Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciepłe to te, które powinny mieć wyższą temp. (>20stC), tj. pokoje dzienne, salony itp., zimne to te, w których temp. mogą być niższe (18-20stC) , np. typowe sypialnie, kuchnie, korytarze, toalety, zakamarki itp.

Powietrze w typowej WM nie jest nawiewane tylko w ciepłych a wywiewane w zimnych (np. sypialnia).

 

Kochanie, ciepłe, to te, które mają >=23stC vide łazienka. Wiem, że Ty jako mężczyzna sikasz na stojąco, ale ja nie usiadę na deskę, w pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura ledwo 20stC (bo deska ma temperaturę pomieszczenia)... sorryy, ale to grozi zapaleniem nerek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie powinieneś zapodać sobie marmurową deskę - będzie najzdrowiej - tylko powiedz to żonie :) chyba, że sikacie do wanny - wtedy jest takie 2 in 1 :)

 

Arturo, a u Ciebie ile będzie w okolicach deski? sorry za offtop, ale temat jest poważniejszy, niż się wam wydaje:) tutaj chodzi o zdrowie kobiet!

 

zaoszczędzisz na ogrzewaniu a wydasz na lekarza - to bez sensu!

 

i jeszcze jedno: niemiecka norma dla niemieckich kobiet!

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM nigdy nie wyrówna temp. w pomieszczeniach ponieważ przenosi za mało energii a przede wszystkim nawiewy nie są w pomieszczeniach "ciepłych" a wywiewy w "zimnych" więc można jedynie mówić ewent. o zmniejszeniu różnic.

Może z twoich ust trafi to do Arturo, bo jak ja pisałem to nie wierzył

Pamiętaj Marcin, że nie wszyscy mają rozłożyste parterówki. że u ciebie sprawdza się niecentralne, nie oznacza, że tak będzie zawsze.

Pisałem, że w niekórych domach (20cm wylewki Arturo, albo "wiadrolitrowe" - twój :-) ) centralne da radę, ale w domach niskoenergetycznych, w których zyski bytowe, a szczególnie zyski słoneczne mają spore znaczenie sterowanie centralne nie da pełnego komfortu. Jasne że będzie działąć, ale da się lepiej i efektywniej.

jakiej marki masz rekuperator?

Bartosz Vena 4 z silnikami EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów - pierwsze słyszę, żeby kilka minut na plastikowej desce w temp. otoczenia mogło być takim problemem... ale może się nie znam;)

 

to czysto subiektywne odczucie ale wydaje mi sie, ze 20stC to malo... a ile teraz masz w lazience / WC, jesli można spytać?

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, a u Ciebie ile będzie w okolicach deski? sorry za offtop, ale temat jest poważniejszy, niż się wam wydaje:) tutaj chodzi o zdrowie kobiet!

 

Łazienkę mam wyliczoną na 25st.C ;)

Kibelek trochę mniej z uwagi na to,że jest w środku domu bez zewnętrznych przegród czyli reszta domu go grzeje ;)

a co to znaczy: wiadrolitrowy?

Pow.100kWh/m2/rok :)

 

i arturo tez ma wiadrolitrowy?

A gdzież tam,ja mam tylko spodeczkolitrowy ;)

40kWh/m2/rok a przy COP2,5 będzie 16kWh/m2/rok :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj koło 20 chyba; latem znacznie więcej bo bardzo nasłoneczniona i słabo zaizolowana chałupa; zimą przy gazowym CO 17 w nocy, 21 w dzień i różne szalone wariacje (28-30) przy super wydajnej "nowoczesnej kozie" na drewno.

 

EDIT: znaczy tak mam w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach bo mieszkanko niewielkie (83m2) i scentralizowane na bazie prostokąta.

 

no to calkiem niezla histereza - a ktos wczesniej pisal o 0,1stC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkę mam wyliczoną na 25st.C ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kibelek trochę mniej z uwagi na to,że jest w środku domu bez zewnętrznych przegród czyli reszta domu go grzeje ;)

 

Pow.100kWh/m2/rok :)

 

to jak za rok bedziecie z krzycho porownywac zuzycie, to na starcie bedziecie sie roznic o 20-25procent z racji temperatur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie musi, boprzy jednym sterowniku w calym domu bedzie 25stc

No właśnie tu się różnią kable od wodnej podłogówki :)

Mimo jednakowej temp.zasilania i ustawienia centralnego sterownika na 22st.C łazienka poprzez zmniejszenie rozstawu rurek ustawiona jest na +25st.C.

W domu będzie +22st.C a w łazience +25st.C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu się różnią kable od wodnej podłogówki :)

Mimo jednakowej temp.zasilania i ustawienia centralnego sterownika na 22st.C łazienka poprzez zmniejszenie rozstawu rurek ustawiona jest na +25st.C.

W domu będzie +22st.C a w łazience +25st.C :)

 

No fakt, kable tego nie potrafią, heheheh

Co za herezje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...