Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po pierwsze primo: przełącz je na priorytet podłogi;

po drugie primo: ustaw temperaturę na 28stC w całej taniej a na 26stC w całej drogiej;

po trzecie primo: offset na 0min (nie 5 i nie 10)

 

nie ma siły, żeby nie zadziałało;

 

a jak temp. wrócą do 0* to będzie miała w domu 28*:p

ustawić pokojowy na 26* w taniej i 25* w drogiej bez ograniczenia podłogi, w tych warunkach normalka że trochę jedzie w drogiej ;)

jak nie daje rady zagrzać to kable za słabe, albo pozamykać okna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jak temp. wrócą do 0* to będzie miała w domu 28*:p

ustawić pokojowy na 26* w taniej i 25* w drogiej bez ograniczenia podłogi, w tych warunkach normalka że trochę jedzie w drogiej ;)

jak nie daje rady zagrzać to kable za słabe, albo pozamykać okna ;)

e no to to mi sie nie podoba wogole, bo bedzie jechalo non stop wogole.

Po 1 juz wiem ze koniecznie jednak wiatrolap musimy zamknac - masakra jak ciagnie jak owtiera sie drzwi.

po 2 - okien nie ma szans pozamykac, i musza byc na lekkei mikro (ale nie sadze by to to bylo powodem i by bylo az takie straty)

po 3 - nkt z Was nie osiaga takich temp jak ja, wiec byc moze jest to wogole problemem? by utrzymac stabilna tak wysoka temp grzejac tylko w taniej taryfie...

po 4 - napewno czujka w slalonie jest pod kanapa - sprawdzilam to, wiec tu nie mam co na nia lizyc, temp podlogi wczoraj byla 38 stopni (a napewno tyle nie miala)

po 5 - nie poddam sie, bede probowala dalej i w koncu uda mi sie ;)

po 6 - nie mam higrostatu, ale wilgotnosc w domu duza, jak spada odrazu czuc ze jest cieplej pomimo takiej samej temp, wiec w sumie tylk ota zime musze przetrwac

aha po 7- mam zle zalozony prog (o czym mowilam wszystkim, ale oczywiscie kto by kobiete sluchl) i jak przyszla niska temp to uszczelka sie skurczyla i jest mega szpara, na tyle, ze drzwi mi zamarzaja dolem.... powaga - normalnie lod na dole stoi

2012-02-05 10.45.39.jpg

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmnich

nie bardzo wiem czego ty się spodziewałaś...

chcesz mieć 25* przy -20 na zewnątrz w domu dziurawym jak durszlak na dodatek korzystając tylko z taniej taryfy ??

buhaha bylam ciekawa Twojego komentarza ;) No gosc juz wie, ze prog do ponownego zalozenia, tylko musimy poczekac az temp beda troche wyzsze. Ale tylko wiatrolap mam dziurawy a wiatrolap dosc daleko od salonu a w salonie najchlodnieej wlasnie (tzn jakies 22,5 stopnia przed poczatkiem taniej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy okolo 24, ale wlasnie cos nie tak jeszcze z tymi ustawieniami mam bo nam ranem juz tylko 23 z groszami - mam zalaczone na cala noc, chyba musze zmienic zeby bylo okolo 4 2 godziny przerwy by napewno nad ranem jeszcze sie ladowalo, a takto pewnie laduje sie pol nocy a potem oddaje to cieplo?? i ew tylk olekko sie doladowywuje, ale wiecej odda niz zaladuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy okolo 24, ale wlasnie cos nie tak jeszcze z tymi ustawieniami mam bo nam ranem juz tylko 23 z groszami - mam zalaczone na cala noc, chyba musze zmienic zeby bylo okolo 4 2 godziny przerwy by napewno nad ranem jeszcze sie ladowalo, a takto pewnie laduje sie pol nocy a potem oddaje to cieplo?? i ew tylk olekko sie doladowywuje, ale wiecej odda niz zaladuje?

 

 

w mojej instrukcji masz dokładnie opisane co robić...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie od wczoraj probuje sie za nia zabrac, ale albo mnie ktos zagaduje...., albo cos fajnego w tv leci... albo dzieciaki szaleja i kurde nie moge cos zasiasc do tego.

 

to ja ci powiem co robić ;)

na początek ustaw sterowniki tak żeby czytały tylko temp. pokojową a histereza na 0,5...

następnie ustaw

6:00 24*, 13:00 25*, 15:00 24*, 3:00 25* ( zrób korektę do swoich godz. taryfy ale 3:00 nie ruszaj ) i obserwuj ;)

za dwa dni opisz co się dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek: ale te 24 na droga nie bedzie za wysoko? Bedzie sie chyba czesto zalaczal w dzien? Na ten moment nie jest w stanie osiagnac wogole temp 24 - 25 stopni ale blokuje go podloga, przy czym - gdy wylacze calkowicie podloge, to moze byc naprawde goraco... czy to narazie tlyko po to, by sporawdzic, czy jestesmy w stanie wogole osiagnac takie temp??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek: ale te 24 na droga nie bedzie za wysoko? Bedzie sie chyba czesto zalaczal w dzien? Na ten moment nie jest w stanie osiagnac wogole temp 24 - 25 stopni ale blokuje go podloga, przy czym - gdy wylacze calkowicie podloge, to moze byc naprawde goraco...

 

zrób jak napisałem...;)

 

no chyba że wymiękasz i już nie chcesz tych 25* ?:p

 

ps. takie ustawienia najlepiej zrobić po 22:00 bo pierwsza noc będzie na max-a

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16 m2 i drugi raz bym się nie zdecydował na tyle. .

 

O w mordę. No to ja się wynoszę z tego wątku. Mój dom na 100m2 ma mieć 22m2 okien. Co prawda trzy szyby i montaż w warstwie ocieplenia no ale zawsze to 22m. Z tego niestety tylko 3,5m2 od południa 10,6m2 od zachodu 5,4 od wschodu 2,6 od północy (łazienka i jedna sypialnia). W sumie w salonie połączonym z jadalnią i kuchnią jest najwięcej bo aż 13,4m.

 

Ale co ja zrobię jak dla mnie wymarzony dom to dom otwarty na świat. Tak sobie myślę, żeby nie zbankrutować to chyba w kominku trzeba będzie przepalić częściej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych oknach pozostaje kwestia komfortu cieplnego bo w pobliżu szyby zawsze będzie zimniej. Więc jeśli planujesz okno 6 m2 od podłogi do sufitu bez grzejnika kanałowego i dodatkowo postawisz przy tej wnęce okiennej stół i krzesła, to siedzenie przy stole nie będzie należało do przyjemności. Bierzcie to pod uwagę planując duże przeszklenia. Są fajne ale trzeba to robić z głową. Sam zrobiłem to nie najlepiej i teraz muszę to polubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

couilgnon nie zgodzę się z Tobą. W moim poprzednim domu miałem okno 2,2 m szerokości, obok 3 okna wykuszowe. Okna Sokółki drewniane zwykłe z podwójną szybą. W podłogówce nie było nawet zagęszczonych rurek wzdłuż okien. Nie było czuć żadnego zimna od okien, nic a nic.

334.jpg

DSC_2531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee- czepiacie sie ;) kilka malych dziurek..;) pozatym zamarznietych wiec w sumie nie ma ktoredy wlatywac hehe ;

)

 

bo wietrzy się inaczej inaczej: krótko i intensywnie i na przestrzał, po czym powtarza ten proces pare razy na dobę - w zależności od potrzeby (oczywiście to recepta dla nie posiadajacych WM)

 

ja dziś wymieniałem powietrze na zimowe w kołach samochodowych, bo miałem jeszcze z lata zeszłego roku i od razu szybciej jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 - nie poddam sie, bede probowala dalej i w koncu uda mi sie ;)

 

aha po 7- mam zle zalozony prog (o czym mowilam wszystkim, ale oczywiscie kto by kobiete sluchl) i jak przyszla niska temp to uszczelka sie skurczyla i jest mega szpara, na tyle, ze drzwi mi zamarzaja dolem.... powaga - normalnie lod na dole stoi

 

ad.5: lato Cię zastanie w tym tempie

ad.7: ja tutaj widzę światło z zewnątrz! ta wersja progu z tym bajerem była za dopłatą?

a serio: ja mam wejście od PN-E i nie wyobrazam sobie "niemania" wiatrolapu; ktoś kiedyś pisał, że choćby z tego względu, żeby nie było widać zimowej galerii kurtek, butów etc...

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=99235&d=1328435935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

couilgnon nie zgodzę się z Tobą. W moim poprzednim domu miałem okno 2,2 m szerokości, obok 3 okna wykuszowe. Okna Sokółki drewniane zwykłe z podwójną szybą. W podłogówce nie było nawet zagęszczonych rurek wzdłuż okien. Nie było czuć żadnego zimna od okien, nic a nic.

 

ja zagęściłem kabelki pod oknami, wyjściem na taras i w wykuszu i nie ma mowy, zeby pizgało; zresztą przy stole w wykuszu w kuchni mam swoje miejsce pomiędzy trzema oknami i nawet przy tych mrozach nic nie pizga... warunek: wyregulowane okna (a okna mam najzwyklejsze 2-szybowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..moje okna prawie 9 m od polnocy (chyba zpaomnialam wspomniec..ale nic przy oknie nie stoi) iw kuchni do polnocy niecaly metr i okolo 2 m od zachodu. od wschodu mala popierdolka lekko ponad 1m i od poludnia pokoje dzieci w sumie prawie 5 m. w pokojach dzieci w dzien cieplo bez grzania ale zdecydowanie myli to podlogowke i mam i tak drzwi otwarte do nich wiec sie miesza powietrze, bo chlodniej jest u nich w nocy.

niewyobrazam sobie nie miec tego okna w salonie - sasiedzi dosc daleko oddaleni (ja ich z okien nie widze jak po domu sie szwedaja) wiec u mnie zero firan,zaslon itp - fajnie sie wieczorkiem siedzi a i w dzien tez fajnie, wlasnie dzis wiewiora biegala.

 

Zytko: rachunki zle nie beda to moge sie bawic, byle tylkow koncu to opanowac, a jak juz pisalam, zagaduja mnie ludziska wieczorami pelno pw wysylaja, a ze ja kulturalna jestem to odpisuje no i to kurcze nie ma nawet jak skupic sie na tym sterowaniu :p

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...