Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sezon grzewczy 2016/17---------- sezon grzewczy 2017/2018

zakończony 15.05.2017,------------rozpoczęty 21.09 2017

wrzesień ---------------------- - 86 kWh

październik -641kWh ------------ 394 kWh

listopad -755 kWh --------- - 680 kWh

grudzień -965 kWh --------- - 876 kWh

styczeń -1200 kWh

luty - 943 kWh

marzec -680 kWh

kwiecień - .530 kWh

maj -166 kWh

Razem sezon 5880 kWh

Bufor z grzałkami taryfa G12W PGE 104 m kw powierzchni ogrzewanej

zapotrzebowanie jednostkowe wyniosło 56,5 kWh/m2 rok -obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,

temperatura w domu ustawiona na 21 st C

Edytowane przez kalizbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fortum wyglada w ten sposób ze opłaty dystrybucyjne sa na poziomie danch stawek operatorów na danym terenie. W moim przypadku opłata za energie w G12 jest drozsza w Fortum niż w ENEA. Jednak fortum ma teraz jakąś promocje - za energię w II taryfie przez 6 miesięcy płaci się 0pln :o .Czy jest jakis hak ?

 

Tak aby przejść musisz być w G11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

 

Dokładnie wyliczone całkowite koszty brutto 1kWh dla G13, dostępnej na całym obszarze Taurona od 1.I.2018 wynoszą;

 

I. 25,289 gr

II. 47,908 gr - szczyt przedpołudniowy

III. 76,052 gr - szczyt popołudniowy

...

Pratchawiec

Dostałem rozliczenie za ostatnie 6 mieś. i prognozę na kolejne 6. Ceny są takie jak wyliczyłem kilka postów wyżej i nie zgadzają się z Twoimi.

Tauron obszar Krakowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre, czyli jak zwykle.

 

Mało tego, nikt nie będzie mógł nagrzać CWU w okienku dziennym, a chyba inaczej niż prądem Ci użytkownicy wody nie grzeją, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konstrukcji instalacji centralnego ogrzewania. Osoby posiadające bufor ciepła, który jest w stanie ogrzać dom w czasie godzin 6-22 to idealna oferta. Ceny w granicach 0,17-0,20 gr za kWh prądu są zbliżone do wartości uzyskanych ze spalania węgla.

Mam w tej chwili taryfę G12w w PGE zmienioną rok temu w celu ogrzewania CWU w okresie poza zimowym. W tym roku do instalacji CO dołączam bufor i jeżeli w PGE nie będzie jakichś haczyków (na tą chwilę nie znalazłem) to zmieniam na taryfę G12as i ruszam z grzaniem prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w granicach 0,17-0,20 gr za kWh prądu są zbliżone do wartości uzyskanych ze spalania węgla.

Mam w tej chwili taryfę G12w w PGE

 

Dystrybucja 0,0689

Prąd 0,2034

Stawka jakościowa 0,0125

Razem 0,2848 netto czyli 35gr brutto.

Coś pokręciłeś z ceną prądu.

 

 

A co do G12as to pamiętaj, że cena obniżona dotyczy tylko nadwyżki zużycia względem roku poprzedzającego przejście na tę taryfę. Czyli w praktyce ma szansę opłacić się w porównaniu z G12(w) tylko tym, co w poprzednim roku mieli całe zużycie mniejsze, niż w następnych latach będą mieli w dzień.

Tutaj wątek o tej taryfie

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz za rok, kiedy ta taryfa już nic Ci nie da?

 

bez przesady. w cenniku Tauron jest wyraźnie napisane, że każdego roku zużyciem odniesienia jest to zużycie z ostatniego roku bez aktywnej taryfy G12as. czly gdyby teraz przejść na G12as, to w 2018 w taniej możemy rozliczyć nadwyżkę w stosunku do 2017, w 2019 też nadwyżkę w stosunku do 2017, w 2020 też nadwyżkę w stosunku do 2017 itd. ale generalnie i tak bez sensu ta taryfa. starego domu tym nie nagrzejemy, a w nowym na ogrzewanie nie idzie za dużo, więc lepiej mieć też tani prąd bytowy (G12W). jedyny sens, to nowe domy z kopciuchami. w mojej okolicy jest takich wiele, ale oni nie przejdą na grzanie prądem czy PC i jest to sprawa mentalności a nie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja 0,0689

Prąd 0,2034

Stawka jakościowa 0,0125

Razem 0,2848 netto czyli 35gr brutto.

Coś pokręciłeś z ceną prądu.

 

 

A co do G12as to pamiętaj, że cena obniżona dotyczy tylko nadwyżki zużycia względem roku poprzedzającego przejście na tę taryfę. Czyli w praktyce ma szansę opłacić się w porównaniu z G12(w) tylko tym, co w poprzednim roku mieli całe zużycie mniejsze, niż w następnych latach będą mieli w dzień.

Tutaj wątek o tej taryfie

 

Na stronie PGE dotarłem do cen związanych z dystrybucją, ze sprzedażą już nie. Moje info ze stron informacyjnych.

Możesz podać link do informacji, które masz dotyczące cen sprzedaży prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PGE dotarłem do cen związanych z dystrybucją, ze sprzedażą już nie. Moje info ze stron informacyjnych.

Możesz podać link do informacji, które masz dotyczące cen sprzedaży prądu?

 

Mam w tej chwili taryfę G12w w PGE zmienioną rok temu

 

 

Popatrz na fakturę. To, że za chwilę odrobinę się zmienią nie robi istotnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest z ustawy:

"Niższa cena prądu obowiązuje w odniesieniu do wolumenu energii elektrycznej, przewyższającego ilość energii elektrycznej, zużytej w analogicznym okresie poprzedzającego roku. W przypadku Klientów z nowym Punktem Poboru Energii przyjmuje się, że zużycie energii elektrycznej w analogicznym okresie poprzedzającego roku, wynosi 0 kWh."

 

Dogadujemy się z sąsiadem i na jeden rok podpinamy się do jego prądu. Po roku przechodzimy na G12as i sąsiad podpina się do naszego, a po roku sam przechodzi na G12as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niższa cena prądu obowiązuje w odniesieniu do wolumenu energii elektrycznej, przewyższającego ilość energii elektrycznej, zużytej w analogicznym okresie poprzedzającego roku. W przypadku Klientów z nowym Punktem Poboru Energii przyjmuje się, że zużycie energii elektrycznej w analogicznym okresie poprzedzającego roku, wynosi 0 kWh."

 

Normalnie jak w tej scence...

 

 

Przewróć kartkę a tam... Wrzucałem już linka kilka postów wyżej.

Ale widać pisanie jest łatwiejsze, niż czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam.

 

Twoje zachowanie temu przeczy.

 

Nie, nie będę cytował całych postów, bo to niezgodne z netykietą. Cytuję tylko to, do czego się bezpośrednio odnoszę. Chce ktoś przeczytać całość - klika w te białe strzałki na niebieskim tle przy nicku.

.

 

Ale uświadom mnie może coś przegapiłem.

 

Staram się. Ale jak nie czytasz, co podrzucam - to nie ma szans powodzenia.

 

Poklikaj w te linki, co dałem. Bo tylko udowadniasz swoją indolencję pisząc przed przeczytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...