Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

artstarz, ale to chodzi chyba o to aby BK wytrzmał ciężar "nad" (własny, stropu, dachu) a nie płyta fu. ciężar BK (ta spoko, jak na silkę liczona). Szczególnie przy parterówce BK24+ b. fajny (byle dozbroić gdzie trzeba, np. okna), szczelnie klejone, bruzdowanie łatwe i można, okna nie wyziębią muru zbytnio, wdzięczne w obróbce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzieś tam przemknęło chyba, że hipopotamica obiecała nie czepiać się? Przywidziało mi się czy nie łgała?

 

celowo odwróciłam kolejność, gdyż sam sobie odpowiedziałeś pisząc to, co ja miałam na myśli - czytaj niżej:

 

Co innego powierzchnia całej płyty a co innego pionowych ścian. Co innego jak to wg. konstruktora a co innego wg. "dobrej rady".

Chodzi o to, że są tacy co w ostatniej chwili, podczas budowy, której kierbud nawet nie widział, wprowadzają "udoskonalenia" i zamieniają 15-18cm silikatu na gazobeton na którym później stoi półtora kondygnacji. Niby ma być cieplej a w efekcie gazobeton pęka i trzeba to szybko przykrywać styro a chałupę sprzedawać. Jak znajdę zdjęcia ścian gościa, który zamienił całe ściany z jakiejś ceramiki na tej samej grubości gazobeton to wkleję żebyś zobaczył efekt.

 

 

Piszemy dokładnie o tym samym - wujkach dobra rada, którzy jeszcze niedawno mieli warzywniak albo cukiernie ale czując koniunkturę przebranżowili się na budowlańców i doradzają wszem i wobec :)

 

a póżniej są żale na forum, ze PC to zło, bo w domu 19stC, że pęka, nie działa, krzywo albo za drogo.

 

Ty podałes przykład kogoś tam bliżej nieznanego a ja delikatnie zasugerowałam przypadek opisywany ?chyba na tym forum :)

 

kto ma uszy, niechaj słucha :) albo mądrej głowie dość dwie słowie (ludowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
proszę czytaj ze zrozumieniem nie będę 10 razy tłumaczył czemu się zastanawiam nad PC

Ponieważ będziesz miał duże zużycie cwu ale dalej mniejsze niż na c.o ? Dlatego dla mnie jest to dziwne postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120L, starcza na kapiel dziecka w wannie + 2x prysznic, grzany do 62*C

 

Jak Ty to robisz? Ja mam bojler 120l grzany do 70 stopni. Rano o 6:00 ma własnie tyle. Jak ja wejdę pod prysznic to po wyjściu bojler pokazuje ok 55 stopnie więc coś tam jeszcze po mnie można zdziałać. Jak wejdzie córka to temperatura spada do 35, włącza się grzałka w drogiej taryfie i dawaaaaaj ... a mam w domu 3 kobiety na stałe i jedną "dochodzącą. Chyba trzeba było 200l walnąć.

 

Ponieważ będziesz miał duże zużycie cwu ale dalej mniejsze niż na c.o ? Dlatego dla mnie jest to dziwne postępowanie.

 

No bo nie umiesz czytać ze zrozumienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to robisz? Ja mam bojler 120l grzany do 70 stopni. Rano o 6:00 ma własnie tyle. Jak ja wejdę pod prysznic to po wyjściu bojler pokazuje ok 55 stopnie więc coś tam jeszcze po mnie można zdziałać. Jak wejdzie córka to temperatura spada do 35, włącza się grzałka w drogiej taryfie i dawaaaaaj ... a mam w domu 3 kobiety na stałe i jedną "dochodzącą. Chyba trzeba było 200l walnąć.

 

 

 

a jak spadnie do tych 35* to leci jeszcze ciepła czy nie ...?

u mnie po dwóch prysznicach jest ok.25-30* i jeszcze się dwie osoby wykąpią ...

czujnik jest na dole zbiornika więc tam gdzie napływa zimna więc bardzo szybko spada temperatura, woda pobierana jest z samej góry zbiornika gdzie jest zawsze najcieplejsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spadnie do tych 35* to leci jeszcze ciepła czy nie ...?

u mnie po dwóch prysznicach jest ok.25-30* i jeszcze się dwie osoby wykąpią ...

czujnik jest na dole zbiornika więc tam gdzie napływa zimna więc bardzo szybko spada temperatura, woda pobierana jest z samej góry zbiornika gdzie jest zawsze najcieplejsza ...

 

Da się wykąpać ale już czuć, że woda nie jest gorąca. Może też dlatego, że mam na wyjsciu bojera jakiś taki zawór trójdrożny, którym reguluje się temperaturę wody w instalacji. Tyle tylko, że on chyba nie jest tak inteligentny, żeby temepraturę ustawiać a tylko ustawia stosunek przepływu ciepłej wody do zimnej więc jak ciepła zrobi się mniej ciepła to lipa. Ale może mi się tak tylko wydaje. Zresztą co ja tam dywaguję. Muszę zapłacić 2 tys za brak biletów w SOP z 2009 i 2010 roku bo sobie o mnie Prezydent przypomiał.

 

Na dodatek Urzędasy z gminy chcą obejrzeć moje 6 drzew jakie posadziłem w zamian za wycięcie sosny (nie chciałem mieć jej w sypialni). Trza ciąć było i nie pytać o zgodę a teraz muszę zimą zakopać te 6 sosenek, żęby inspekcje mogli zrobić. Aż mi się "PSY" przy pominają "A kto k..wa tye lat faktury trzyma. - Mówiłeś, że masz, -Olo Ty się k..wa ode mnie odpi.ol"

 

Koniec cytatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prysznicu moze pokazac 25/30 a nadl bedzie leciec goraca, tak jak pisze Jasiek, czujnik na dole a woda leci z gory.

Bitter, jesli twoj zawor jest tylko trojdrozny a nie termostatyczny, to jasne ze miesza tylko wzgledem ustawionej proporcji, ktora wyglada na to jest proporcja dla wysokiej temp wody w bojlerze. Wiec oszczednosc jaka zaplanowales z tego rozwiazania tracisz w dogrzewaniu w 1 taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ będziesz miał duże zużycie cwu ale dalej mniejsze niż na c.o ? Dlatego dla mnie jest to dziwne postępowanie.

nawet ja nie wiem jeszcze ile będę zużywał na C.O a Ty już wiesz (??) ze więcej niż na CWU. Może mi powiedz nie będę musiał OZC robić.

 

Jak Ty to robisz? Ja mam bojler 120l grzany do 70 stopni. Rano o 6:00 ma własnie tyle. Jak ja wejdę pod prysznic to po wyjściu bojler pokazuje ok 55 stopnie więc coś tam jeszcze po mnie można zdziałać. Jak wejdzie córka to temperatura spada do 35, włącza się grzałka w drogiej taryfie i dawaaaaaj ... a mam w domu 3 kobiety na stałe i jedną "dochodzącą. Chyba trzeba było 200l walnąć

Właśnie już teraz myślę żeby takiego błędu uniknąć. Miałem również w planach boiler 120 l ale już teraz wydaje mi się to za mało przy trójce dzieci. A ja sam lubię pod prysznicem posiedzieć. Tak więc mocno się zastanawiam nad PC pw i z konkretnym zasobnikiem - tylko do CWU. Nie zamierzam bawić się w rozdzielacze rurki (do CO)i inne pierdoły wiec proszę mnie do tego rozwiązania nie przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już teraz myślę żeby takiego błędu uniknąć. Miałem również w planach boiler 120 l ale już teraz wydaje mi się to za mało przy trójce dzieci. A ja sam lubię pod prysznicem posiedzieć. Tak więc mocno się zastanawiam nad PC pw i z konkretnym zasobnikiem - tylko do CWU. Nie zamierzam bawić się w rozdzielacze rurki (do CO)i inne pierdoły wiec proszę mnie do tego rozwiązania nie przekonywać.

 

pamiętaj tez, że PC nie jest bezgłośna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj tez, że PC nie jest bezgłośna :)

Zdaje sobie z tego sprawę ale będzie zamontowana w pomieszczeniu tech której jest oddzielone od domu ścianą nośną dodatkowo ocieploną od strony pomieszczenia technicznego. Powinno wystarczyć, jak już się na nią zdecyduje to będzie sobie brzęczeć razem do spółki z centralna WM i odkurzaczem.

Mimo wszystko wolał bym jakiś bojler na prąd tylko nie widziałem takich ponad 200 L. Ale też przyznam, że specjalnie się jeszcze nie rozglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te silikaty to w końcu dobre są czy nie?:???:

 

Jak kiedyś chciałam budować z porothermu to się wszędzie naczytałam ze najlepsze są silikaty, jak już się przekonałam do silikatów( trochę to trwało) i zaliczkowałam , to się pojawiają opinie że może jednak ten porotherm jest lepszy.:mad::eek:

Normalnie można zwariować :yes:

Mam zamiar odciąć silikaty od fundamentu porothermem z perlitem.

 

( a kierownik budowy z doświadczeniem ostrzegał że te silikaty to "zimne są":yes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...