Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja od około 3 tygodni przestałem grzać m.in. w sypialni. Temperatura powietrza wynosi ok 19 st, i jestem w szoku, że tak dobrze mi się śpi, wcześniej było ok 21. Na początku żona narzekała, że zimno, więc włączyłem grzanie na 1 dzień, po czym stwierdziła, że faktycznie jak było chłodniej to się lepiej spało więc ponownie wyłączyłem. Jakie macie u siebie temperatury w sypialni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie to 21*C. To taki maly kompromis (dla mnie moglo by byc i 19*C). Jak bym "na sile" chcial jednak ustawic w sypialni te 19*C, nie byloby chyba najmniejszych szans na jakies 500+.

 

E tam sypialnia to tylko do spania...

 

U mnie w sypialni grznie wylaczone zupelnie przez caly sezon. Najnizej bylo ok 19, teraz 20.5. Ale dwie dorosle osoby w nocy podbija temp o ok 0.5-0.7K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień to kolejny miesiąc ze zużyciem większym niż rok temu, chociaż na początku się nie zapowiadało.

 

kwiecień 2017 - 161 kWh, kwiecień 2016 - 128 kWh.

 

cały sezon o tej porze w 2017 2994 - kWh, cały sezon o tej porze w 2016 - 2852 kWh

 

Dziwna sprawa bo w tamtym roku zima była dużo łagodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo w tamtym roku zima była dużo łagodniejsza.

 

masz rację, ale przed sezonem 2016/2017 uruchomiłem GWC, wstawiłem drzwi między korytarzem a garażem, doszczelniłem właz na strych i zrobiłem jeszcze kilka innych drobnostek. dzięki samemu GWC nie zamarza mi rekuperator i znacznie wzrosła temperatura w jednym z nieogrzewanych pomieszczeń (wcześniej używałem tam czerpni ściennej zainstalowanej na nieizolowanej rurze stalowej, teraz także ta rura jest zaizolowana). poza tym marzec był sporo cieplejszy w tym roku, styczeń niby zimniejszy, ale było znacznie więcej słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od około 3 tygodni przestałem grzać m.in. w sypialni. Temperatura powietrza wynosi ok 19 st, i jestem w szoku, że tak dobrze mi się śpi, wcześniej było ok 21. Na początku żona narzekała, że zimno, więc włączyłem grzanie na 1 dzień, po czym stwierdziła, że faktycznie jak było chłodniej to się lepiej spało więc ponownie wyłączyłem. Jakie macie u siebie temperatury w sypialni ?

 

my mamy w sypialni ok 18-19* - cały sezon ogrzewanie wyłączone - z wyjątkiem okresu adaptacyjnego dla maluszka. I kiedy podnieśliśmy temp. w sypialni do 22* nie dało się spać.

 

W te dni kiedy temp. spadła końcem kwietnia do 5* brakowało trochę ciepła. Niby jest te 22* ale jakieś takie zimne :) i właśnie na takie dni jest kominek. Na całą zimę mieliśmy 0,7m3 drewna do kominka. Do dziś zużyłem ok. 0,4m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post na forum :) . Mam dylemat jakie ogrzewanie elektryczne zrobić w moim domu. Dom według OZC ma zapotrzebowanie 50 kwh/m2/rok. Powierzchnia ogrzewana budynku 154m2, zapotrzebowanie na ciepło 7700 kwh/rok . Z CWU dla 2-3 osób może w 10000 kwh/rok sie zmieszcze. Myślałem na początku że zrobie bufor w tańszej taryfie, bo jak kolega kilka postów wcześniej porównywał koszty do pompy P-W inwestycja przez ładnych kilka lat będzie się zwracać. Ale ostatnio coraz więcej mówi się o ogrzewaniu klimatyzacją kanałową i kablami czy matami pod panelami i w kleju pod płytkami dla efektu ciepłej podłogi. Jest sens rezygnować z bufora i wodnej podłogówki dla takiego tandemu. Ile może kosztować taki dobry komfortowy tandem i o ile on może mi zmniejszyć koszty CO i CWU rocznie w porównaniu do bufora? Bo rozumiem że same kable zatopione głęboko w wylewce betonowej nie wydolą tylko w drugiej taryfie.

 

Biłem się z myślami i w końcu podjąłem decyzję, będą kable w wylewce i tylko druga taryfa. Szarpnę sie to wykonać sam. I pojawia się wiele pytań, mam nadzieję że mi pomożecie. Najważniejsze jaką dobrać moc kabli do poszczególnych pomieszczeń w porównaniu do mocy wyliczonej w OZC. Suma wszystkiego to ok 5100 W. Skorzystać ze wzoru (Wx24h) /10h, który uwzględnia czas trwania drugiej taryfy. Z niego wychodzi 12,24 KW. Jak wy to dobraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biłem się z myślami i w końcu podjąłem decyzję, będą kable w wylewce i tylko druga taryfa. Szarpnę sie to wykonać sam. I pojawia się wiele pytań, mam nadzieję że mi pomożecie. Najważniejsze jaką dobrać moc kabli do poszczególnych pomieszczeń w porównaniu do mocy wyliczonej w OZC. Suma wszystkiego to ok 5100 W. Skorzystać ze wzoru (Wx24h) /10h, który uwzględnia czas trwania drugiej taryfy. Z niego wychodzi 12,24 KW. Jak wy to dobraliście?

 

Ja mam u siebie ok 70w/m2 wyliczone na "oko"...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesla rozpoczyna sprzedaż dachówek z wbudowanymi ogniwami słonecznymi.

 

http://muskindustries.space/pl/2017/05/10/tesla-rozpoczyna-sprzedaz-dachowek-z-wbudowanymi-ogniwami-slonecznymi/

Cena zaporowa, jednak w jej skład wchodzi rozbiórka starego pokrycia i montaż nowej dachówki z całym osprzętem.

Cena 227$ od m2 pokrycia.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 227$ od m2pokrycia.

Tesla oznajmiła, że koszt solarnego dachu ich autorstwa będzie wynosił ok 218,5 dolarów za metr kwadratowy.

[...]

Wyżej wymieniony koszt per m2 został obliczony przy założeniu, że 35% dachówek posiada ogniwa (dachówki z ogniwami są droższe niż te bez).

 

Ale przy założeniu, że to USA. U nas pewnie kilkadziesiąt procent drożej, jak już zawita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...