Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmm.. ten trzeci kabelek to przewód ochronny żeby Cie nie zabiło jakby było jakies zwarcie czy przebicie na obudowę, więc raczej takich doradców nie słuchaj.. jak już to sterownik jakiś powiesić i albo sterować wszystkimi na raz - przyłączać przez jakieś przekaźniki/styczniki i to najlepiej sekwencyjne żeby nie wywalało zabezpieczeń podczas rozruchu, albo pojedynczo czy sekcjami.. na bylejakim plc czy przekażniku programowalnym to da sie zrobić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzisiaj srednia skoczyla ci w gore do 31 kWh/doba... u mnie 36,8 pytanie jakie miales temperatury dobowe w stosunku do wlkp.

ntb. jest jakas stronka z takimi statystykami?

 

coś takiego:

http://www.wunderground.com/history/airport/EPKT/2012/12/10/MonthlyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj jakiegoś linka do tego "sterownika" bo z opisu wygląda równie dziwnie co ciekawie;)

 

"couligon" mi o czymś takim pisał i to on podpowiedział mi że tą trzecią żyłką można do sterowania wykorzystać, w 100% nie wiem czy tak zrobie bo mogę też kupić jakieś tanie sterowniki na każdy grzejnik osobno, w każdym razie mam parę opcji do wyboru, na razie jeszcze nie grzeje więc nie myślałem o tym zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się podzielę tym bardziej że mam podlicznik na grzejniki.... w ogóle to wy i ten wątek przekonał mnie że zdecydowałem się na prąd...tylko że jakby poszedłem trochę dalej i mam zamiar grzać w drogiej taryfie, jak wyjdzie zobaczymy w przyszłym sezonie, bo na razie wystarcza mi "koza" do wykończeniówki, tym bardziej że jeszcze tam nie mieszkam.

 

nie rozumie, czy to znaczy że bedziesz mial 2 taryfy i z premedytacją bedziesz grzał w droższej , czy po prostu bedziesz miał 1 taryfę , nie wiem jak ona sie nazywa ( np G11? )i wtedy masz gdziesz stresa co się pierze , czy gotuje w jakiej taryfie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie trzecim kablem w Atlanticach nazywa się chronokarta (jedna stefa grzewcza) lub chronopass (chyba dwie) Polega to na tym że w standardzie każdy grzejnik ma termostat na którym nastawiamy temperaturę. Natomiast te sterowniki ukatywniają tzw obniżkę nocną czyli zmianę zadanej temp na każdym grzejniku. W zależności od modelu grzejnika jest to wartość stała (3,5stC) lub regulowana pokrętłem w grzejniku. Dlatego polecam pociągnięcie z każdego grzejnika osobnego kabla do tablicy - wtedy mozna dowolnie kształtować sterfy grzewcze w domu.

 

Artstarz: grzejniki nie wymagają podłączenia uziemienia - nie mają nawet wyprowadzonego kabla ochronnego. Jeśli sie bardzo upiersz że chcesz je uziemić to należy je podziurawić i dokręcić kabel. Tylko po co jeśli producent nie przewidział takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie, czy to znaczy że bedziesz mial 2 taryfy i z premedytacją bedziesz grzał w droższej , czy po prostu bedziesz miał 1 taryfę , nie wiem jak ona sie nazywa ( np G11? )i wtedy masz gdziesz stresa co się pierze , czy gotuje w jakiej taryfie ??

 

CWU go wyleczy z tego myślenia:P

CWU to 12 miesięcy a nie 5 i jakoś to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU go wyleczy z tego myślenia:P

CWU to 12 miesięcy a nie 5 i jakoś to będzie

Zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym lub pompa ciepła powietrze woda.

Przedzierając się przez wszystkie wątki zaczynam bardziej przekonywać się do elektrycznego. Nie ma problemów jak jest -8 czy -20

Czysto ciepło i chyba lepsze 2 taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym lub pompa ciepła powietrze woda.

Przedzierając się przez wszystkie wątki zaczynam bardziej przekonywać się do elektrycznego. Nie ma problemów jak jest -8 czy -20

Czysto ciepło i chyba lepsze 2 taryfy.

Dobrym uzupełnieniem ogrzewania elektrycznego jest tania pc pp - polecam, warto, zwłaszcza, że może się również przydać latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie, czy to znaczy że bedziesz mial 2 taryfy i z premedytacją bedziesz grzał w droższej , czy po prostu bedziesz miał 1 taryfę , nie wiem jak ona sie nazywa ( np G11? )i wtedy masz gdziesz stresa co się pierze , czy gotuje w jakiej taryfie ??

 

dokładnie tak!! będe miał tylko jedną taryfę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU go wyleczy z tego myślenia:P

CWU to 12 miesięcy a nie 5 i jakoś to będzie

 

wodę mam z własnej studni głębinowej zimna wychodzi mnie około 12gr za m3 (przeliczając moc pompy na jej wydajność i mnożąc razy 70gr za 1kwh)

Ciepłą planuje mieć z przepływowego ogrzewacza około 5-7kw. wanna wody to około 150 litrów i 20minut napełniania podczas którego przepływacz zużyje około 2kw czyli 1,5zł , 15 minut pod prysznicem to okolo 1zł ...biorąc trzy prysznice dziennieto w miesiącu wychodzi 90zł reszta to mycie rąk powiedzmy dodatkowe 60zł i koniec. Razem daje to 150zł czyli tyle co płacę teraz za wodę z sieci w blokowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie cudo zdało by egzamian?

 

http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/59-pompy_ciepla

 

Kosztuje okoł 4600 zł, a zasobnik wody (bojler) i tak trzeba kupić więc - 1000 zł = 3600 zł.

 

Ma to to wężownicę, więc jak ktoś by się pokusił, a ma kominek i pali często, to jakiś sprytny instalator pewnie dał by radę dodatkowo jakąś weżownice w okolicach komina spalinowego kominka wstawić (ewentułalnie jakiś turbodym) do tego pompkę i wpiąć w wężownice tego zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodę mam z własnej studni głębinowej zimna wychodzi mnie około 12gr za m3 (przeliczając moc pompy na jej wydajność i mnożąc razy 70gr za 1kwh)

Ciepłą planuje mieć z przepływowego ogrzewacza około 5-7kw. wanna wody to około 150 litrów i 20minut napełniania podczas którego przepływacz zużyje około 2kw czyli 1,5zł , 15 minut pod prysznicem to okolo 1zł ...biorąc trzy prysznice dziennieto w miesiącu wychodzi 90zł reszta to mycie rąk powiedzmy dodatkowe 60zł i koniec. Razem daje to 150zł czyli tyle co płacę teraz za wodę z sieci w blokowisku.

 

Czyli 1800zł rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodę mam z własnej studni głębinowej zimna wychodzi mnie około 12gr za m3 (przeliczając moc pompy na jej wydajność i mnożąc razy 70gr za 1kwh)

Ciepłą planuje mieć z przepływowego ogrzewacza około 5-7kw. wanna wody to około 150 litrów i 20minut napełniania podczas którego przepływacz zużyje około 2kw czyli 1,5zł , 15 minut pod prysznicem to okolo 1zł ...biorąc trzy prysznice dziennieto w miesiącu wychodzi 90zł reszta to mycie rąk powiedzmy dodatkowe 60zł i koniec. Razem daje to 150zł czyli tyle co płacę teraz za wodę z sieci w blokowisku.

koniecznie zrob podlicznik pod ten podgrzewacz, ciekawy jestem jak to wyjdzie.

To że teraz płacisz tyle w blokowisku to nie znaczy że nadal tyle musisz płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodę mam z własnej studni głębinowej zimna wychodzi mnie około 12gr za m3 (przeliczając moc pompy na jej wydajność i mnożąc razy 70gr za 1kwh)

Ciepłą planuje mieć z przepływowego ogrzewacza około 5-7kw. wanna wody to około 150 litrów i 20minut napełniania podczas którego przepływacz zużyje około 2kw czyli 1,5zł , 15 minut pod prysznicem to okolo 1zł ...biorąc trzy prysznice dziennieto w miesiącu wychodzi 90zł reszta to mycie rąk powiedzmy dodatkowe 60zł i koniec. Razem daje to 150zł czyli tyle co płacę teraz za wodę z sieci w blokowisku.

 

A opłatę za ścieki też policzyłeś? Bo w bloku jest to już w koszcie zimnej wody za m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1982kaz weź pod uwagę że z przeplywowego sredni strumien wody zima o odpowiednim przyroscie temp wynosi cos kolo 2-3 L/ min

Napełnienie wanny 120 woda o temp (+38*C) zajmie jakies 45 min (nie liczac ile sie ochłodzi w czasie wlewania)

przy 7kW mocy zuzyje jaies 5,5kWh x 0,65 PLN = 3,6PLN/1 wanne, a i tak bedziesz siedział w chlodnej wodzie po 45 minutach nalewania :)

 

tylko bojler-zasobnik z mozlowoscia akumulacji cieplej (nawet goracej) wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...