Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a opłat 36,15 zł za miesiąc (sam podaję co miesiąc odczyt)

 

zainteresuj się licznikiem przedpłatowym, tam jest dużo taniej;

tak, jak pisał gawel, za 360pln to jest miesiąc grzania prądem w gratisie :p

przy ciepłej pompie to min trzy :)

Edytowane przez Hipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

17 zł brutto za 1 miesiąc natomiast dystrybucja zwiększa koszty każdego kw i jest uzależniona od ich ilości. więc nie jest to oplata stała

 

czy mając ciepłą pompę, z racji zużywania 1/3 ilości kWh, można powiedzieć, że robimy dystrybucję w bambuko? czy są jakieś konsekwencje, jak ktoś się tego dopatrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mając ciepłą pompę, z racji zużywania 1/3 ilości kWh, można powiedzieć, że robimy dystrybucję w bambuko? czy są jakieś konsekwencje, jak ktoś się tego dopatrzy?

 

nie bo płacisz za każdy 1 kwh energii+dystrybucja w zestawie. Nie można 1 bez 2 i 2 bez 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo płacisz za każdy 1 kwh energii+dystrybucja w zestawie. Nie można 1 bez 2 i 2 bez 1 .

 

tak, ale w przypadku grzania prądem jest to jasne: 1kWh zużytego prądu to /prawie/ 1kWh wyprodukowanego ciepła.

w przypadku ciepłej pompy 1kWh zużytego prądu powoduje wyprodukowanie /prawie/ 3kWh ciepła, więc Twój ZE jest stratny na 2kWh, bo ich od nich nie kupujesz a wyciągasz spod ziemi czy z powietrza. Przy sprawności pompy dążącej do nieskończoności opłata za przesył maleje do zera, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale w przypadku grzania prądem jest to jasne: 1kWh zużytego prądu to /prawie/ 1kWh wyprodukowanego ciepła.

w przypadku ciepłej pompy 1kWh zużytego prądu powoduje wyprodukowanie /prawie/ 3kWh ciepła, więc Twój ZE jest stratny na 2kWh, bo ich od nich nie kupujesz a wyciągasz spod ziemi czy z powietrza. Przy sprawności pompy dążącej do nieskończoności opłata za przesył maleje do zera, stąd moje pytanie.

 

kWh sprzedana to kWh sprzedana. Dystrybutor nie ma wglądu jak wykorzystujesz energię, czy zużywa ją czajnik, grzałka, PC czy klimatyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kWh sprzedana to kWh sprzedana. Dystrybutor nie ma wglądu jak wykorzystujesz energię, czy zużywa ją czajnik, grzałka, PC czy klimatyzator.

Niektóre liczniki liczą zużycie energii czynnej oraz biernej (o ile tak się to fachowo nazywa), więc chyba jakieś tam ogólny wgląd jest w to jakich urządzeń używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre liczniki liczą zużycie energii czynnej oraz biernej (o ile tak się to fachowo nazywa), więc chyba jakieś tam ogólny wgląd jest w to jakich urządzeń używasz.

 

Przy jakim przydziale mocy lub jakiej mocy urządzenia mogą generować takie zużycie? Bo raczej nikłe szanse że to się w domu jednorodzinnym wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre liczniki liczą zużycie energii czynnej oraz biernej (o ile tak się to fachowo nazywa), więc chyba jakieś tam ogólny wgląd jest w to jakich urządzeń używasz.

 

biernej pojemnościowej oraz indukcyjnej

 

przewaga występowania mocy pojemnościowej wynika z nasycenia sprzętu domowego z przetwornicami impulsowymi komputer, tv, oświetlenie led. Lodówka, pralka, suszarka, pompa ciepła, klimatyzator z sterowanymi inwerterowymi przetwornicami napięcia.

 

-telewizor LCD : czuwanie 5,4 W/10 VAr ; praca 44W/27 VAr (ale już plazma podczas pracy ma cos 0,97)

-zegarek przy kuchence gazowej 0,2 W/12,6 VAr

 

 

są tacy co dostali faktury za nią ( i to nie firmy ani samorządy)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15862141#15862141

mimo, że generalnie bez przekroczenia określonego progu nie naliczają odbiorcom indywidualnym , co nie znaczy ,że tego nie doczekamy bo 'oni' http://gramwzielone.pl/trendy/33775/energa-kompensacja-mocy-biernej-da-ogromne-oszczednosci się tym interesują

 

 

Urządzenia kompensujące sporo kosztują

https://ever.eu/c/pl/kompensacja-mocy-biernej

 

Przy jakim przydziale mocy lub jakiej mocy urządzenia mogą generować takie zużycie? Bo raczej nikłe szanse że to się w domu jednorodzinnym wydarzy.
więc jak widać to nie zależy od mocy tylko od rodzaju urządzeń

 

 

Mam licznik dwukierunkowy od początku maja , naliczył do dziś

-bierna indukcyjna 81 kVArh

-bierna pojemnościowa 1545 kVArh (plazma daje czadu :p i ledy )

na liczniku mam jeszcze dwie pozycje z 'kwarchami' ale nie jest na nim opisane czy to pobrane czy oddane i jaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem. Nie wiem dlaczego co niektórzy tak "jeżdżą" po Asolcie. Mi wyliczył 33 kWh z groszem na m2 na rok i się zgadza, a nawet trochę mniej jest. Może chodzi o wykonanie wszystkich założeń podanych do obliczeń albo samo wykonawstwo ? Czytałem wcześniej że ktoś ma 10k na ogrzewanie 147 m2 ? Masakra, no chyba że dom stoi na Syberii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...