Ciebie jest cieplej to faktycznie nie ma co piłować ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zimno to pojecie subiektywne , mnie chodziło o to że w zimie było w domu cieplej niż np dzisiaj gdyby to ogrzewanie nie działało. I w tym kontekście nie ma co żałowac tych kilku złotych. Dziś koło stolicy jest zimno i wietrznie może u Ciebie jest cieplej to faktycznie nie ma co piłować ogrzewania.

 

u mnie nagrzewa słońce, a przy spadkach temperatury zewnętrznej (jak w ostatnim tygodniu) dom jakoś utrzymuje komfortową temperaturę wewnątrz (duża akumulacja). generalnie mamy przez ostatnie dwa tygodnie (od ostatniego załączenia ogrzewania) cieplej niż zimą, czasem trochę za ciepło. po prostu termostat nie uruchamia już obiegówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...