Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie znam logarytnow i tego czy one sie ucza czy nie a jesli tak to czego - to malo prawdopodobne ... conajwyzej reaguja po a nie przed ...

 

salon to polowa parteru - 2 sterowniki o 1 stopien podniesc na 1-2 doby to nie problem zwlaszcza ze przy takim mrozie to z pewnoscia spowoduje spadek temperatury w domu o conajmniej 0,5 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

22stC - rozpusta, panie, rozpusta:)

 

a serio: a poco majstrowac - masz takie ogrzewanie, że powinieneś dać się wykazać automatyce a nie kręcić ręcznie auratonem czy innym devilonem;

jakbyś pojechał na urlop to tez bys wracał podkręcic?

Sadze ze Konrad raczej mysli o zabezpieczeniu sie na wypadek dalszych możliwych awarii w tym tygodniu, a takiego przewidywania zadna automatyka nie potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze Konrad raczej mysli o zabezpieczeniu sie na wypadek dalszych możliwych awarii w tym tygodniu, a takiego przewidywania zadna automatyka nie potrafi

 

to czarnowidztwo jest;

 

najwyzje pojedzie do kina sie zagrzać :) albo do tesciowej po pierzynę z kaczego puchu

 

ewentualnie taki wigwam w salonie

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1217109906/gallery_203_118_136289.jpg

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam logarytnow i tego czy one sie ucza czy nie a jesli tak to czego - to malo prawdopodobne ... conajwyzej reaguja po a nie przed ...

 

salon to polowa parteru - 2 sterowniki o 1 stopien podniesc na 1-2 doby to nie problem zwlaszcza ze przy takim mrozie to z pewnoscia spowoduje spadek temperatury w domu o conajmniej 0,5 stopnia

jedna noc bez zasilania i masz odczuwalne spadki temperatury ...?

u mnie to bym się nie dziwił...

ale u ciebie ...???

 

i dale nie rozumiem co ty kręcisz w sterownikach...

daj w taniej np.22* a w drogiej 21* ,histereza 0,25 czy 0,5* i tyle...

nie kombinuj z godzinami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkancy okolic Olkusza (Małopolska) w 2010 gdy nie mieli zasilania przez prawie 3 tygodnie z tego samego powodu co Konrad nie mysleli o pierzynie teściowej

 

zakrecam wodę i wyjezdżam; pompiarze mają gorzej, bo odkurzaczem nie wyssają spod podłogi całej cieczy - chyba, że dodali depresator :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna noc bez zasilania i masz odczuwalne spadki temperatury ...?

u mnie to bym się nie dziwił...

ale u ciebie ...???

 

i dale nie rozumiem co ty kręcisz w sterownikach...

daj w taniej np.22* a w drogiej 21* ,histereza 0,25 czy 0,5* i tyle...

nie kombinuj z godzinami ...

 

 

o tym mowa; jakbym miala biegac od termostatu do termostatu to rownie dobrze moge szuflowac ekogroch czy inne eko-co-nie-co;

jak juz podniosę 4 litery z sofy, to wszystko mi jedno

 

ponawiam pytanie: a co z urlopem? wracasz, jak spadnie do minus 20stu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipka - w perspektywie urlopu czy kilk dni to bez znaczenia - poprostu na piatkowa noc zapowiadaja duze mrozy i tak glosno mysle czy by na ta noc nie podzwyzszyc w salonie i kuchni temperatury o 1 stopien

 

Jasiek - sproboj u siebie nie grzac 24 h przy obecnych umiarkowanych temperaturach i zobacz o ile Ci spadnie

u znajomych co grzeja gazem i maja "zwykly dom" spadlo do 13 przez brak pradu i brak pracy pompek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz że to wina gazu czy raczej chatki? ;)

 

tu raczej mialem na mysli ze inne zrodlo ciepla a i tak od pradu uzaleznione - pewnie to tej akcji kipia do pompki ups'a bo dopiero co kupili dom i nie wszystko maja rozpracowane , a co do temperatury - to wina ewidentnie domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zadzwonić do nich to sami nie wiedza w jakich godzinach działa taryfa G12w.hit babka zapytana w BOK w Łowiczu UWAGA-powiedziała mi ze po zmianach organizacyjnych nie może mi udzielić tego typu informacji.spędziłem 1,5 u przy telefonie żeby potwierdzić ze w moim rejonie 2 taryfa w dzień jest w godzinach 13-15.w końcu zadzwoniłem do UKE .a tam pracownik stwierdził ze potwierdzić może to tylkp Pani Kierownik która jest w tej chwili na zebraniu.wniosek.burdel.

 

A po co dzwoniłeś do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek - sproboj u siebie nie grzac 24 h przy obecnych umiarkowanych temperaturach i zobacz o ile Ci spadnie

u znajomych co grzeja gazem i maja "zwykly dom" spadlo do 13 przez brak pradu i brak pracy pompek

raczej żonka na to nie pójdzie ...:p

myślę że nie więcej niż do 18-19* z utrzymywanej obecnie 22-23*

a ci znajomi to na pewno mają grzejniki i bardzo wysoką temperaturę zasilania, gorące grzejniki mocno podnoszą temp. powietrza w pomieszczeniach ale same słabo zaizolowane ściany mają dość niską temperaturę dlatego tak duży spadek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili użytkuję (wynajmuję) dom nieocieplony z pustaków ceramicznych (częściowo cegła), nieoceplony, i generalnie jest tragedia....

Piec mam miałowy, i nawet jest problem żeby go wygasić i wyczyścić, bo w czasie ja to robię to temperatura potrafi spaść z 20 do 16 C.... a trawa to może ze 3 godzinki.

na piecu trzymam temperaturę około 62-64 C żeby w domu było te 20 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakrecam wodę i wyjezdżam; pompiarze mają gorzej, bo odkurzaczem nie wyssają spod podłogi całej cieczy - chyba, że dodali depresator :)

 

ja u siebie może tak po 2 tygodniach -10 może bym o tym pomyslał -choć pewnie to nierealne. no może po 3-4 tyg.

 

 

przy copie 2[sobie tak śnię]

ostatnie 10 dób 114 kwh

40 kg brykietu [4 paczki ołówków dąbexu]

temp w domu to 22-26 stop

zasilanie 27-29

zasilanie około 10 h/doba

rozpalałem w kominku 2 razy a w sumie czterokrotnie do niego dokładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dzwoniłeś do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) ?

Jak to po co ? że ci z URE telefonów nie odbierają :) Jak się piszę za pomoca swypa to często zęby mnie bolą od czytania tego co napisałem.Ale szybkość pisania...to nie T9..

 

Z innej beczki.Pytanie do grzejących kotlami elektrycznymi. Jaką macie zadaną temp zasilania ?

Od 10 dni grzeje kotłem. Startowałem z tem 12-15 stopni( taka była przed falą mrozow )i wilgotności 95%. (wczesniej hajcowałem w kozie).

Na początku chcialem wygrzewać wylewkę jak Budowlany Laik tj przez 30 dni (chyba) zwiększając i zmniejszając temp ale nie ma na to czasu. Bo własnie kładą podlogi a za moment wchodzą z kuchnią. Zrobilem testa z folia przyklejoną w kilku miejscach wylewki w kilku pokojach i nic nie rosi.

Zużycie kwh spore. Grzane oczywiście tylko w 2 taryfie. Temperatura w domu ...15 stopni.Zasilanie to 30 stopni. Ciężko podnieść tą temp.Natomiast dziwne bo mam wrażenie że jest cieplej niz w domu w którym teraz mieszkam gdzie mam grzejniki żeliwne i tem w domu 22 stopnie:)

Temp podlogi 17-19 stopni. Mam czujke podłogi w miejscu powrotu podlogówki. Cos kiedyś Jasiek71 pisal o tym Budowlanemu żeby tam wlaśnie czujkę umieścił. Tylko nie wiem czy pisał o pętlach podlogówki czy rurach powracajacych do kotła.

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...