Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Denerwowała mnie ta strona rozciągnięta ponad miarę przez posty :

Pana od ciasteczek :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1765042#1765042

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1765080#1765080

Zacytowane dodatkowo przez fotografa :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1765359#1765359

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1765413#1765413

i ich troje:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1765399#1765399

:( .

 

Dlatego postanowiłem ją zakończyć :) i rozpocząć nową 13, mam nadzieję nie feralną stronę . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Także dzięki informacjom uzyskanym na forum mój dom ogrzewany jest elektryczną, akumulacyjną podłogówką. To był strzał w dziesiątkę. Rachunek za miesiące 0d 10 grudnia '06 do 18 kwietnia '07 = 2040 zł za WSZYSTKO: ogrzewanie, gotowanie, zmywanie, grzanie wody, oświetlenie. Zużycie prądu w tym okresie: 1047 kWh w pierwszej taryfie, 6774 w drugiej taryfie.

Bardzo dobre proporcje moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dzięki informacjom uzyskanym na forum mój dom ogrzewany jest elektryczną, akumulacyjną podłogówką. To był strzał w dziesiątkę. Rachunek za miesiące 0d 10 grudnia '06 do 18 kwietnia '07 = 2040 zł za WSZYSTKO: ogrzewanie, gotowanie, zmywanie, grzanie wody, oświetlenie. Zużycie prądu w tym okresie: 1047 kWh w pierwszej taryfie, 6774 w drugiej taryfie.

Bardzo dobre proporcje moim zdaniem.

 

A sam budynek ile ma (tzn jak długo stoi), kiedy go zasiedliliście?

Pytanie może pozornie trochę bez sensu ale z doświadczenia wiem że potrzeba z dwóch sezonów na wygrzanie sie murów i oddanie wilgoci techno - a że będę w czerwcu przenosił się już na swoje ranczo ;) to właśnie tak z ciekawości "zapytowywuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziliśmy się 30 września 2006 r. Grzać zaczęliśmy od października. Budynek jest zbudowany z betonu komórkowego 36 cm, łączonego na klej. Ściany są jednowarstwowe, ocieplona jest jedynie podłoga - 10 cm styropianu i strop (podwieszany) - 18 cm wełny mineralnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom o pow. 110 m2 (dwuspadowy z poddaszem użytkowym); ściany z betonu komórkowego 36,5 cm na zaprawę ciepłochłonną + 10 cm styropianu, na podłodze 10 cm styropianu, na poddaszu 25 cm wełny. Grzał będę matami grzewczymi + okazyjnie kominek bez płaszcza wodnego, ale ustawiony centralnie; wentylacja grawitacyjna. Wprowadzam się jesienią 2007 i jestem bardzo ciekaw, ile będę płacił. Może ktoś ma porównaywalny domek, to proszę o przybliżony szacunek.

Rozwiązanie zagadki na wiosnę 2008 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam się jesienią 2007 i jestem bardzo ciekaw, ile będę płacił. Może ktoś ma porównaywalny domek, to proszę o przybliżony szacunek.

Rozwiązanie zagadki na wiosnę 2008 :D

 

Jak dla mnie to mało masz tej izolacji na ścianach. No i wentylacja grawitacyjna - obecnie podawne dane wskazują, że w dobrze izolowanych domu 50% strat ciepła związane jest z wentylacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom o pow. 110 m2 (dwuspadowy z poddaszem użytkowym); ściany z betonu komórkowego 36,5 cm na zaprawę ciepłochłonną + 10 cm styropianu, na podłodze 10 cm styropianu, na poddaszu 25 cm wełny. Grzał będę matami grzewczymi + okazyjnie kominek bez płaszcza wodnego, ale ustawiony centralnie; wentylacja grawitacyjna. Wprowadzam się jesienią 2007 i jestem bardzo ciekaw, ile będę płacił. Może ktoś ma porównaywalny domek, to proszę o przybliżony szacunek.

Rozwiązanie zagadki na wiosnę 2008 :D

Wg mnie ten domek rocznie do ogrzewania zużyje ok. 100 kWh/m2 rocznie.

W przeliczeniu na złotówki będzie do ok. 3000 - 3500 zł rocznie - oczywiście zakładając, że nie będziesz używał kominka, dom będzie normalnie wietrzony i utrzymasz w domu "normalne" tempertury.

Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ograniczyłoby tę kwotę o ok. 1000 - 1500 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam się jesienią 2007 i jestem bardzo ciekaw, ile będę płacił. Może ktoś ma porównaywalny domek, to proszę o przybliżony szacunek.

Rozwiązanie zagadki na wiosnę 2008 :D

 

Jak dla mnie to mało masz tej izolacji na ścianach. No i wentylacja grawitacyjna - obecnie podawne dane wskazują, że w dobrze izolowanych domu 50% strat ciepła związane jest z wentylacją

 

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. zdziwiła mnie tylko Twoja wypowiedź o grubości ścian. Myślałem, że 36,5 cm betonu kom. + 10 cm styropianu to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. zdziwiła mnie tylko Twoja wypowiedź o grubości ścian. Myślałem, że 36,5 cm betonu kom. + 10 cm styropianu to duzo.

Przy ogrzewaniu gazem nie byłoby to mało. Przy ogrzewaniu elektrycznym rachunek ekonomiczny wskazuje na więcej np. 15 cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom o pow. 110 m2 (dwuspadowy z poddaszem użytkowym); ściany z betonu komórkowego 36,5 cm na zaprawę ciepłochłonną + 10 cm styropianu, na podłodze 10 cm styropianu, na poddaszu 25 cm wełny. Grzał będę matami grzewczymi + okazyjnie kominek bez płaszcza wodnego, ale ustawiony centralnie; wentylacja grawitacyjna. Wprowadzam się jesienią 2007 i jestem bardzo ciekaw, ile będę płacił. Może ktoś ma porównaywalny domek, to proszę o przybliżony szacunek.

Rozwiązanie zagadki na wiosnę 2008 :D

 

Ja mam podobny domek. Spojrzyj nieco wyżej, na moje dwa posty. Kominek też mam, centralnie, i wentylację grawitacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Mam w domu ogrzewanie gazowe jako zasadnicze.

 

Chcę zrobić w łazience dodatkowe ogrzewanie elektryczne podłogowe. Wyłącznie w celu komfortu wyjścia z kąpieli. Chyba będzie to mata grzejna jednostronnie zasilana - Devi - ponoć najlepsze.

 

Mam jednak wątpliwość dotyczącą programatora/sterownika temperatury. Otóż te programatory biorą temperaturą zarówno z podłogi jak i z powietrza. Poza tym one się "uczą" jak podanie odpowiedniego czasu ogrzewania wpływa na zmianę temperatury pomieszczenia. Obawiam się jednak, że przez to, że jest niezależne ogrzewanie gazowe taki programator może "zgłupieć".

    1) Bo np. będzie ciepło w łazience więc nie załączy podłogi.
    2) Jeśli będzie chłodniej w łazience to zacznie jak wariat grzać podłogę, żeby ogrzać całą łazienkę.
    3) Jednym razem będzie piec gazowy na większą moc więc system się "nauczy" że można mniej dawać mocy na podłogę, a innym razem będzie piec gazowy na mniejszą moc i "nauczony" system nie poda temperatury na podłogę.

 

 

Problem jest, że programatory są przygotowane do ogrzewania pomieszczeń. Czy wie ktoś jak to rozwiązać, żeby nie ogrzewało pomieszczenia tylko podgrzewało podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lew2

Matami się raczej nie interesowałem, mam akumulacyjne, moje sterowniki można przestawiać na czujnik podłogowy, powietrzny lub oba jednocześnie - w takim układzie pierwszeństwo ma czujnik powietrzny, a podłogowy zabezpiecza przed przegrzaniem.

Jeśli masz ogrzewanie gazowe a koniecznie chcesz mieć komfort ciepłej podłogi to nie lepiej matę grzewczą uruchamiać np. razem z oświetleniem łazienki ?? w/g mnie nie ma sensu aby mata grzała jak w łazience nie ma nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mat mam podłączone tylko czujniki temperatury podłogi. Ustawiam sobie na programatorze tygodniowym o której godzinie w którym dniu ma być jaka temperatura posadzki. I działa.

Pomysł aby ogrzewanie włączać razem ze światłem jest do bani bo bezwładność nawet maty przyklejonej tylko pod płytkami i tak jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Halo!

Zaczyna się nowy sezon grzewczy, pora więc wrócić do rozmów :). Np. na temat zmiany dostawcy prądu na takiego, który sprzedaje taniej. Czy jest sens to robić?. Sam dopiero usiadłem przed komputerem i mam zamiar posprawdzać, ale czy nie pogubię się w przelicznikach? Proszę o wypowiedzi znawców zagadnienia, zwłaszcza nieocenionego Jeziera, który wie wszystko o ogrzewaniu prądem :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniam dostawcy. Zakłady energetyczne od lat wiedziały o tej "rewolucji" i się do niej świetnie przygotowały. Ceny za energię zostały za przyzwoleniem URE ustalone na bardzo niskim może nawet dumpingowym poziomie co rekompensowane było ceną za usługi przesyłowe. I teraz nie ma konkurencji. Po co miałbym zmieniać dostawcę skoro płaciłbym więcej niż dotychczas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...