Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

analizuje sobie te nasze (wszystkich podających ) zużycia energii...

 

trzeba wpakować 50% więcej w budowę domu i te wszystkie energooszczędne cuda żeby zaoszczędzić 50% na ogrzewaniu ...

tak bardziej obrazowo ...

zainwestować kwotę rzędu 100 tys. zł. (często i gęsto z kredytu ;) ) aby zaoszczędzić ok. 1500 zł rocznie

wiem, wiem zaraz wskoczy Liwko...

 

wiecie co...

coraz bardziej lubię ten mój w miarę zwykły i tani w budowie domek z kablami:P

 

a 1500pln / 366 dni = 4 pln czyli heineken 0,6... phiiiiiii....

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś najwyraźniej już nie.

 

pani Admin! my wszyscy tutaj w sumie to się lubimy nawet - trochę albo i bardziej.

 

Weźmy np. taki Liwko - naczelny pompiarz RP - wrócił ze sportu i podśmierduje, bo najpierw forum (NASZ WĄTEK (sic!)) a później prysznic a nie odwrotnie - ale to świadczy o tym, że w sumie dobrze się tutaj czuje. My także, pod warunkiem, że zamieni kolejność opisanych wyżej czynności.

 

Jednostkowy (mam nadzieję) przypadek, że ktoś poczuł się niezadowolony, mieści się w statystycznej granicy błędu i nie może terroryzować pozostałych uczestników.

 

Jakby jednak ktoś się czuł tutaj nie za bardzo, to zawsze chętnie odprowadzimy do wyjścia.

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani Admin! my wszyscy tutaj w sumie to się lubimy nawet - trochę albo i bardziej.

Weźmy np. taki Liwko - naczelny pompiarz RP - wrócił ze sportu i podśmierduje, bo najpierw forum (NASZ WĄTEK (sic!)) a później prysznic a nie odwrotnie - ale to świadczy o tym, że w sumie dobrze się tutaj czuje. My także, pod warunkiem, że zamieni kolejność opisanych wyżej czynności.

Jednostkowy (mam nadzieję) przypadek, że ktoś poczuł się niezadowolony, mieści się w statystycznej granicy błędu i nie może terroryzować pozostałych uczestników.

Jakby jednak ktoś się czuł tutaj nie za bardzo, to zawsze chętnie odprowadzimy do wyjścia.

Mi tez sie wydaje ze sie lubimy, nawet jak czasem sobie przyczinamy itd to chyba z czystej sympatii wynika ;)

Ja wrocilam z zakupow i ich nie rozpakowalam tylko na forum Uzaleznienie jakies ;) Naszczescie ja nie podsmierduje Wrecz na odwort, perfum ktory wachalam jest obledny ;) a troche go na siebie wylalam

ale może właśnie dla tego ludzie lubią tu zaglądać...

pewnie i dlatego tez ;)

Ktoś najwyraźniej już nie.

Jezeli o mnie mowa - to byam na zakupach stad brak mojej obecnosci, ale milo ze ktos to zauwazyl ;) Troche sie zawiodlam, ze mamy jakiegos szwingla tutaj - trudno sie mowi, predzej czy pozniej zostanie ten ktos zdemaskowany ;) Myslalam ze naprawde jest milo ,a nawet jak komus nie odpowiada jakas czesc dyskusji badz uwaza ze jest nie na miejscu, to mogl poprostu sie odezwac... I jeszcze - nie bylo tam napisane NIC - bardziej to jakies chore wizje tego czlowieka,, ktory czytal wszystko bardzo dwuznacznie - jego problemas ... nam tu jest milo nadal ;)

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do innych, to forum to uzależnienie, jak przynajmniej raz dziennie tu nie zajrzę to jestem chory. :)

A że temat schodzi na boczny tor, to przecież zawsze tak jest, poruszane są tu różne sprawy od ogrzewania prądem po dyskusje o dwururkach. ;D

Edytowane przez danił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizuje sobie te nasze (wszystkich podających ) zużycia energii...

 

trzeba wpakować 50% więcej w budowę domu i te wszystkie energooszczędne cuda żeby zaoszczędzić 50% na ogrzewaniu ...

tak bardziej obrazowo ...

zainwestować kwotę rzędu 100 tys. zł. (często i gęsto z kredytu ;) ) aby zaoszczędzić ok. 1500 zł rocznie

 

skąd Twoje takie wyliczenia ???

ktoś kiedyś mi powiedział - wiesz 5 l to jest pikuś wybudować zamiast 15, 25-30 styo na ściany , zamiast 15-20 wełny na dach dajesz 30-40 i nieco lepsze okna - byle 3 szyb - kosz inwestycyjny jaki jest ? styro + 4500 tyś , wełna 5000 tys, okna +2-3 tys razem 15 tys więcej niż normalnie ...

oczywiście zejście do 3 l to już coś innego ... ale TY jasiek koło 5 lub więcej oscylujesz....

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogrzewanie prądem cięzko oddzielić od innych sposobów ogrzewania. Zawsze trzeba to jakoś porównać. Prawie każdy tu również ma kominek i o tym również pisze porównując zużycie energi na CO. A pompiarze? Eeee...marketing, marketing

PS. Jak nazywa się fachowo taki ukryty marketing? Typu: Ja mam i bardzo sobie chwalę, zaraz dostaniesz wiadomość na priv:P Ma to jakąś fachową nazwę, ale nie mogę sobie przypomnieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu zaglądają:) ogrzewanie generuje jakieś 60-70% kosztów utrzymania domu, co bedzie gdy mi sie znudzi sypanie eko do pieca?? może przejde na prad-i zamontuję kospela? może gaz? i kondenstat? a może zamontuję pc?pw lub gruntówkę? a może technologia posunie sie tak do przodu że będę mieć w ogródku domowy reaktor jądrowy ;) (oglądaliście "powrót do przyszłości"??)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie a ja mam propozycje - utworzmy sobie drugi watek w innym miejscu - ogrzewanie pradem 2 czy cos takiego, tu niech sie toczy watek strikte o pradzie i nie bedzie tu zagladal prawie nikt a na tamtym toczmy nasze rozmowy o ilosci kw, doborze kabli a takze innych pobocznych tematach (to nie tylko moja sugestia...;))

 

I nieskromnie powiem, ze mam wrazenie ze to cale zamieszanie to z mojego powodu - dopoki dla coponiektorych osob, ktore tu rzadzej zagladaja, bylam mezczyzna to wtedy bylo ok, a nagle pojawila sie kobieta i to jeszcze a avatarem i pisze o tym ze chce wynajmowac dom goralom i studentom - oburzajace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie a ja mam propozycje - utworzmy sobie drugi watek w innym miejscu - ogrzewanie pradem 2 czy cos takiego, tu niech sie toczy watek strikte o pradzie i nie bedzie tu zagladal prawie nikt a na tamtym toczmy nasze rozmowy o ilosci kw, doborze kabli a takze innych pobocznych tematach (to nie tylko moja sugestia...;))

 

Bo tytuł tego wątku jest niefortunny. Można założyć drugi, Ogrzewający kablami wystąp:)

Tu się zrobił temat bardzo ogólny, ale to moim zdaniem dobrze. Wiele się można tu dowiedzieć na poboczne tematy ogrzewania z udziałem prądu.

A że czasami poświntuszymy...:) Na zdrowie nam tylko wyjdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę. W nowo budowanym domu parterowym / piętro nieużytkowe -strych / nie będę miał przez co najmniej jeden sezon grzewczy możliwości podłączenia gazu sieciowego. Jestem zdecydowany na podłogówkę wodną. Mam do wyboru czasowe ogrzewanie albo gazem LPG z butli 33 kg albo elektryczne. Moje pytanie brzmi : czy jest możliwość zamontowania zbiornika wody podgrzewanego prądem i podłączenia go do instalacji ogrzewania podłogowego ? ?Jak to wychodzi kosztowo i jak rozwiązać CWU. Kuchnia będzie na płycie indukcyjnej. Dom jest niewielki, powierzchnia parteru 90m2. Ściany Porotherm 25 + styropian 15cm. Strop ocieplony styropianem 10 cm i dach ocieplony wełną 30 cm. Planuję też rekuperację i kominek w salonie ale raczej do okazyjnego palenia i nastroju, bez rozprowadzenia powietrza. Proszę o poradę bo wiosną ruszam z instalacjami i muszę podjąć jakąś decyzję. Mogę też jeszcze zupełnie zrezygnować z gazu sieciowego bo nie mam żadnej umowy a instalacja jest w planach może na 2013 r. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPg z butli 33 kg. Kosztowo podobnie jak prąd a potem praktycznie żadnych przeróbek (coś tam w kotle trezba grzebnąć) i przejście na GZ. Po tej operacji zostanie ci tylko wężyk z reduktorem. Po grzaniu prądem moze Ci zostać kupa niepotrzebnych zabawek.

 

No chyba że jednak zdecydujesz się na prąd docelowo - wtedy przeczytaj cały ten temat i juz będziesz mądry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...