Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W taryfie nie chwalą się, że w ogóle mają G12w.

A w G12 (gdzie zazwyczaj cena jest niższa, niż w G12w) cena samego prądu (bez dystrybucji) to 0,2740zł/kWh brutto.

 

Sąsiad to liczył.

Teraz jest nowy miesiąc.

Ja umowę podpisywałem w sierpniu, sąsiad we wrześniu.

Mieli dosłać umowę, nie dosłali do mnie.

Będzie faktura, mogę pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do CWU. Dorzuć jeszcze do CO kociołek.

 

Nie masz pompy obiegowej w kotle elektrycznym? Sterownika też nie masz? No, to Adam Słodowy z Ciebie.

Ale porozmawiajmy o rozwiązaniach dla Goździkowej.

 

 

Teraz do CO mam piecyk elektryczny DIY, więc pompę obiegowa do CO już mam.

Jasne jestem Adam Słodowy. Zazdrościsz mi.

Jest na Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi podniósł nieskończoną ilość razy. Z 0gr/kWh za prąd (dystrybucja wg mojego operatora) na 18,2gr/kWh brutto. I tak mam bodaj do końca 2020 r.

Tylko co to za argument?

 

To już nie rozumiem bo OSD mamy tego samego mnie umowa kończy się z fortum po 3 latach i 9 miesiącach niedługo o złotych z 2015 roku już dawno zapomniałem, bo obowiązywało to do końca 2015. Obecnie mam końcówkę fortum po 9 groszy II i I po 0.3399 zł chyba. I dlatego jak przysłali mi ofertę od 1.1.2019 to już im wypowiedziałem umowę i wracam do PGE obrót. wkleiłem ją chyba z 2 strony temu warunki nie do przyjęcia i zarówno ze względu na cene jak i na limit zużycia 2500 KWh

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jestem Adam Słodowy. Zazdrościsz mi.

Jest na Twoim.

 

Uważam, żenstosowanie Domoticza (który i tak będzie) nie pozwala mi wycenić sterowania kablami po koszcie SSR. Rozmawiamy, o "zwykłych", sklepowych rozwiązaniach.

 

Chyba, że pomyliłem wątki i piszę w samorobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w g12w jest w 2 taryfie 25gr.

Przy g13, to około 2,5gr więcej.

Sąsiad to sumował. Wybrał g13

 

Ta g12as ładnie wygląda. Dla tych co zaczynają grzać.

 

W Tauron Gliwice od 01-10-2018 mają nowy cennik i już tak różowo nie jest, a w szczególności w G13, ponadto zmieniły się opłaty stałe.

Ja mam umowę jeszcze z lipca 2017 w G12 i mam za dzienną 0,5844 zł kWh i nocną za 0,2368 zł kWh plus opłaty stałe 36,15 zł , wszystko brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tauron Gliwice od 01-10-2018 mają nowy cennik i już tak różowo nie jest, a w szczególności w G13, ponadto zmieniły się opłaty stałe.

Ja mam umowę jeszcze z lipca 2017 w G12 i mam za dzienną 0,5844 zł kWh i nocną za 0,2368 zł kWh plus opłaty stałe 36,15 zł , wszystko brutto.

 

Bardzo dobre warunki obawiam się że historyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tauron Gliwice od 01-10-2018 mają nowy cennik i już tak różowo nie jest, a w szczególności w G13, ponadto zmieniły się opłaty stałe.

Ja mam umowę jeszcze z lipca 2017 w G12 i mam za dzienną 0,5844 zł kWh i nocną za 0,2368 zł kWh plus opłaty stałe 36,15 zł , wszystko brutto.

Nie jest różowo czyli jak teraz jest, jeśli chodzi o ceny?

Mam umowę podpisaną z 30.09 br.

G12w- 0,244pln I 0,659pln brutto

G13- 0,266/ 0,499/ 0,793 brutto

G11- 0,497 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, żenstosowanie Domoticza (który i tak będzie) nie pozwala mi wycenić sterowania kablami po koszcie SSR. Rozmawiamy, o "zwykłych", sklepowych rozwiązaniach.

 

Chyba, że pomyliłem wątki i piszę w samorobach.

 

Przecież Ci podałem ceny sklepowe. Nic DIY. Przecież piecyka gazowego, czy zaworu sam nie zrobię.

Opisałem co zrobię gdy prąd poszybuje do góry.

Ma to co mam i staram się to wykorzystać, więc jakieś porównania do kabli mnie nie interesują. Wyjdzie mi ok 0,5 zł/kWh i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o kosztach przesiadki z kotła elektrycznego na gazowy bez DIY. Więc materiał i robocizna.

 

Przecież podałem 1 tyś materiał. Podałem od razu na początku, że na kocioł LPG.

Przeczytaj jeszcza raz. Uważnie.

Zresztą ma to gdzieś jest na twoim.

Niech Ci będzie. Kable najlepsze i do tego PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...