Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak sobie radzicie przy podłogówce z wilgotnością powietrza pomieszczeń z OP?

U mnie po 3 latach bardzo kiepsko, na 350m2 ogrzewanej powierzchni, z tego 75% podłogówka wilgotność powietrza w domu około 23-25%. Duży dyskomfort i suche powietrze.

Poza sezonem grzewczym, od wiosny do jesieni, jak OP jest wyłączone, jest OK.

Kupiłem 2 nawilżacze powietrza z ciepłą i zimną mgiełką, takie niby z wyższej pułki, ale mimo to 26% wilgotności to jest max, co mogę osiągnąć. Najlepsze efekty daje sobotnie wielkie sprzątanie z myciem wszystkich podłóg i wielkie pranie suszone po całym domu i wiszące na antresoli. Wtedy wilgotność na chwilę dochodzi do 35%.

Macie może jakiś patent na komfortową wilgotność powietrza przy podłogówce?

Kiedyś czytałem, że Jasiek coś tam kombinował, ale nie wiem jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to o czym pisze bitter nie jest winą silikatów. Jeżeli ktoś daje gładkie, twarde tynki, stosuje na podłogach gładkie twarde materiały( np. gres szlifowany), niskie, proste meble etc. to tworzy idealne warunki do powstania fal stojących, pogłosu i innych ciekawych zjawisk akustycznych. Jeżeli ktoś chce znaleźć wadę silikatu to znajdzie ją ale w postaci pięknego przenoszenia odgłosów uderzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie przy podłogówce z wilgotnością powietrza pomieszczeń z OP?

U mnie po 3 latach bardzo kiepsko, na 350m2 ogrzewanej powierzchni....

.

czy po tych 3 sezonach zauwazyleś wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie domu na energie w kolejnych latach. Np w 2 sezonie zmniejszyło sie o 10, 20 %???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po tych 3 sezonach zauwazyleś wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie domu na energie w kolejnych latach. Np w 2 sezonie zmniejszyło sie o 10, 20 %???

 

Ciężko powiedzieć, bo pogoda każdy widzi jaka za oknem. Albo sezon grzewczy krótki i ostry, albo łagodny jak teraz i cholernie długi, jak teraz. W sumie i tak wychodzi na to samo.

Ale po 3 latach tak około 20-25 góra 30% mniejszy apetyt na energię do ogrzewania. Ala ta wilgotność powietrza, z którą był problem w pierwszym roku, bo była duża, teraz brak całkowity. I co tu począć.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to o czym pisze bitter nie jest winą silikatów. Jeżeli ktoś daje gładkie, twarde tynki, stosuje na podłogach gładkie twarde materiały( np. gres szlifowany), niskie, proste meble etc. to tworzy idealne warunki do powstania fal stojących, pogłosu i innych ciekawych zjawisk akustycznych. Jeżeli ktoś chce znaleźć wadę silikatu to znajdzie ją ale w postaci pięknego przenoszenia odgłosów uderzeń.

 

Ja tak właśnie mam. Niskie meble, tynk gładki na ścianie, gres na podłodze. Coż zrobić kiedy się mi taki styl podoba. Dlatego będę wstawiał drzwi pomiedzy częścią dzienną a resztą domu. Miejsce niestety jest tylko na suwane i to bez kasety. mam nadzieję, że dodanie szczotek wokół drzwi poprawi szczelność i akustykę. Z zewnątrz nic nie słychać ale co z tego kiedy echo niesię się w domu. Gdyby nie WM to byłoby lepiej bo te podcięcia pod drzwiami to jakiś akustyczny koszmar. Nie wiem czy nie lepei tłumiły by dźwięki takie tuleje jak w łazienkach zazwyczaj w drzwiach są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie się działo, Kospel będzie robił pompy ciepła .. .ciekawe co wyprodukują, może czas szukać kupca na mój piec?

 

http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/kospel-z-koszalina-inwestuje-w-nowa-fabryke

 

zdradaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

 

 

ale nie ma tego złego - może bedzie można wymienić ich piec na ich pompe z dopłatą 500pln :)

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...