Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ile musisz wydać na instalację i jakie mieć zużycie aby tyle ,,zaoszczędzić'' ?

 

Gdzieś 38 tyś. z kartą IKEA Family, zużycie 8000kWh. Przynajmniej ja takie wpisałem i tyle wyszło. No i bardzo ważne jest ustawienie rocznej zmiany ceny, domyślnie jest 2,5% (to chyba dużo), przy wartości 1%, wychodzi oszczędności 115 tyś. Tylko ciekawe czy zakładają 100% własne zużycie.

Edytowane przez Marek.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsz pełny sezon grzewczy 2016/17 zakończony 15.05.2017, zużycie energii na ogrzewanie wyniosło jak niżej

październik -641kWh

listopad -755 kWh

grudzień -965 kWh

styczeń -1200 kWh

luty - 943 kWh

marzec-680 kWh

kwiecień- .530 kWh

maj -166 kWh

Razem sezon -ok 5880 kWh

Bufor z grzałkami tania taryfa PGE 34 gr /kWh 104 m kw powierzchni ogrzewanej

zapotrzebowanie jednostkowe wyniosło 56,5 kWh/m2 rok -obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,

ponieważ po wprowadzeniu się ogarnęła mnie przez pewien czas niemoc wykonawczana na dzień dzisiejszy izolacja stropu wynosi 25-28cm wełny (0,04) po wykończeniu strychu osiągnie ok. 34cm plus drewniana podłoga i docieplenie murłat

myślę że w następnych sezonach zbliżę się do parametrów projektowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Jak wiemy ogrzewanie prądem jest teraz praktycznie nielegalne więc mam pytanie czy można to jakoś tanio obejść? Wiem że można wybudować kominek ale bez sensu pchać się w koszty żeby tylko urzędnika zadowolić. Czy można zamontować klimatyzator a to nic innego jak PC powietrze-powietrze i obniżyć wsp. Ep? Chodzi mi po głowie rozwiązanie typu wodna podłogówka i bufor z grzałką, a PC za 20tyś na 106 m2 niekoniecznie się opłaci. Kusi mnie takie rozwiązanie żeby bufor grzać w II taryfie grzałką.

Wiem że PC obniża wsp Ep 3 krotnie, ale jak się ma sprawa do klimy która by de facto ogrzewała salon z otwartą kuchnią i korytaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie. Jak wiemy ogrzewanie prądem jest teraz praktycznie nielegalne więc mam pytanie czy można to jakoś tanio obejść? Wiem że można wybudować kominek ale bez sensu pchać się w koszty żeby tylko urzędnika zadowolić. Czy można zamontować klimatyzator a to nic innego jak PC powietrze-powietrze i obniżyć wsp. Ep? Chodzi mi po głowie rozwiązanie typu wodna podłogówka i bufor z grzałką, a PC za 20tyś na 106 m2 niekoniecznie się opłaci. Kusi mnie takie rozwiązanie żeby bufor grzać w II taryfie grzałką.

Wiem że PC obniża wsp Ep 3 krotnie, ale jak się ma sprawa do klimy która by de facto ogrzewała salon z otwartą kuchnią i korytaż.

 

Nikt nie wie, że ogrzewanie prądem jest nielegalne :p Ciężko spełnić wsp. Ep, ale nie jest to kwestia legalności tylko takiego a nie innego założenia do obliczeń.

 

Trzeba rozsądnego architekta zapytać, czy zaprojektowanie grzania PC P-P wystarczy i musi to być kanałówka czy jeden split.

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem błąd i z C11 zmieniłem taryfę na G11. Teraz ZE twierdzi, że za rok (czyli po wygrzaniu podłogówki i pierwszym, najbardziej energochłonnym sezonie grzewczym) dopiero będę mógł zmienić taryfę na inną.

 

Posprawdzałem i faktycznie tak stoi w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną

§ 7.

[...]

3. Odbiorca, o którym mowa w ust. 2, może wystąpić do przedsiębiorstwa energetycznego o zmianę grupy taryfowej nie częściej niż raz na 12 miesięcy, a w przypadku zmiany stawek opłat — w okresie 60 dni od dnia wejścia w życie nowej taryfy.

 

Na zmianę taryfy nie mam co liczyć, bo PGE zazwyczaj to robi w grudniu.

 

Znacie jakiś sposób na obejście tego, i zmianę taryfy na G12 przed upływem roku od przejścia z C11 na G11? Już nawet pal licho promocję Fortum z darmowym prądem w taniej strefie na którą liczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sytuację

zmieniłem na G12w - bo pojawiła się w ofercie (wcześniej nie było takiej taryfy, miałem G12) - świadomie podpisałem umowę tylko na 1 rok. Czekałem, aż wtedy jeszcze DUON da nową promocję. 5 miesięcy przed końcem umowy zmieniłem dostawcę na DUON - czas pokazał że dobrze zrobiem, bo 2 tygodnie później promocja znikła i cała oferta przestała być korzystna. W moim przypadku kosztowało mnie to 25zł za każdy miesiąc zerwanej umowy(takie były wtedy zapisy w tauronie, takie chyba są i teraz). Wiedziałem o tym od samego początku, ale w moim przypadku nie było innej możliwości przejścia do DUON na G12w. Policzyłem wszystko i decyzja mogła być tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie z Fortun-a dzwonili z nową ofertą na przedłużenie umowy. Jak dostanę maila to wrzucę stawki.

Ciekawe co zaproponują. a z jakiej oferty korzystasz?

Ja korzystam z rewelacyjnej i jak dotychczas już przez nikogo nieosiągalnej oferty "przez internet najtaniej 9,0 korzystam z niej od 01.05.2015 do 31.12.2018 i też się zastanawiałem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zaproponują. a z jakiej oferty korzystasz?

Ja korzystam z rewelacyjnej i jak dotychczas już przez nikogo nieosiągalnej oferty "przez internet najtaniej 9,0 korzystam z niej od 01.05.2015 do 31.12.2018 i też się zastanawiałem co dalej.

 

Przez telefon pani mi wspomniała o 18gr w taniej (dzisiaj mam 11gr) i chyba 48 w drogiej (tu mogę się mylić). Dodatkowo jeden miesiąc gratis. A to styczeń :)

 

No i w końcu jedna faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon pani mi wspomniała o 18gr w taniej (dzisiaj mam 11gr) i chyba 48 w drogiej (tu mogę się mylić). Dodatkowo jeden miesiąc gratis. A to styczeń :)

 

No i w końcu jedna faktura.

 

a do kiedy masz umowę

kiedy i na jak długo podpisywałeś?

Gaweł, skoro masz umowę do końca 2018r, to chyba jeszcze za wcześnie na zastanawianie się...przez ten czas, wiele się może wydarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...