Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy przy 23* i podłogówce nie jest wam za gorąco?:o Ja już bym latał w samych gaciach (albo i bez:rolleyes:)

 

Zgadzam się u mnie teraz robie tak sypialnie 21,5, lazienki 22,5, salon 22, takie są nastawy, update z wczoraj, ewidentnie widać że salon kuchania zyskami bytowymi spokojnie dochodzi do 22,5 przez co tam 13-16 raczej ogrzewanie się nie załącza, szczególnie w takie słoneczne dni jak dzisiaj. Natomiast w pokoju (biurze) ogrzewanie niezałacza się wieczorem, bo komputer popołudniami robi tam za niezły grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy 23* i podłogówce nie jest wam za gorąco?:o Ja już bym latał w samych gaciach (albo i bez:rolleyes:)

 

Ogromna większość tutaj piszących to miłośnicy wysokich temperatur. Standardowa wypowiedź - "Ja mam 24 stopnie. Gdybym miał mniej, to by mnie żona z domu wygoniła".

Zwłaszcza ekogroszkowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna większość tutaj piszących to miłośnicy wysokich temperatur. Standardowa wypowiedź - "Ja mam 24 stopnie. Gdybym miał mniej, to by mnie żona z domu wygoniła".

Zwłaszcza ekogroszkowcy.

 

>22 w pokoju w ktorym normalnie przebywam to juz dla mnie dyskomfort. Ja z tych co wolałbym zmarznąć niz sie spocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla normalnego człowieka komfort temp. to 20-23stC i zależy od aktywności. ...:/

Zależy od aktywności i od rodzaju pomieszczenia.

Najmniej w sypialni, najwięcej w łazience.

 

Ale to co niektórzy piszą o non stop 24 stopniach, to absurd.

Czy dobrze się śpi w takiej temperaturze?

 

Kiedyś paliłem koksem w zwykłym piecu i kiedy nahajcowało się do 24 stopni to długo się nie dało wytrzymać.

Zanim temperatura spadła - człowiek wychodził na rześki mróz, żeby odetchnąć czymś normalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie, wolę się spocić niż zmarznąć. Zgodnie z twoją teorią, lato dla człowieka to istny koszmar i udręka. Jak dla mnie mogło by trwać cały rok.

 

>25 to udręka, co innego jak jesteś na powietrzu i jest +25 a wiaterek lekko wieje (u nas nad morzem zawsze wieje:-) ), a co innego 23 w domu. Co innego spocić sie w domu a co innego na świeżym powietrzu przy opalaniu czy pracy koło domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestesmy przy ustawieniach sterowników potrzebuje pilnie telefonicznej konsultacji z kims kto ma wprawe w programowaniu sterownikow Auraton 3000 - program nr 5

 

spróbuję tak na chłopski rozum ...

trzymaj naciśnięte pokrętło tak długo aż pojawi się PPPP a na samej górze będzie pulsowało D z numerem dnia tygodnia

pokrętłem ustaw odpowiedni dzień..., 1- poniedz., 2- wtorek ,itd...

naciśnij pokrętło aby zatwierdzić...

zacznie na dole migać nr. programu ...

pokrętłem nastaw 5 , będzie mrugał prostokącik godzinowy z lewej ...

jeżeli ten czas godzinowy ma być przypisany do droższej taryfy to naciśnij lewy przycisk..., jeżeli w taniej to prawy...

zacznie mrugać następny segment ...

robisz jak wyżej ...

jak zrobisz wszystkie segmenty to naciśnij pokrętło ...

i kolejno jeszcze raz wszystko to samo tylko z kolejnym dniem tygodnia ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprzedawania prądu do ZE. Łączę na krótko panel z odbiornikiem w domu.

 

Tylko dla siebie.

Nie wiem jakie są założenia, ale od dzisiejszych 49 gr od KWh z przesyłem, bez licznika (w sumie minimum 60gr) odejmijcie opłatę za przesył, vat, akcyzę, oraz inne pierdoły. Może się okazać, że za każdą "sprzedaną" KWh dostaniemy 15gr pomniejszone o podatek.

Całkiem ciekawa perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani taniej ani sprawniej - jedna nagrzewnica za set zł kilka m rurek, żadnych zaworów, rozdzielaczy itp., nawet czasami bez pompki bo dobrze ustawiony bufor działa grawitacyjnie a oddaje ciepło szybko i kiedy trzeba. Amerykanie jakoś niepraktycznych podłogówek nie stosują za bardzo a kanałowe nagrzewanie nagminnie w nowych szkieletorach i w starych murowańcach - chyba już tacy głupi nie są?

 

Proponujesz ogrzewanie nadmuchowe - jak to będzie działać przy -25 st na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna większość tutaj piszących to miłośnicy wysokich temperatur. Standardowa wypowiedź - "Ja mam 24 stopnie. Gdybym miał mniej, to by mnie żona z domu wygoniła".

Zwłaszcza ekogroszkowcy.

 

Może wymień przedstawicieli tej "ogromnej większości" cytując ich wpisy.

 

U mnie 21,5-22 st wystarcza a w sypialni 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...