Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj dostałem noworoczny rachunek za prąd. Od połowy stycznia wzrost ceny jednostkowej w taryfie G12 w Energa:

1. Taryfa dzienna wzrost ceny o 19,8 %.

2. Taryfa nocna wzrost ceny o 19,83 %.

3. Opłata sieciowa dzienna wzrost ceny o 4,2 %.

4. Opłata sieciowa nocna wzrost ceny o 4,3 %.

5. Opłata jakościowa wzrost ceny o 2,3 %.

6. Opłata kogeneracyjna spadek ceny o 12% (tu zaznaczę, że stara cena to 0,00158 a nowa 0,00139 za kWh).

 

Średnio ile wychodzi? 22% podwyżki?

Czy osoby ogrzewające dom kablami czy matami grzewczymi, wzięły pod uwagę taki wzrost ceny? I jak ma się to do oszczędności względem innych źródeł i technologi cieplnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem noworoczny rachunek za prąd. Od połowy stycznia wzrost ceny jednostkowej w taryfie G12 w Energa:

1. Taryfa dzienna wzrost ceny o 19,8 %.

2. Taryfa nocna wzrost ceny o 19,83 %.

3. Opłata sieciowa dzienna wzrost ceny o 4,2 %.

4. Opłata sieciowa nocna wzrost ceny o 4,3 %.

5. Opłata jakościowa wzrost ceny o 2,3 %.

6. Opłata kogeneracyjna spadek ceny o 12% (tu zaznaczę, że stara cena to 0,00158 a nowa 0,00139 za kWh).

 

Średnio ile wychodzi? 22% podwyżki?

Czy osoby ogrzewające dom kablami czy matami grzewczymi, wzięły pod uwagę taki wzrost ceny? I jak ma się to do oszczędności względem innych źródeł i technologi cieplnych?

 

Te osoby maja to w dupie bo mają PV i płacą tylko za część II strefy reszta jest free czyli po zero złotych. Polecam grzanie prądem po 16 latach gaz i kotłownia jeszcze by się nie zwróciły w porównaniu z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Czy osoby ogrzewające dom kablami czy matami grzewczymi, wzięły pod uwagę taki wzrost ceny? I jak ma się to do oszczędności względem innych źródeł i technologi cieplnych?

To kable czy maty grzejace z COP1 przynoszą oszczędności?

Jest jakieś inne źródło ciepła, które grzeje z COP poniżej 1? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem noworoczny rachunek za prąd. Od połowy stycznia wzrost ceny jednostkowej w taryfie G12 w Energa:

1. Taryfa dzienna wzrost ceny o 19,8 %.

2. Taryfa nocna wzrost ceny o 19,83 %.

3. Opłata sieciowa dzienna wzrost ceny o 4,2 %.

4. Opłata sieciowa nocna wzrost ceny o 4,3 %.

5. Opłata jakościowa wzrost ceny o 2,3 %.

6. Opłata kogeneracyjna spadek ceny o 12% (tu zaznaczę, że stara cena to 0,00158 a nowa 0,00139 za kWh).

 

Średnio ile wychodzi? 22% podwyżki?

 

Jak wzrost od całości ma być większy w procentach, niż najwyższy wzrost składowej?

W PGE cena wzrosła o 12% w g12. Pierwsza podwyżka od bodaj trzech lat. A jeszcze ma być zwrot.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc EKIPO

 

czy ktos wie jak na dzis maja sie stawki w G12 i G12W i gdzie z dystrybucją jest najtaniej ?

 

dzis zadzwonił do mnie jakis "umyślny" z Fortum (Dawny Duon) informujac mnie ze teraz umowa przeszla na czas nieokreslony i bede mial jeszcze lepsze stawki i wymienia zadowolony dziennne ...

- pytam sie ile za noc? 34 gr

- czy wie Pan ile wynosi nocna w PGE ? 32 gr

- dziekuje, dowidzenia

 

tak oto zmotywowali mnie do przyjzenia sie po latach na nowo umowie i

-

 

Jak 1,5 roku temu rozglądałem się w tym temacie, to nie znalazłem lepszej opcji jak powrót do mojego operatora, niestety...teraz jest tak samo albo i gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc EKIPO

 

czy ktos wie jak na dzis maja sie stawki w G12 i G12W i gdzie z dystrybucją jest najtaniej ?

 

dzis zadzwonił do mnie jakis "umyślny" z Fortum (Dawny Duon) informujac mnie ze teraz umowa przeszla na czas nieokreslony i bede mial jeszcze lepsze stawki i wymienia zadowolony dziennne ...

- pytam sie ile za noc? 34 gr

- czy wie Pan ile wynosi nocna w PGE ? 32 gr

- dziekuje, dowidzenia

 

tak oto zmotywowali mnie do przyjzenia sie po latach na nowo umowie i

-

 

Dodam że handlarze komercyjni niestety będą w lekkim impasie bo umowy prosumenckie póki co są kompleksowe więc oni odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE cena wzrosła o 12% w g12. Pierwsza podwyżka od bodaj trzech lat. A jeszcze ma być zwrot.

 

W tauronie wzrost o 18 % czyli zamiast 900 płacę 1062 czyli o 162 zeta więcej- NA MIESIĄC.

Maksymalny możliwy zwrot to 300 zł - NA ROK.

Kto z kogo tu idiotę robi ? Miałbym ochotę splunąć.

 

Zmiany w G13

Szczyt przedpołudniowy było 0,502 jest 0,5758

szczyt popołudniowy było 0,796 jest 0,9121

Pozostałe godziny doby było 0,269 jest 0,3158

Do tego opłaty stałe z drobnymi zmianami bez znaczenia przy zużyciu ponad 2MWh jakie generuję w zimie

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina 8 osobowa 4 pokolenia - dom stary z lat 70 bliżniak troche docieplony grzeję grzałkami w taniej taryfie.

Na grzanie od 13 sty do 14 luty 2300kwh. Rachunek wyższy o ponad 150 zł względem starej ceny.

Dla zainteresowanych rachunek po nowych cenach w G13

[ATTACH=CONFIG]441209[/ATTACH]

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Maksymalny możliwy zwrot to 300 zł - NA ROK.

Kto z kogo tu idiotę robi ? Miałbym ochotę splunąć.

 

Zapewniam Cię, że nie trzeba nikogo w nic robić w przypadku "suwerena" :D

Macie jak widać sporo głosów w rodzinie także trzeba je właściwie wykorzystać :)

 

A tak w temacie, od 2011r jestem w Tauronie gliwickim i nie zamierzałem i nie zamierzam nic zmieniać :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kable czy maty grzejace z COP1 przynoszą oszczędności?

Jest jakieś inne źródło ciepła, które grzeje z COP poniżej 1? :D

 

Poważne problemy ze zrozumieniem słowa czytanego. "źródeł i technologi" przerosło zrozumienie treści, prawda?

W dupie to ja mogę mieć i mam, nawet PV

Podejrzewam, że to jest przyczyna. Pojemną masz tą dupę. Szkoda że nie głowę.

 

Jak wzrost od całości ma być większy w procentach, niż najwyższy wzrost składowej?

Masz rację, źle policzyłem. Dzisiaj przeliczyłem dokładnie i wzrost jest na poziomie 17,28%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że nie trzeba nikogo w nic robić w przypadku "suwerena" :D

Macie jak widać sporo głosów w rodzinie także trzeba je właściwie wykorzystać :)

 

Zgadzam się z jednym i drugim ale nas jest TYLKO ósemka -naprzeciw mas moherowych jesteśmy pyłem.

Też w Tauronie siedzę od lat ale to nie znaczy że ich podwyżka najtańszej taryfy mnie zadowala.

Jakby komukolwiek zależało na czystym powietrzu to tanią taryfę zostawiliby w spokoju a tak to jak tylko węgiel na składach wyschnie kupuję na powrót te 3 tony Marcela i niech dron się wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Zgadzam się z jednym i drugim ale nas jest TYLKO ósemka -naprzeciw mas moherowych jesteśmy pyłem.

Też w Tauronie siedzę od lat ale to nie znaczy że ich podwyżka najtańszej taryfy mnie zadowala.

Jakby komukolwiek zależało na czystym powietrzu to tanią taryfę zostawiliby w spokoju a tak to jak tylko węgiel na składach wyschnie kupuję na powrót te 3 tony Marcela i niech dron się wali.

Czekam na fakturę w marcu bo narazie ta noworoczna podwyżka to nie było aż tak źle.

 

A ziarnko do ziarnka i może pozegnamy narazie marionetke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jutro instalator przywozi klimę. Teraz muszę domówić jeszcze wymiennik gaz woda i pożegnam się z COP=1.

Takie czasy.

Zaoszczędzę minimum 3,5 tys kWh na rok. Żadne pv nie obniżą mi zużycia o tyle za 7k zł.

Wybrałem dużą jednostkę, by wyrobić się w okienku południowym.

 

Gratuluję ! Czyżby Kolega Adriana od więcej buły ??:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...