Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Takie pytanko, czy w lato grzejecie podłogi, np w łazience? Ja w tym roku zamykając sezon zostawiłem grzanie w łazience na temp wyjściowej 30stopni. Wszystko dzięki temu mam suche, z rana przyjemna podłoga. Zużycie niecały 1kwh w taniej taryfie.

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, czy w lato grzejecie podłogi, np w łazience? Ja w tym roku zamykając sezon zostawiłem grzanie w łazience na temp wyjściowej 30stopni. Wszystko dzięki temu mam suche, z rana przyjemna podłoga. Zużycie niecały 1kwh w taniej taryfie.

Nie. Nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zestaw kabli i sterowników na dom 90 m2.

 

Kable - elektra.

 

Sterowniki - Warmup Touchstat - 7 sztuk.

 

Koszt - 3300 zł brutto.

 

Czyli jakieś 1,5K za same kable, bo te sterowniki są po ponad 250zł/szt? To wychodzi 7 takich kabli. Czyli rozstaw co 40cm i 40W/m2. "Trochę" mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo :

 

dom 120 m po podłogach E co 35 W/m kw/ rok

 

folia Perfect Heat 60W / mw 75 m kw 3550 zł

 

serwer wifi 4 kanałowy 1200 zł

 

bez wylewek bez brudu, pod panele i pod podłoge drewnianą

 

Czemu tylko 75m2? Skąd ta cena? Na Allegro chodza po jakieś 75zł/m2 czyli wychodzi ponad 5,5K za 75m2. Ale przecież trzeba ze 110m2, czyli koszt ponad 8K zł.

 

Jak do tego przykleić parkiet/deski czy płytki?

 

Czemu tylko 4 kanały? Na 115m2 potrzebuję 11 sterowników (dwie łazienki, cztery sypialnie, salon, kuchnia, pomieszczenie techniczne, wiatrołap, korytarz).

 

No i przede wszystkim, jak nie grzeje masy akumulacyjnej, to się robi drogie w używaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allego mnie nie interesuje, bo to zaden odnośnik. To po 1. po 2- od kiedy trzeba montować folie grzewcze w wylewkach?? 75 m kw bo taka moc jest konieczna do ogrzania domu, wiec po co klasc cos co jest zbedne? nie uklada sie folii pod meblami stojacymy na sztywno- bo to nie ma sensu. Odsuwamy sie od scian ma ok 30 cm. Jest wiele niuansów dotyczących obliczeń dla poszczególnych rodzajów folii. Do specjalnej folii klei sie bezpośrednio deski, ceramike, co zechcesz.

Co do zasady akumulacji i sensu jej stosowania w domach o dobrej i bardzo dobrej izolacyjnoci, nie chce mi sie tu teraz prowadzic wykładu :) zapraszam na sympozjum nt modelu domu aktywnego termicznie na targach budownictwa muratora 8-9 wrzesnia w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allego mnie nie interesuje, bo to zaden odnośnik.

 

To daj linka do cen, które Ty podajesz.

 

To po 1. po 2- od kiedy trzeba montować folie grzewcze w wylewkach??

 

Od kiedy trzeba montować folie grzewcze? To rozwiązanie drogie w montażu, i drogie w używaniu.

 

75 m kw bo taka moc jest konieczna do ogrzania domu, wiec po co klasc cos co jest zbedne?

 

Równomierne ogrzanie pomieszczenia to podstawowa zaleta podłogówki. Pozwala też grzać uśrednioną, niską temperaturą - co zwiększa komfort.

 

nie uklada sie folii pod meblami stojacymy na sztywno- bo to nie ma sensu.

 

Dlatego odjąłem 10m2.

 

Odsuwamy sie od scian ma ok 30 cm.

 

Czemu najmniej chcesz grzać w strefach brzegowych, gdzie jest najzimniej? Tam zazwyczaj daje się mocniejsze ogrzewanie (zagęszcza rury/kable) żeby uzupełniać największe w tym miejscu straty.

 

Do specjalnej folii klei sie bezpośrednio deski, ceramike, co zechcesz.

 

A folia sobie spokojnie leży na wylewce? Czy też ja się czymś klei? Zmienna wilgotność drewna nie uszkodzi folii? Duża nierównomierność temperatur to też różna wilgotność drewna - dlatego trzeba grzać całą powierzchnię, a nie tylko kawałek. Naprężenia spowodowane różnicami temperatury w części grzanej i nie grzanej z kolei zaszkodzą ceramicznym okładzinom.

 

Co do zasady akumulacji i sensu jej stosowania w domach o dobrej i bardzo dobrej izolacyjnoci, nie chce mi sie tu teraz prowadzic wykładu :)

 

Tu nie trzeba wykładu - wystarczy sprawdzić ceny prądu w taniej, i drogiej strefie. Piszesz jak sprzedawca, a nie użytkownik czy ktoś kto rozważa montaż ogrzewania elektrycznego. Jak prześledzisz ten wątek, to nie wiem, czy znajdziesz jedną osobę, która grzeje w G11 prądem. To się nie opłaca. A żeby grzać w taniej strefie G12(x) to trzeba mieć akumulacyjność, którą przy grzaniu innym niż wodne może zapewnić tylko wylewka.

 

 

zapraszam na sympozjum nt modelu domu aktywnego termicznie na targach budownictwa muratora 8-9 wrzesnia w Warszawie

 

Jakbym chciał zrezygnować z akumulacyjności, to bym grzał klimą. To działa szybko i brak akumulacyjności nadrabia COP. Przy grzaniu z COP=1 akumulacyjność pozwala oszczędzać grubszą kasę w każdym sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posiadziesz nieco wiedzy o foliach grzewczych grafenowych to pogadamy, na razie brak ci wiedzy do rzeczowej dyskusji :) bez urazy... powodzenia

 

no niestety, ale piszesz jak sprzedawca. Jak zaczniesz używać argumentów merytorycznych, to można podyskutować...

I tak jak napisał Kaizen wcześniej - grzejących prądem jest sporo, ale dziwnym trafem wszyscy (prawie wszyscy) grzeją w G12(x)

Idioci sami czy co? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...