Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ilością dni mroźnych a co to oznacza dla zużycia to widać po Konradowych danych.

Zeszłej zimy +5stc w dzień czyli od kiedy mogłem murować zaczęło się dopiero od 28.02 :)

 

zapominasz tylko że prawdziwe mrozy zaczęły się ok 15 stycznia , jeszcze przed świetami miałem zaplanowany montaż okien , a 5-10 stycznia mialem dostawę wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy Auraton 3000 może pracować w ten sposób że ogranicza temp. podłogi do zadanej, ale nadrzędnym czujnikiem jest ten od temp. powietrza?

 

 

Edit

zle napisalem wczesniej

 

tak ustawiasz temperature pokojowa jaka Cie interesuje i ustawiasz kaganiec na temperature podlogi

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś tak wielki bład i publicznie się do tego przyznajesz. Przecież bufor to cytuję inne posty "gigantyczne koszty".

 

No tak się zastanawiam, że ten bufor to ma chyba przy podłogówce tylko sens w domu dość słabo ocieplonym, w którym straty w drogich godzinach będą na tyle duże by podpierać się buforem. Oczywiście w tym wypadku kociołek też musi być odpowiednio większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się zastanawiam, że ten bufor to ma chyba przy podłogówce tylko sens w domu dość słabo ocieplonym, w którym straty w drogich godzinach będą na tyle duże by podpierać się buforem. Oczywiście w tym wypadku kociołek też musi być odpowiednio większej mocy.

 

I nie zrozumiałeś co miałem na mysli, kol. Rafi nie ma kociołka wystarczy mu bufor z grzałkami i ma 100 % zuzycia w II taryfie a dom ma energooszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie, jaki wybrać sterownik do elektrycznego akumulacyjnego ogrzewania podłogowego? Najpierw myślałem o czujnikach Thermoval podobno takie same sprzedaje Elektra tyle, że pod swoim logo, minus cena dość spora. Następnie padł wybór na Devi550, ale ze względu na cenę jeszcze większa, więc szukałem dalej, następna myśl przeszła na Auroton 3000, bardzo podobny do Devi z wyglądu i cena dużo mniejsza. A ostatnio myślę o ESCO TC510, podobno jest mały problem z czujnikiem wewnętrznym i trzeba go wyprowadzić na przewodzie poza obudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...