Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co powiecie na taki zestaw do samodzielnego usunięcia mostków, ktoś coś wie na ten temat ZA i PRZECIW mile widziane ??

 

No super to wygląda, sam się zastanawiałęm nad takim miejscowym pianowaniem, głównie chodzi mi o wykonanie i uszczelnienie łączeń i przepustów nad sufitem GK piętra. Pytanie tylko i aż o cenę.. napisz jak będziesz wiedział.

 

Jak rozumiem "siłą" takiego rozwiązania jest:

- sposób aplikacji (natrysk zamiast wianków z puszki) ?

- "zamkniętokomórkowość" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Zwykłe pianki w puszkach są chyba otwartokomórkowe, to do uszczelnień np. sufitu GK nie będzie słabe?

Znalazłem też taką, piszą zamkniętokomórkową :

http://e-enter.eu/sklep/product.php?id_product=95

...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak "kablarzom" zachowuje się sterowanie w taką pogodę jak dziś? Na dworze 5 stopni na plusie i świeci non stop słońce. W części dziennej z 21 od 6 rano temperatura podniosła się do 25 z zysków słonecznych. Gdybym miał miejscowe sterowanie to w części dziennej sterowniki w taniej taryfie od 13 do 15 nie włączyły by ogrzewania bo za ciepło. Za kilka godzin słońce zajdzie i w domu potrzeba będzie ogrzewania a do taniej taryfy zostanie kilka godzin. Dzięki sterowaniu pogodowemu jakie mam, piec mimo, że w domu ciepło zacznie ładować podłogę bo na dworze na północnej ścianie tylko 5 stopni. Dzięki temu jak słońce zajdzie będzie ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak "kablarzom" zachowuje się sterowanie w taką pogodę jak dziś? Na dworze 5 stopni na plusie i świeci non stop słońce. W części dziennej z 21 od 6 rano temperatura podniosła się do 25 z zysków słonecznych. Gdybym miał miejscowe sterowanie to w części dziennej sterowniki w taniej taryfie od 13 do 15 nie włączyły by ogrzewania bo za ciepło. Za kilka godzin słońce zajdzie i w domu potrzeba będzie ogrzewania a do taniej taryfy zostanie kilka godzin. Dzięki sterowaniu pogodowemu jakie mam, piec mimo, że w domu ciepło zacznie ładować podłogę bo na dworze na północnej ścianie tylko 5 stopni. Dzięki temu jak słońce zajdzie będzie ciepło.

Tak jak piszesz, w pomieszczeniach od pd, sterowniki 13-16 ani drgna, i temp >21,5. Co z tego ze do II taryfy daleko, u mnie to do 5 rano, nasze domy to nie durszlak, a slonce do 16 nagrzalo posadzke i sciany duzo bardziej niz jest w stanie zrobic to podlogowka z kagancem. Znajac zycie to w niektorych pomieszczeniach nawet o 5 rano sie nie zalaczy. Tak bedzie coraz czesciej marzec/kwiecien to okresy w ktorych najbardziej widac dzialanie NCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter - TY masz mniejszy salon i kuchnie u mnie korytarz, kuchnia, salon to ok 70m2 wiec nie tak szybko się nagrzeje ale w taniej taryfie 13-15 nie grzała podłoga w salonie i kuchni , temperatura 21,50 i z dnia na dzień będzie rosła - do rana nie spadnie o 1 stopień więc się nie załączy ogrzewanie nawet nad ranem - tak sadzę - jutro będzie widać to na liczniku - podam dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic by się nie stało, jeśli w salonie masz +25 i posadzka z podłogówką ma +25 to przepływ ciepła w salonie ustaje, i woda w rurkach w salonie na wyjściu i na wejściu będzie miała identyczną temperaturę

 

25*C temp zasilania? Bitter taka masz temp? Z reguly ludzie maja 30/35 tymbardziejjak grzeja w II taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter - TY masz mniejszy salon i kuchnie u mnie korytarz, kuchnia, salon to ok 70m2 wiec nie tak szybko się nagrzeje ale w taniej taryfie 13-15 nie grzała podłoga w salonie i kuchni , temperatura 21,50 i z dnia na dzień będzie rosła - do rana nie spadnie o 1 stopień więc się nie załączy ogrzewanie nawet nad ranem - tak sadzę - jutro będzie widać to na liczniku - podam dane

 

ostatnie 3 doby

34,2 kWh

33,2 kWh

wczoraj - 21,6 kWh - wpływ zysków słonecznych wyraźny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak steruje się poszczególnymi obwodami w podłogówce wodnej?

mam np. rozdzielacz 7x i sterowanie z termostatu pokojowego? elektrozawory na każdym obwodzie? i co z dławieniem i pompą obiegową jak sie pozamykają?

przy kablach to banał a tu?

 

Tak, elektrozawory. Kosztowne więc dobrze mieć projekt aby równomiernie nagrzewać pomieszczenia (+doregulować z obserwacji w realu).

 

Daje się by-pass miedzy zasilaniem i powrotem, przy zamknięciu przez niego przepycha wodę.

 

Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly ludzie maja 30/35 tym bardziejjak grzeja w II taryfie

miałem temp zasilania 40 C przestawiłem na 35 C , tak dla testu.

Efekt? po prostu chodził dłużej , KWh wziął tyle samo.

z ciekawostek , jesli takowymi są :), to róznica temp zasilania /powrót było 15 C , jest 12 C.

Ale ta silka potrafi wchlonąc . Wczoraj po pierwszym dniu słonecznym , dom własciwie tego nie zauważył. Tzn kocioł dotychczas wykorzystywał godzine 13-15 na maksa. Tym razem konsumował tylko w godzinach 13-14.30 . Tj pól godziny krocej.

Ale dzisiaj -bardzo wietrzny dzień , ale słoneczny - juz w tych godzianch się nie wlączył.

Histereza cały czas 0,2 C. Wahania temp też .

 

 

żeby nie nabijac postów.

odnośnie pytania arstarz

mam dwa rozdzielacze - góra /doł . Termostat pokojowy na dole . W takim miejscu żeby nie działały na niego np zyski z kuchni , promienie sloneczne, czy przeciągi w przypadku otwarcia drzwi zewnetrznych. Myślałem że bede miał z tym problem że nie przewidziałem osobnego sterowania dla góry, ale jest OK.

 

Mówiłem że nie grzebałem przy rotametrach.ale raz zrobiłem zagrzeb.

Mam jednak slabo docieplony strop nad piętrem , albo to wpływ tej cholernej wilgoci która tam jest. Tam sie po prostu leje.

Stąd temp na piętrze BYŁA niższa niż dół. więc skrecilem wszystkie obwody na dole i sie wyrównało.

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25*C temp zasilania? Bitter taka masz temp? Z reguly ludzie maja 30/35 tymbardziejjak grzeja w II taryfie

 

Mam od 35 do 40 stopni. A posadzka na wierzchu gresu ma temp ok stopnia wyższą niż powietrze na wysokości 1,5 metra. Woda musi być cieplejsza o przynajmniej 10 stopni, bo inaczej trzeba by tydzień grzać posadzkę do właściwej temperatury podczas przerw w taryfach.

 

jak steruje się poszczególnymi obwodami w podłogówce wodnej?

mam np. rozdzielacz 7x i sterowanie z termostatu pokojowego? elektrozawory na każdym obwodzie? i co z dławieniem i pompą obiegową jak sie pozamykają?

przy kablach to banał a tu?

 

Jakie elektrozawory. Ja mam tylko ustawione przepływy na rozdzielaczach i jest gitara. Mogę ustawić temperatury w pomieszczeniach zróżnicowane nawet o kilka stopni. Np na teraz ustawione mam w salonie 21 stopni, pokoje 22-23 a łazienki 25. Nie mam żadnych czujników w pomieszczeniach, piec ma sterowanie pogodowe i w zależności od temp. zewn. ustawia temperaturę wody, a przepływami reguluję wyrównanie trat każdego pomieszczenia. Jeżeli zdarza mi się coś regulować to tylko dlatego, żę się bawię i eksperymentuję poznając mój system grzewczy i dom. Nie ma sensu instalowanie czujników i zaworów. Już powiem Wam jeżeli zależy nam na sterowaniu i ustawianiu temperatur na życzenie (np. chcę mieć w sypialni cieplej bo febra mnie trzęsie) to lepiej mieć normalne ogrzewanie podłogowe i powiesić dodatkowy konwektorek do dogrzania pomieszczenia. Szybciej niż podłogówka i można w zasadzie go włączyć non stop i ustawić mu termostat na żądaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic by się nie stało, jeśli w salonie masz +25 i posadzka z podłogówką ma +25 to przepływ ciepła w salonie ustaje, i woda w rurkach w salonie na wyjściu i na wejściu będzie miała identyczną temperaturę

miałem temp zasilania 40 C przestawiłem na 35 C , tak dla testu.

Mam od 35 do 40 stopni. A posadzka na wierzchu gresu ma temp ok stopnia wyższą niż powietrze na wysokości 1,5 metra. Woda musi być cieplejsza o przynajmniej 10 stopni, bo inaczej trzeba by tydzień grzać posadzkę do właściwej temperatury podczas przerw w taryfach.

.

mpoplawPo to własnie pytałem, nie widze jakoś tego żeby nawet przy +25 w salonie ten przepływ ustał bo nikt nie ma w wodnej podłogówce wody na wejsciu 25*C. Wiec tak jak pisałem, słońce swieci, w salonie +25 a podłogówka jeszcze dogrzewa - sauna, ani to nie wpływa na komfort, ani na oszczędności, bo skoro dom jest przegrzewany to i straty są wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma problemu aby pogodówka taką lub niższą temp zadała na wejście (EDIT: przynajmniej przy kondensacie, przy elektrycznym nie wiem)

Kondensaty nie wchodzą w grę bo to nie ogrzewanie elektryczne. Teoretycznie to się wiele rzeczy da, ale w praktyce wode prawie kazdy ma na 35*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplawPo to własnie pytałem, nie widze jakoś tego żeby nawet przy +25 w salonie ten przepływ ustał bo nikt nie ma w wodnej podłogówce wody na wejsciu 25*C. Wiec tak jak pisałem, słońce swieci, w salonie +25 a podłogówka jeszcze dogrzewa - sauna, ani to nie wpływa na komfort, ani na oszczędności, bo skoro dom jest przegrzewany to i straty są wieksze.

 

Lobo to tylko teoria o przegrzewaniu. W praktyce miałem w czasie "nasłoniecznienia" salonu 24 stopnie dziś. Mimo, że to niby dużo nie czułem, żadnego dyskomfortu było ok. Teraz mam 23 stopnie. Wg Twojej teorii po nagrzaniu domu przez słońce i doładowaniu w trakcie taniej taryfy 13 - 15 powinienem mieć saunę a jak widać. To doładowanie pomogło bo jak zaszło słońce to bez tego byłoby pewnie mniej niż 23 a dla mnie to temperatura optymalna.

 

Z tego co wiem nie ma problemu aby pogodówka taką lub niższą temp zadała na wejście (EDIT: przynajmniej przy kondensacie, przy elektrycznym nie wiem)

 

Nie chodzi o to co może zrobić piec bo może grzać 25. Chodzi o to, że jak o godzinie 13:00 puścisz 25 stopni w podłogę, która przestała grzać o 6 rano i powiedzmy miała 21 stopni ii skończysz o 15:00 to nie podgrzejesz jej do 25 stopni a pewnie jedynie o jeden stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...