Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Efekt po dobie lub min 12 godzinach. Włączane ręcznie w zależności od potrzeb. Sterownik musi mieć pomiar temperatury i wilgotoności, dosyć drogi - ale akurat dla Ciebie to może być gadżet miesiąca :) pozdr adam

 

mi przez myśl przeszło to i system do rynien

ale chodzi w drogiej taryfie - więc tani ten gadżet nie jest,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez myśl też mi to przeszło i mam poprowadzone kable zasilające do rynien :) i na razie tyle.

Typowe przewody rynnowe z czujnikami kosztują sporo więc nadal ich nie mam :)

Zastanawiałem się nad normalnymi kablami grzewczymi ale przy takich zimach jak obecna to coraz mniej o tym myślę.

 

Dajcie mi ze dwa tygodnie to opiszę jak to wyszło kosztowo. Mam w planach założyć podgrzewanie rynien. Przydatne jest wczesną wiosną i na końcu zimy jak śnieg się topi od bezpośredniego słońca padającego na dach a zamarza w cieniu w rynnach. Obecnie jestem na etapie wymiany rynien i potrwa to jeszcze chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przestrzeni 3 lat mieszkania tylko jeden dzień był taki, kiedy kable w rynni mogłyby się przydać... to zdecydowanie za mało, by je instalować (a też mam wyprowadzone kable do ich podłaczenia).

 

Dajcie mi ze dwa tygodnie to opiszę jak to wyszło kosztowo. Mam w planach założyć podgrzewanie rynien. Przydatne jest wczesną wiosną i na końcu zimy jak śnieg się topi od bezpośredniego słońca padającego na dach a zamarza w cieniu w rynnach. Obecnie jestem na etapie wymiany rynien i potrwa to jeszcze chwilę

 

najcześciej jest tak, że jak słońce topi śnieg na dachu, to i nagrzewa rynnę i jakoś to płynie, wieczorem zamarza woda w rynnie ale i snieg się przestaje topić.

 

najbardziej przydatne to jest w połączeniu z STOD - czyli snieg się topi a rynna zamarznięta, bo mróz...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zona fajna, to sąsiad sam się zaanonsuje, jak Cię dłuzej nie będzie... odśnieży, zagrzeje itd...

Jak wyjeżdżam to ma zakaz wychodzenia z domu, żeby nie kusić chłopów w okolicy:-)

 

No i juz sobie system odpuściłem, bo jak tylko działa na lekki śnieg i warstwę lodu to nie ratuje. Lepiej kupić quada z pługiem, gadżet miesiąca jak znalazł;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby tak panowie i panie zrobić w ten sposób żeby ukiernkować ciepło z ziemi na wąski chodnik za pomocą opaski styropianowej? Taki GWC-rozpuszczalnik?

 

Raczej dość szeroka by musiała być (ze 4m?), czy wogóle coś da, w sumie chyba do policzenia...

 

Były (wewątku GWC) zdaje się pomysły aby rurą z glikolem podgrzewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty Marcin ludzi na kasę ponaciągał, że nick zmieniłeś:p

 

Kilku tutaj posłuchało jego rad i grzeje kablami. Pewnie rachunki się nie podobają:D

 

zatrudniłem się w firmie sprzedającej PCi i wolę być tam pod pseudonimem, nie chce pod własnym nazwiskiem wciskać ludziom kity za mega kasę;-) No i szargać dobrego imienia kablarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...