Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jakie macie opinie na temat piecy akumulacyjnych ?? jak dlugo sie grzeja ?? jak dlugo oddaja potem zmagazynowane ciepło ??

 

Ja mam.... 7* Dimplex DuoHeat.

Najwiekszy model czyli "500" moze zakumulowac maksymalnie 18 kwh, "400" 13,5 kwh, "300" 9 kwh w ciagu 7h pracy.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja mam.... 7* Dimplex DuoHeat.

Najwiekszy model czyli "500" moze zakumulowac maksymalnie 18 kwh, "400" 13,5 kwh, "300" 9 kwh.

Ile wyniósł Cię koszt ogólny tych pieców ? Kiedyś gdzieś rzuciła mi się cena i tanie to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę jeszcze na chwile do tych kominków...

spalając u siebie w domu ok. 0,043 (poskładane 35/35/35cm ) mp drzewa zużycie energii na kable spada o jakieś 10-12kwh

spalając powoli dwie takie porcje w ciągu dnia spada o ok.20-25kwh

wg tego co podaje kbab (1m3=2100 kwh, 1mp=ok.1400kwh )jedna taka porcja to ok.60kwh

wychodzi na to że mam tylko 15-20% sprawności ...??

czy może coś źle liczę ?

 

dodam tylko że w tych samych warunkach na utrzymanie w domu 22* potrzebuje ok.52-55kwh

przy powolnym paleniu w kominku i DGP temp.jest ok. 23-24*

 

Największy błąd można popełnić licząc kwh w mp na małych próbkach.

1kg suchego drzewa to 4kwh

Ale to musi być drzewo z 2 letniego suszenia o wilgotności do 20%.

Takie prosto po ścięciu osiąga jedynie 50% z tego.

Z tych 4kwh można osiągnąć 75-80% podczas palenia w kominku. Reszta idzie w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze chyba asolt?

 

Ja raczej dałbym na ściany fund. EPS (hydro?, przy tej grubości), WM z reku(!), mur 18 + styro 25, 3 szyby, dach 40-50cm

 

Jakoś nie mogę się przekonać do tej WM z rekuperacją. Wiem, że to jest dobre rozwiązanie, ale nie widzę tu specjalnie zysku (nic nie zrobię własnymi rękami, więc zapłacę sporą sumkę, która dłuuuugo mi się będzie zwracać, a co dopiero mówić o zysku).

Styropian 25 cm na ścianach zewnętrznych oznacza montaż w warstwie ocieplenia, a to kupa pieniędzy - też nie widzę sensu.

Trzy szyby droższe o około 4 tys., więc podobnie;

Każde zwiększenie warstwy wełny to też już coraz mniejszy zysk na izolacyjności - niewspółmierny do kosztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dowiedziałam się od jaśka71, że masz kable w kleju. Ponieważ na poddaszu mamy już warstwę styro 10 cm i wylewkę ok. 8 cm a chcielibyśmy mieć kable grzejne, to podpowiedz nam proszę jak można to zrobić. Jakie ty masz zastosowane rozwiązanie i jak się sprawdza, czy da się uzyskać komfort cieplny grzejąc tylko w II taryfie? Jak masz zamontowane te kable?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać do tej WM z rekuperacją. Wiem, że to jest dobre rozwiązanie, ale nie widzę tu specjalnie zysku (nic nie zrobię własnymi rękami, więc zapłacę sporą sumkę, która dłuuuugo mi się będzie zwracać, a co dopiero mówić o zysku).

Styropian 25 cm na ścianach zewnętrznych oznacza montaż w warstwie ocieplenia, a to kupa pieniędzy - też nie widzę sensu.

Trzy szyby droższe o około 4 tys., więc podobnie;

Każde zwiększenie warstwy wełny to też już coraz mniejszy zysk na izolacyjności - niewspółmierny do kosztu.

 

Porachuj WG i zapytaj może Piczmana o WM (mówią że nie zedrze i jakość OK)?

Okna rzecz gustu, ew. daj choć styro 031.

3. szyba to koszt 50-100zł/m2, uzbiera się 4tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać do tej WM z rekuperacją. Wiem, że to jest dobre rozwiązanie, ale nie widzę tu specjalnie zysku (nic nie zrobię własnymi rękami, więc zapłacę sporą sumkę, która dłuuuugo mi się będzie zwracać, a co dopiero mówić o zysku).

Styropian 25 cm na ścianach zewnętrznych oznacza montaż w warstwie ocieplenia, a to kupa pieniędzy - też nie widzę sensu.

Trzy szyby droższe o około 4 tys., więc podobnie;

Każde zwiększenie warstwy wełny to też już coraz mniejszy zysk na izolacyjności - niewspółmierny do kosztu.

W tej sytuacji zapomnij o ogrzewaniu prądem i odpada też czytanie o domach 3 trzylitrowych czy pasywnych.

Krótko mówiąc duża oszczędność czasu i nerwów.

Zatrudnij Pana Stasia - on ci chałupę zrobi jak potrafi. Nie wyjdzie źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji zapomnij o ogrzewaniu prądem i odpada też czytanie o domach 3 trzylitrowych czy pasywnych.

Krótko mówiąc duża oszczędność czasu i nerwów.

Zatrudnij Pana Stasia - on ci chałupę zrobi jak potrafi. Nie wyjdzie źle :)

 

A jesteś pewny tego co napisałeś? Policzyłeś ?

Ja się z Tobą nie zgadzam. Liczyłam te dodatkowe nakłady i wychodzi mi prosty wniosek - jeśli zainwestuję kolejne około 30 tys., to faktycznie zmniejszę sobie rachunki o pewną kwotę, ale muszę zainwestować tę kasę już teraz i to całą sumę, a rachunki zapłacę w wieeeelu ratach.

Zdecydowanie bardziej mnie stać na te wyższe rachunki, niż teraz na to dodatkowe zainwestowanie. To trochę tak, jak bym płaciła z góry za ten prąd. Zwroty będą po wielu latach, a to już nie ma większego sensu (oczywiście mówię za siebie). Wcale mi nie zależy na tym, żeby się szczycić tym, że mam 3 litrowy dom, a raczej na tym, żeby to miało sens ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przekonać do tej WM z rekuperacją. Wiem, że to jest dobre rozwiązanie, ale nie widzę tu specjalnie zysku (nic nie zrobię własnymi rękami, więc zapłacę sporą sumkę, która dłuuuugo mi się będzie zwracać, a co dopiero mówić o zysku).

Styropian 25 cm na ścianach zewnętrznych oznacza montaż w warstwie ocieplenia, a to kupa pieniędzy - też nie widzę sensu.

Trzy szyby droższe o około 4 tys., więc podobnie;

Każde zwiększenie warstwy wełny to też już coraz mniejszy zysk na izolacyjności - niewspółmierny do kosztu.

To po co Ci wyliczenia OZC skoro juz decyzja podjęta? Patrząc na ostatnie 2-3 posty nie sądzę że zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny tego co napisałeś? Policzyłeś ?

Ja się z Tobą nie zgadzam. Liczyłam te dodatkowe nakłady i wychodzi mi prosty wniosek - jeśli zainwestuję kolejne około 30 tys., to faktycznie zmniejszę sobie rachunki o pewną kwotę, ale muszę zainwestować tę kasę już teraz i to całą sumę, a rachunki zapłacę w wieeeelu ratach.

Zdecydowanie bardziej mnie stać na te wyższe rachunki, niż teraz na to dodatkowe zainwestowanie. To trochę tak, jak bym płaciła z góry za ten prąd. Zwroty będą po wielu latach, a to już nie ma większego sensu (oczywiście mówię za siebie). Wcale mi nie zależy na tym, żeby się szczycić tym, że mam 3 litrowy dom, a raczej na tym, żeby to miało sens ekonomiczny.

Przyznałaś/eś wczesniej że nie liczyłaś a teraz piszesz że to się nie zwróci. Stać Cię teraz, a co będzie za 5 lat nikt nie wie, a dom to nie samochód że za 3 lata go sprzedasz i szybko kupisz nowy. 20cm styro - niech będzie ale 30cm to juz ryzyko, okna 2 szybowe - porażka, chociaż jak nie bedziesz miała WM to fakt po co 3-szybowe skoro i tak bedziesz rozszczelniać i wietrzyć dom, no chyba że wolisz wilgoć i zaduch i grzyba. Dwie osoby z mojej pracy w zesżłym roku się wybudowało i po wizytach u mnie obaj zamontowali WM mimo iż daleko im do domów 3-litrowych. Ekonowia to nie wszystko, komfort mieszkania-oddychania to dużo więcej bo zakładam spedzisz w tym domu wiekszość życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci wyliczenia OZC skoro juz decyzja podjęta? Patrząc na ostatnie 2-3 posty nie sądzę że zmienisz zdanie.

 

Wolałabym nie zmieniać zdania, ale chciałam jeszcze się upewnić i poprzeć te moje, póki co intuicyjne wnioski odpowiednimi wyliczeniami. Jeżeli jednak okaże się, że się mylę, to wtedy będę się "ratowała". Właśnie po to chciałam zrobić OZC dla mojego domu. Czy to błąd?

Poza tym, chciałabym policzyć, jaką tak naprawdę grubość wylewki zrobić, bo przypuszczam, że każdy cm będzie miał znaczenie. No i w końcu wiedziałabym z góry, jakich rachunków mam się spodziewać - to też chyba warto wiedzieć.

Nie bardzo też mogę zapomnieć (zgodnie z radą kolegi orko) o ogrzewaniu prądem, no chyba, że jest jakiś inny genialny pomysł zamiast prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym nie zmieniać zdania, ale chciałam jeszcze się upewnić i poprzeć te moje, póki co intuicyjne wnioski odpowiednimi wyliczeniami. Jeżeli jednak okaże się, że się mylę, to wtedy będę się "ratowała". Właśnie po to chciałam zrobić OZC dla mojego domu. Czy to błąd?

Poza tym, chciałabym policzyć, jaką tak naprawdę grubość wylewki zrobić, bo przypuszczam, że każdy cm będzie miał znaczenie. No i w końcu wiedziałabym z góry, jakich rachunków mam się spodziewać - to też chyba warto wiedzieć.

Nie bardzo też mogę zapomnieć (zgodnie z radą kolegi orko) o ogrzewaniu prądem, no chyba, że jest jakiś inny genialny pomysł zamiast prądu.

W takim razie odrzałuj sobie "kuty płot i klinkier na elewacji" a zainwestuj w WM i 3 szyby a zobaczysz że było warto. jaki masz projekt jak można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie rozszczelniać okna to trzy szyby mają sens. Przez powierzchnię trzech szyb ucieknie mniej ciepła niż przez dwie.

 

Ale zdaje się, że jest też druga strona medalu - dom będzie się słabiej nagrzewać od promieni słonecznych, więc w sumie to ogólnie nie powinno być tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odrzałuj sobie "kuty płot i klinkier na elewacji" a zainwestuj w WM i 3 szyby a zobaczysz że było warto. jaki masz projekt jak można wiedzieć?

 

A wyglądam na taką, co to kuty płot i klinkier? Sorry, ale nie trafiłeś. Ja raczej od paneli ze zwykłego drutu i to jak dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...