Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy jakieś taryfy na 2019 są już zatwierdzone? bo ostatni miesiąc z fortum/duonem na preferencyjnych warunkach a nowa oferta jest do d...

ktoś/coś podpowie?

 

W PGe była do końca listopada fajna promocja z gwarancja ceny, ww stosunku do oferty duonu 9.0 "przez internet najtaniej" z 2015 roku zapłacę rocznie o 200 zł drożej to jest nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

Mieszkam na podkarpaciu, mam taryfę G12W Taurona (taryfa sprzedawcy, bez gwarancji ceny), roczne zużycie na wszystkie cele to max. 5500kWh, średnie zużycie w taniej strefie to 75%. Z kalkulatora URE nic lepszego mi nie pokazuje.

 

Czy jest jakaś lepsza alternatywa? kiedy będą nowe taryfy na 2019? nie chcę przegapić pociągu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni, czyli do końca grudnia?

wiesz, że jak nie wypowiesz umowy (z duon/fortum) miesiąc przed jej końcem, to zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy??

Nie wiem czy nie jest coś lepszego, niż powrót do "oryginalnego" dostawcy. Dziwię się, że tak późno o tym myślisz. Ja umowę końcę 31.12.18 i pod koniec września podpisałem nową na 2 lata, na całkiem dobrych warunkach. Teraz już są gorsze warunki o kilka gr.

 

Przechodzę automatycznie na czas nieokreślony z czasem wypowiedzenia 1 miesiąc a opłaty wtedy identyczne jak w PGE więc mogę też nic nie robić..

 

ale wiadomo, że czegoś szukam, chociaż i tak nawet jak trochę zdrożeje to trudno.. i tak jestem do przodu przez te pare lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę automatycznie na czas nieokreślony z czasem wypowiedzenia 1 miesiąc a opłaty wtedy identyczne jak w PGE więc mogę też nic nie robić..

 

ale wiadomo, że czegoś szukam, chociaż i tak nawet jak trochę zdrożeje to trudno.. i tak jestem do przodu przez te pare lat..

 

to ciekawe...w mojej umowie jest zapis:

"Po upływie okresu o którym mowa w 1 powyżej, umowa ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy, jeżeli najpóźniej na 1 miesiąc przed zakończeniem tego okresu żadna ze stron nie złoży pisemnego oświadczenia o braku woli kontynuowania umowy."

może ja to źle interpretuję, ale nieważne, to już historia.

 

@chemical - raczej nie znajdziesz nic lepszego....

dodałem: gdybym nie podpisał umowy wcześniej z gwarancją ceny na 2 lata i dopiero teraz pofatygował się do punktu, to miałbym dużo gorsze ceny....

Edytowane przez JTKirk
dodałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek.

Planuję remont łazienki i chciałbym zainstalować pod płytkami maty grzewcze. Efekt jaki chciałbym uzyskać to ciepła podłoga, nie potrzebuję grzać całego pomieszczenia. Dlatego mam pytanie o jakiej mocy maty grzewcze zainstalować? Czy 100W wystarczy czy też iść w 150/160W/1m2?

Jakiej firmy maty grzewcze polecacie? Wstępnie skłaniałbym się w stronę Devi z zasilaniem jednostronnym. Czy sterownik faktycznie powinien być poza łazienką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek.

Planuję remont łazienki i chciałbym zainstalować pod płytkami maty grzewcze. Efekt jaki chciałbym uzyskać to ciepła podłoga, nie potrzebuję grzać całego pomieszczenia. Dlatego mam pytanie o jakiej mocy maty grzewcze zainstalować? Czy 100W wystarczy czy też iść w 150/160W/1m2?

Jakiej firmy maty grzewcze polecacie? Wstępnie skłaniałbym się w stronę Devi z zasilaniem jednostronnym. Czy sterownik faktycznie powinien być poza łazienką?

 

Mam mate Thermoval. Kupiona za grosze na wyprzedazy w supermarkecie budowlanym. Dalem 100zl za mate 2m2 w komplecie ze sterownikiem elektronicznym programowalnym tygodniowym. Ta mata dwumetrowa jest polozona wlazience wielkosci ok 11m2 tak, ze ogrzewa tylko tam gdzie sie chodzi, a nie np pod szafkami. Moja mata ma 170W/m2, al emoim zdaniem moc nie ma znaczenia. Pamietaj, ze mozna je ciac i jak ci potrzeba po prostu potnij i poloz gesciej drut. Ale moim zdaniem nie trzeba tego robic. Trudno mi powiedziec ile czasu sie nagrzewa. Troche izolowalem termicznie, aby nie grzala calej wylewki, ale i tak cieplo czuc gdzies po godzinie. Ale ja b. niewiele jej uzywam. To po prostu niepraktyczne. Albo musi byc stale wlaczone, albo musisz np pamietac na godzine przed wizyta w lazience wlaczac. Niewygodne.

Nie ma znaczenia jaka firme wybierzesz, moc tez, moim zdaniem. MAty z zasilaniem jednostronnym maja odrobine grubszy drut, o ok 0.5mm-1mm od zasilanych dwustronnie, a to oznacza wiecej kleju pod plytki. Ale to tez da sie przezyc.

Sterownik moze byc gdziekolwiek (no , nie np. pod prysznicem), ja mam w lazience przy wylaczniku swiatla, tylko na wysokosci oczu.

Aaa, i pamietaj, ze klej do plytek podlogowych przy macie powinien byc elastyczny.

Edytowane przez polcad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na sterowniku nie możesz ustawić godzin w których ma się podłogówka załączać? Planuję taki sterownik który przynajmniej 2 razy na dobę automatycznie włączy i wyłączy podłogówkę oraz po osiągnięciu zadanej temperatury podłogi. Który ze sterowników zapewni takie warunki? Wstępnie myślałem o Devireg Touch ale nie wiem czy to jest przerost treści nad formą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na sterowniku nie możesz ustawić godzin w których ma się podłogówka załączać? Planuję taki sterownik który przynajmniej 2 razy na dobę automatycznie włączy i wyłączy podłogówkę oraz po osiągnięciu zadanej temperatury podłogi. Który ze sterowników zapewni takie warunki? Wstępnie myślałem o Devireg Touch ale nie wiem czy to jest przerost treści nad formą.

 

Jeśli planujesz te maty tylko w łazience, to jak rozumiem nie masz ogrzewania podłogowego w pozostałych pomieszczeniach? Jeśli nie masz, to chodzisz zapewne w jakimś domowym obuwiu a nie boso. A z tego wnioskuję, że ciepła podłoga w łazience będzie ci potrzebna tylko wtedy, kiedy będziesz brać prysznic/kąpiel, czyli przy dłuższym użytkowaniu. Zastanów się, kiedy to robisz, czy tylko wieczorem czy również rano i tylko wtedy niech jakiś sterownik to załącza.

 

Natomiast jeśli wszędzie masz podłogówkę i na ciepłej podłodze chodzisz boso, to łazienka powinna być również grzana cały czas. Z mniejszą mocą, ale bez przerwy, bo każde użytkowanie łazienki/toalety boso będzie niekomfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym domu mam podłogi drewniane i ogrzewanie gazowe - grzejniki (w łazience też). Domownicy wszyscy chodzą boso. Dodatkowo dogrzewam popołudniami kozą. Generalnie z komfortu cieplnego w całym domu jestem zadowolony z wyjątkiem właśnie podłogi w łazience (temperatura w niej samej jest ok) do tego stopnia że wykańczając łazienkę na poddaszu na podłogę dałem też drewno i tam nie mam tego problemu. Dlatego też przy okazji remontu łazienki chcę dołożyć ogrzewanie matami i główne pytanie jest czy 100 czy 150W? I jaki sterownik do tego - o ilości załączeń w ciągu doby producenci przeważnie milczą. Edytowane przez Bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry/dobry wieczór Panowie i Panie jeśli takowe tutaj są. Starałam się przeczytać jak najwięcej i zrozumieć jak najwięcej, czytałam kilkadziesiąt stron dyskusji i wychodzi na to, że nic mnie nie uratuje no ale postanowiłam jednak napisać i poradzić się. W kwestii ogrzewania jestem zielona i oto w swoim życiu stanęłam przed wyzwaniem. Aktualnie zamieszkuję budynek szkieletowy drewniany, rok produkcji 2008, z moich niewielkich informacji wynika, że ma 20 cm wełny w ścianach, 25 w dachu, dom jest parterowy z użytkowym poddaszem. Ogrzewam go kominkiem z DGP, góra jest bardzo ciepła, dół troszkę mniej. Chciałabym ogrzewać go prądem. W co ja mam zainwestować? Grzejniki na podczerwien (nie macie chyba o nich najlepszego zdania)? sama nie wiem jak się za to zabrać. Nie zrobię już nic z fundamentem, więc takie rozwiązania odpadają. Jednak może cokolwiek da się zrobić w tym kierunku. Nie mam dużej wiedzy, ale obliczenia na stronie cieplowlasciwie pokazały mi wynik 4600 kWh za ogrzewanie na rok. Załamka. Chciałabym spróbować jednak z tym prądem, tylko nie piszcie, że mam popchnąć chatę i postawić od nowa. Może coś mi doradzicie. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużej wiedzy, ale obliczenia na stronie cieplowlasciwie pokazały mi wynik 4600 kWh za ogrzewanie na rok. Załamka. Chciałabym spróbować jednak z tym prądem....

 

Dom z 2008 i zapotrzebowanie na ciepło 4600 kWh, dokladnosc ciepławlasciwego porazajaca. Dlaczego przy takiej wartosci załamka, przeciez te 4600 kWh o ile są prawdziwe to bardzo dobry wynik. Chcesz miec pasywny, skoro ta wartosc jest za duza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chciałabym ogrzewać go prądem. W co ja mam zainwestować? Grzejniki na podczerwien (nie macie chyba o nich najlepszego zdania)? sama nie wiem jak się za to zabrać. Nie zrobię już nic z fundamentem, więc takie rozwiązania odpadają. Jednak może cokolwiek da się zrobić w tym kierunku. Nie mam dużej wiedzy, ale obliczenia na stronie cieplowlasciwie pokazały mi wynik 4600 kWh za ogrzewanie na rok. Załamka. Chciałabym spróbować jednak z tym prądem, tylko nie piszcie, że mam popchnąć chatę i postawić od nowa. Może coś mi doradzicie. Z góry dziękuję.

Wg tego jak ja płacę to grzanie w taniej strefie taryfy g13 wyszło by Cię 1220 zł To dużo?

Rozważ również możliwość grzania/chłodzenia pompą ciepła powietrze-powietrze czyli jak to się mówi klimatyzatorem. U siebie założyłem głównie aby chłodzić w lecie, ale w zimie również dobrze grzeje i dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłam, że te 4600 kWh to bardzo dużo bo pisaliście o dużo niższych wartościach (3600, 3200) a ten dom ma raptem 100 m2. Ja się na tym nie znam mimo, że przeczytałam kawał tej dyskusji. No ale przystałam na te wyliczenia. Teraz próbuje zgłębić wiedzę na temat tego JAK zacząć z tym prądem. To szkieletowy, ściany GK. W kuchni i łazience mogę zbić płytki i położyć coś (co? Jakieś maty grzewcze?) A pokoje? Na górze jest na tyle cieplo, że nie włączam tego nawiewu ciepłego powietrza. Na dole muszę coś wymyślić, bo kominek mnie wykończy (trzeba też umieć w nim palić, mieć dobre drewno i dobry brykiet, ale to w zasadzie już ogarnęłam, najbardziej boje się zostawiać ognia na noc bo ja śpię na górze z dwójką maluchów < 3 lata).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska też jest moja wiedza o tym domu, wiem ile jest ocieplenia, ale nie wiem co z podłogą, w salonie jest drewniana na legarach. Ja jestem tylko kobieta, w pierwszych wyliczeniach wychodziło mi nawet 10000 kWh na rok. Ale choćby ogrzewanie miało wyniesc 4 tysiące to i tak lepiej niż tym kominkiem. Nie brałam pod uwagę grzania klimatyzatorem, nie wiedziałam że pompa PP to klimatyzator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkieletowy, ściany GK. W kuchni i łazience mogę zbić płytki i położyć coś (co? Jakieś maty grzewcze?)

 

Problemem jest mała akumulacyjność. Dlatego nie możesz patrzeć, że grzejący wylewką grzewczą grzeją w >90% w taniej strefie. U Ciebie się tak nie uda. Niestety, dom musi być przemyślany jako całość.

Chyba najlepiej wyszłabyś na taryfie G12as jak chcesz grzać prądem - ale i tak ze 40gr/kWh pewnie wyjdzie.

Jak chcesz grzać prądem, to albo najtaniej, zwykłe grzejniki. Zaleta, że mogą być tanie, małe, lekkie i wieszane na ścianach. Albo jak najwięcej akumulujące - za to da się więcej zużycia przenieść w tanią strefę. Może być jeszcze mix z klimą, która by IMO miała sens w dużych pomieszczeniach - np. w salonie (trochę ciepła poszłoby też do góry). Bo montaż klimy w każdym pomieszczeniu pewnie nie będzie się opłacał zwłaszcza, jak zechcesz je serwisować zgodnie z warunkami gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie w temacie, a jednak jest.

Dom z 2008 roku z 20cm ocieplenia na ścianach...

Niby jest czym grzeje. Ile tego wychodzi.:p brak.

Ale dom 5 litrowy wyszedłze strony, która zawyża wyniki o chyba minimum 30%.

Więc wychodzi, że ma 3 litrowy.

Dom z 20cm wełny 3 litrowy... z 2008 roku

Dobre...

 

Podaj kompletne dane...

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...