Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie. Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.

Buduje domek jedno poziomowy o powierzchni grzewczej ok 100m2. Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty.

 

przede wszystkim to zrób solidniejsze ocieplenie, styro z 20cm, wełny na skosy/dach z 30cm - te marne 12cm to dają w projektach standardowych, czemu tylko tyle to pytanie do projektantów :)

a ile będziesz płacił za ogrzewanie to zależy od źródła ciepła, tego nie podałeś

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam,

 

Panowie, czy dobrze kombinuję:

 

zapotrzebowanie budynku na ciepło 10507 kwh/rok + CWU ( 4 osoby ) daje około 15 000kwh/rok

jeżeli chciałbym gonić to wszystko prądem to daje to nam:

 

15 000 x 0,2825 gr ( stawka prądu całodobowa ) = 4 237 zł rok

 

Czy to realne ?

 

PZDR

Samobójca ;)

Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł

Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł

Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1 ;)

 

Witam serdecznie. Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość.

Buduje domek jedno poziomowy o powierzchni grzewczej ok 100m2. Dom postawiony z porothermu 25 cm plus 12 cm styropianu. Fundament solidnie ocieplony. Na posadzce 10 cm styro, jeśli chodzi o strop to jest 25 cm waty. Ogrzewanie w większości grzejnikami, podłogówka tylko w łazience i na korytarzu. Łącznie ok 25m2. Może mi ktoś powiedzieć jakie mogą być koszty roczne ogrzewania takiego domu. Nie mam pojęcia na jaki system się zdecydować. Proszę o pomoc...

Następny samobójca ;)

I to nie zaleznie od tego czym grzejesz.

Planujesz termoizolację jak dla cen energii sprzed 10-15lat a co będzie za następne 10-15 lat ?

Sprzedasz dom,bo nie będziesz mógł go utrzymać ze względu na rachunki za ogrzewanie ?

Koszty ogrzewania tego domu będą wysokie...

 

Doczytałem,że już masz...współczuje ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójca ;)

Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł

Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł

Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1 ;)

 

a tam od razu samobójca :)

na złą tabelkę zerknąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a tam od razu samobójca :)

na złą tabelkę zerknąłem :)

To była przenośnia ale nie dotycząca ceny kWh a Twojego zużycia na c.o i planowania grzania prądem ;)

Zmniejsz zapotrzebowanie o ok.50% i wtedy myśl o COP1 inaczej będziesz zawiedziony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójca ;)

Cena kWh w taryfie całodobowej kosztuje u anas 0,49zł czyli 15000*0,49=7350zł

Koszt kWh w II taryfie to 0,32zł ale po uwzględnieniu zużycia także w I taryfie wychodzi ok.0,42zł czyli 15000kWh*0,42=6300zł

Nie masz dobrego domu dla grzania z COP1 ;)

 

Samobójca to okreslenie na wyrost i to znacznie. Ten dom jest dość duzy (blisko 240 m2 powierzchni grzanej) i IV strefie kliamatycznej a dodatkowo jest uzglednione cwu. Jest bardzo dobrze zaizolowany ale swoje weźnie niestety. Na COP=1 faktycznie się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Samobójca to okreslenie na wyrost i to znacznie. Ten dom jest dość duzy (blisko 240 m2 powierzchni grzanej) i IV strefie kliamatycznej a dodatkowo jest uzglednione cwu. Jest bardzo dobrze zaizolowany ale swoje weźnie niestety. Na COP=1 faktycznie się nie nadaje

Fakt,ja nie dysponuję taką wiedzą jak Ty co do tego domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu!

U mnie pompa w duże mrozy (-25) pracuje całą dobę tylko dlatego, że nie jest w stanie podnieść temperatury nad ranem o 1 stopień. Przy odpowiedniej mocy kociołka elektrycznego to chyba nie powinno stanowić problemu???

 

 

W kwestii bufora : Ja mam 10cm wylewki i ściany z silikatów. Mrozów długich co prawda nie było ale nie zużyłem ani grama drogiej taryfy i nie mam przegrzanych pomieszczeń ani trochę (nie licząc salonu jak nabuzuję w kominku). Piec 12kW mocno przewymiarowany (według wyliczeń wyszło 3,8kW zapotrzebowania czyli w taniej razy dwa czyli 7,2kW) i to jest klucz do sukcesu. W ciągu dnia i dwóch godzin taniej taryfy ustawiłem na piecu podwyższoną temperaturę o kilka stopni i piec czasem potrafił włączyć wszystkie grzałki. Dzięki temu do 22:00 starcza energii w płycie aby było ciepło. Wahania temperatury w pokojach to maks 2 stopnie i szczerze powiem, że kompletnie nie odczuwalne. Nie tykam pieca już od dwóch miesięcy i czy jest mróz czy świeci słońce nie mam żadnego dyskomfortu że niby za zimno czy za ciepło.

 

Robienie bufora mija się z celem. Koszt gigantyczny i nie zwróci się nigdy.

OK dziękuję,

 

Poproszę w takim razie dobrą, tania i sprawdzona PC :)

 

PZDR

 

A to taką ma tylko Arturo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii bufora : Ja mam 10cm wylewki i ściany z silikatów. Mrozów długich co prawda nie było ale nie zużyłem ani grama drogiej taryfy i nie mam przegrzanych pomieszczeń ani trochę (nie licząc salonu jak nabuzuję w kominku). Piec 12kW mocno przewymiarowany (według wyliczeń wyszło 3,8kW zapotrzebowania czyli w taniej razy dwa czyli 7,2kW) i to jest klucz do sukcesu. W ciągu dnia i dwóch godzin taniej taryfy ustawiłem na piecu podwyższoną temperaturę o kilka stopni i piec czasem potrafił włączyć wszystkie grzałki. Dzięki temu do 22:00 starcza energii w płycie aby było ciepło. Wahania temperatury w pokojach to maks 2 stopnie i szczerze powiem, że kompletnie nie odczuwalne. Nie tykam pieca już od dwóch miesięcy i czy jest mróz czy świeci słońce nie mam żadnego dyskomfortu że niby za zimno czy za ciepło.

 

Robienie bufora mija się z celem. Koszt gigantyczny i nie zwróci się nigdy.

 

Koszt porównywalny z kotłem elektrycznym bo bufor z grzałkami jest zamiast a nie jako dodatek. Te gigantyczne wydatki to mit.

Niekazdy też robi wylewki o grubości 10 cm a zwykle jest to 6-7cm a na pietrze to zwykle 6 cm. W domach 2 kondygnacyjnych a takich domów procentowo jest dość dużo

akumulacja przy cienszej wylewce i mało akumulacyjnych skosach i stropie nie jest az taka wielka. Poza tym jezeli wykonczeniem podłogi jest parkiet lub deska trójwarstwowa niewskazane jest znaczne przegrzewania podłogi. Reasumując są przypadki ze bufor jest zbedny ale sa i takie przypadki gdzie jest zalecany. Kazdy przypadek jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A to taką ma tylko Arturo :p

 

Niestety jeszcze nie sprawdzona ale do mojego domu to jedynie powietrzna obojętnie jakiej firmy bo wszystko robione jest na jedno kopyto :)

Jeśli miała by być gruntowa to jedynie typowo made in china,wszystki inne gruntowe odpadają z powodu braku sensu ekonomicznego z uwagi na cenę :)

Koszt porównywalny z kotłem elektrycznym bo bufor z grzałkami jest zamiast a nie jako dodatek. Te gigantyczne wydatki to mit.

Tu się mylisz,zresztą nie po raz pierwszy w kwestii bufora,sprzedaj mi bufor 1000-1500l,dobrze zaizolowany z grzałkami 12kW,przygotowany pod "start" z wężownicą na cwu w cenie 3,5tys.zł.

Chętnie przygarnę :)

Proszę,obal mit drogiego bufora ciepła,który ma być w cenie piecyka elektrycznego ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie sprawdzona ale do mojego domu to jedynie powietrzna obojętnie jakiej firmy bo wszystko robione jest na jedno kopyto :)

Jeśli miała by być gruntowa to jedynie typowo made in china,wszystki inne gruntowe odpadają z powodu braku sensu ekonomicznego z uwagi na cenę :)

 

Tu się mylisz,zresztą nie po raz pierwszy,sprzedaj mi bufor 1000-1500l,dobrze zaizolowany z grzałkami 12kW,przygotowany pod "start" z wężownicą na cwu w cenie 3,5tys.zł.

Chętnie przygarnę :)

 

Nie wspomniałem o cwu a tylko o buforze co, Bitter zresztą też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wspomniałem o cwu a tylko o buforze co, Bitter zresztą też

Nic nie szkodzi,ponawiam zapytanie o bufor ciepła 1000l z grzałkami 12kW do c.o,zaizolowany termicznie,przygotowany pod start w cenie 2,7tys.zł,chętnie przygarnę :)

Obal mit drogiego bufora ciepła,który ma być w cenie piecyka elektrycznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kosztów bufora i kotła

Kocioł kospel 12kW cena z allegro 2800 zł

Bufor ocieplony 1000 l(standartowo) 2600 zł + 2 kpl grzałek 3x2 kW - 12kW 180 zł Razem ok 2800. zł

Brakuje sterownika/regulatora - ok 200 zł

Róznica ok 200 zł jezeli ona jest gigantyczna to ja nie rozumiem co to słowo oznacza

Ceny z alledrogo , podac linki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...