Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niepotrzebne skreślić :)

Trzeba było od razu powiedzieć, że wstydzisz się publicznie napisać, że masz "system" zrobiony z rurki z grzałką skręcony przez pana Czesia. Aż strach dociekać, czy masz kontrolę nad temperaturą grzałki...bo w tym przypadku, co wyraźnie widać, odpowiedzi są łatwe do przewidzenia.

By nie drążyć wstydliwej kwestii, uznaję temat za zamknięty.

 

Nie bardzo wiem czemu ma służyć to "drążenie" tematu...?

Elektryczny system grzewczy jest prosty jak budowa cepa i nie ma potrzeby doszukiwać się jakiegoś drugiego dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie bardzo wiem czemu ma służyć to "drążenie" tematu...?

Elektryczny system grzewczy jest prosty jak budowa cepa i nie ma potrzeby doszukiwać się jakiegoś drugiego dna...

 

Niestety, ale odnoszę wrażenie, że doszukiwanie się tutaj drugiego dna, to domena "kominkowców",osób zawodowo związanych z kominkami i występujących pod więcej niż 1 nickiem tutaj na forum (patrz wyżej) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wybudować niewielki domek 8,2m x 8,6 z użytkowym poddaszem. Powierzchnia to 96m użytkowej. Jeśli wierzyć w wspolczynnik eu wynoszący 30kwh to zapotrzebowanie na ogrzewanie wyniesie 2880 kwh . Planuje PV o mocy 7kwp (3,5 na ogrzewanie, 3,5 na prąd bytowy) Według obliczen, panele powinny pokryć całkowite zapotrzebowanie na prąd.

Brzmi atrakcyjnie, ale czy jest to możliwe, czy można wierzyć w realność wspolczynikow?

 

Dodam ze jestem w fazie adaptacji projektu, planuje także rekuperacje. Jeśli zastosuje reku+ogrzewanie elektryczne, mogę poczynić duże oszczędności, na etapie budowy, budując dom całkowicie bezkominowo.

Dostałem oferte na PV za 27tys.(liczmy około 15tys, bo 12tys to na prąd bytowy, a mowa jest o ogrzewaniu) plus na rekuperacja na thessli green za 16tys.

Odliczajac:

-odpis od podatku,

-brak kominów,

-więcej fixow i brak nawiewnikow dzięki reku,

-dofinansowanie 3tys do rekuperacji z czystego powietrza,

-oszczędności na instalacji grzewczej

-brak dodatkowego abonamentu,ktory przy gazie wynosi w moim mieście prawie 50 zl/miesiecznie,a doprowadzenie ,ze względu na znaczna odległość,do samej tylko bramy to 6tys..

- kilka tysięcy oszczędności na zakupie pieca

-przy ogrzewaniu na ekogroszek dodatkowo stracilbym pomieszczenie gospodarcze

Licząc to wszystko to PV plus Reku, pod warunkiem że zdecyduje się na to teraz,, to koszty inwestycji będą znikome.

Obawiam się tylko czy rzeczywiście jest możliwość zużycia 3-4 tys Kwh na ogrzewanie. Sądzicie że jest to realne?

Budynek z BK400 24cm, plus 20cm białego styropianu.

 

Proponuję przejść się osobiście do U.S. i dopytać się o odpis od podatku. W moim urzędzie usłyszałem że nie ma możliwości odliczeń podatku w nowo budowanym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne skreślić :)

Trzeba było od razu powiedzieć, że wstydzisz się publicznie napisać, że masz "system" zrobiony z rurki z grzałką skręcony przez pana Czesia. Aż strach dociekać, czy masz kontrolę nad temperaturą grzałki...bo w tym przypadku, co wyraźnie widać, odpowiedzi są łatwe do przewidzenia.

By nie drążyć wstydliwej kwestii, uznaję temat za zamknięty.

 

wygląda na to, że nadal nie rozumiesz. mam wszystko zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko czy rzeczywiście jest możliwość zużycia 3-4 tys Kwh na ogrzewanie. Sądzicie że jest to realne?

Budynek z BK400 24cm, plus 20cm białego styropianu.

Patrząc na Twoją znajomość budowy domu energooszczędnego czyli poprostu brakiem takiej znajomości 30-40kWh/m2/rok wydaje mi się nie realne.

Brak znajomości w tym temacie można wywnioskować z tego, że nie podajesz więcej ważnych danych dotyczących i wpływających na zużycie energii na ogrzewanie czyli izolacja fundamentu czy podłogi, izolacja dachu, do tego dochodzi izolacja ścian ze styropianu z wysoką lambda, nie mówiąc już o sposobie montażu styropianu na ścianę.

 

Jeśli do tematu budowy domu energooszczędnego podejdziesz uczciwie i z odpowiednią wiedzą, takie zużycie energii będzie możliwe.

Edytowane przez KILL BILL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem czemu ma służyć to "drążenie" tematu...?

Elektryczny system grzewczy jest prosty jak budowa cepa i nie ma potrzeby doszukiwać się jakiegoś drugiego dna...

 

Dodatkowo może to wykonać elektryk z uprawnieniami elektyka, hydraulika.

Zazwyczaj mają kilka uprawnień.

Niczym nie potrzeba się przejmować.

Przybija pieczątkę z numerami uprawnień, po wykonanej robocie, załatwione.

A Pan dolby, powinien to wiedzieć, skoro wie więcej niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill bill, to ze nie podałem wszystkich parametrów to nie znaczy , że nie wiem ze są istotne. Przecież nie prosiłem o wyłączenie współczynnika EU. Wspolczynnik ten mam w projekcie i wynosi 2660kwh m2/rok. Celem mojego pytania było rozwianie wątpliwości czy przy żalozeniu wykonania domu zgodnie z projektem realne jest uzyskanie tak dobrego wyniku. Jeśli jest realny to w połączeniu z wcale nie wielką instalacja PV mogę mieć zerowe rachunki za ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill bill, to ze nie podałem wszystkich parametrów to nie znaczy , że nie wiem ze są istotne. Przecież nie prosiłem o wyłączenie współczynnika EU. Wspolczynnik ten mam w projekcie i wynosi 2660kwh. Celem mojego pytania było rozwianie wątpliwości czy przy żalozeniu wykonania domu zgodnie z projektem realne jest uzyskanie tak dobrego wyniku. Jeśli jest realneto w połączeniu z wcale nie wielką instalacja PV mogę mieć zerowe rachunki za ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2660 kwh oczywiscie na całą powierzchnie a nie m2

Przy "białym" styro czyli z wysoką lambda a na pewno przy tradycyjnych fundamentach wątpliwe jest osiągnięcie zapotrzebowania na ciepło 30kWh/m2/rok.

Taki współczynnik charakteryzuje domy wysoce energooszczędne a prawdopodobnie Twój do takich nie będzie należał.

Edytowane przez KILL BILL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem biały bo spodziewalem sie takiego w projekcie. Odebrałem właśnie projekt, okazuje sie ze jest szary, taki właśnie zastosuje. Dodatkowo zamiast ceramiki, tak jak w projekcie, zastosuje gazobeton. Jednak to wpłynie tylko ja zwiększenie oporu cieplnego oraz mniejszenie wspolczynnika U

 

Wytlumacz proszę, dlaczego miałby nie należeć do emergooszczednych, jeśli wykonam go zgodnie z projektem?

 

Ponownie napiszę, mimo ze nie lubię sie powtarzać, nie pytałem też wcale czy bedzie energooszczedny. Dlatego nie podałem wszystkich parametrów. Pytam tylko czy jeśli mam w projekcie wspolczynnik EU 2660 kwh, a wykonam dom zgodnie z projektem, to czy rzeczywiście będzie takie zapotrzebowanie. Mam na myśli to czy wyliczenia z projektu, mają odzwierciedlenie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem też wcale czy bedzie energooszczedny.

 

nie podałem wszystkich parametrów. Pytam tylko czy jeśli mam w projekcie wspolczynnik EU 2660 kwh

 

sam sobie zaprzeczasz. o energooszczędności domu świadczy wskaźnik zapotrzebowania na ciepło. jak ktoś tutaj ma Ci napisać czy podany wskaźnik jest realny nie znając parametrów domu? zresztą ten wskaźnik nie zależy tylko od izolacji czy wentylacji, ale także od orientacji względem stron świata. obecnie każdy projektowany i budowany dom powinien teoretycznie być energooszczędny. Twój na papierze jest. ale jak wygląda rzeczywistość to chyba każdy widzi. często w projektach są podane takie parametry, żeby projekt się sprzedał, potem ekipa budowlana dołoży swoje i klops. sam musisz stwierdzić czy możesz zaufać projektowi a potem budowlańcom, tego na forum nikt Ci nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę sie, nie pytam czy wspolczynnik jest realny. Pytam czy, zakładajac wykonanie domu zgodnie z projektem oraz ustawienie prawidlowo względem słońca, można zaufać w wyliczenia w projekcie.

Ty tak na poważnie pytasz?

Nie sądzę, że w projekcie masz szczegółowo przedstawiony sposób montażu np styropianu na ściany czy montaż okien czy drzwi balkonowych, w każdym razie ja się z tym jeszcze nie spotkałem.

Jeśli nie masz takowych wytycznych projektowych dla ekip to wyliczenia zawarte w projekcie są nic nie warte.

A Twoje pytanie powinno brzmieć raczej "jak wybudować dom, zgodnie z projektem żeby wyliczenia z projektu odzwierciedlaly stan po zamieszkaniu"

A teraz pochwal się tym projektem.

Edytowane przez KILL BILL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

To jest mój projekt: https://www.kbprojekt.pl/1507/borowkowice

Czyli typowy gotowiec i to tylko szkielet projektu mało mający wspólnego z wyliczeniami w nim zawartymi bo jest mase zmiennych, które te wyliczenia mogą w jednej chwili rozwalić.

Ale skoro nie lubisz się powtarzać to powodzenia życzę w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę sie, nie pytam czy wspolczynnik jest realny. Pytam czy, zakładajac wykonanie domu zgodnie z projektem oraz ustawienie prawidlowo względem słońca, można zaufać w wyliczenia w projekcie.

U mnie w OZC 28 kWh/m2*rok, a w realu średnia z 8 sezonów grzewczych: 30,5 kWh/m2*rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@budowlany_laik - ale tutaj chodzi chyba o coś innego - kolega [email protected]

wierzy w obliczenia które są na stronie jego projektu....on nie robił OZC dla tego projektu...

Cóz, niech dalej żyje w nieświadomości...też uważam, że dane dołączone do projektu są niewiele warte. Nic - to za dużo powiedziane...ale niewiele - jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...