Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego?


tiguan

Recommended Posts

Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego? Jakie są wasze za i przeciw. Niestety nie mam możliwości montażu standartowego kominka a podobają mi się kominki, więc pozostaje mi tylko kominek elektryczny :(

 

A może po prostu przyklej sobie tapetę :) - koszt mniejszy a efekt ten sam.

 

Szczerze mówiąc, kominek to kominek - kominek elektryczny to po prostu inny rodzaj lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...

Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

 

Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji w takich wypadkach popularny jest montaż kominka na pellety. Rząd dotuje taką operację, bo ogranicza to zużycie prądu do ogrzewania, a użytkownik ma źródło ekologicznego ciepła za tańszą cenę i nie ingerujące w dotychczasową instalację, jakimi są grzejniki elektryczne. Nie trzeba budować komina - rurę wylotu spalin przeprowadza się przez ścianę, przy której stoi kominek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie na temat kominka elektrycznego? Jakie są wasze za i przeciw. Niestety nie mam możliwości montażu standartowego kominka a podobają mi się kominki, więc pozostaje mi tylko kominek elektryczny :(

Jeżeli Tobie sie podoba to montuj. Z kominkiem nie ma nic wspolnego wiec wg mnie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...

Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

 

Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.

 

Obawiam się, że ten kominek o którym piszesz widziałeś jakieś 15 lat temu :wink:

Te kominki gazowe jakie mam na myśli nie wiele się różnią od tych tradycyjnych i nie dolewa się żadnego paliwa - są podłączone do sieci miejskiej albo czerpią gaz z butli propan butan

http://www.b-g.com.pl/gazowe/foto/cosmos145-1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek elektryczny to jak sztuczne kwiatki...

Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

 

Widziałem u znajomych coś takiego i dla mnie to atrapa gorsza od elektrycznej. Ogień jest taki, że te podróby elektyczne dają lepsze wrażenia wzrokowe, a o to chodzi autorowi (chyba). Do tego trzeba dolewać paliwa. Znajomi używali tego w kawalerce w wieżowcu to i robiło wrażenie jako rzecz żadko spotykana. Właściciele prawdziwych kominków (a nawet tych z wkładem) raczej się uśmieją. Możliwe, że wyprodukowane coś innego niż widziałem, ale raczej odradzam.

 

Obawiam się, że ten kominek o którym piszesz widziałeś jakieś 15 lat temu :wink:

 

Rzeczywiście masz rację. Tamten to nawet nie był gazowy. Mój błąd. Ale i tak dla mnie kominek to tylko tradycyjny, bez wkładu i płaszcza. Po co większość ludzi takie cuda montuje jak tweirdzą, że chcą w kominku palić tylko rekreacyjnie od czasu do czasu, a potem oglądają głównie brud na szybie?

Te kominki gazowe jakie mam na myśli nie wiele się różnią od tych tradycyjnych i nie dolewa się żadnego paliwa - są podłączone do sieci miejskiej albo czerpią gaz z butli propan butan

http://www.b-g.com.pl/gazowe/foto/cosmos145-1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

 

Jaki jest koszt zakupu takiego kominka,rozumiem ze do takiego kominka nie jest potrzebny komin?Ile m3 gazu pali taki kominek zakladajac ze bylby uzywany 2-3 dni w miesiacu po 3-4 godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o kominku gazowym, są takie, których nie trzeba podłączać do komina, a tam przynajmniej prawdziwy ogień się pali.

 

Jaki jest koszt zakupu takiego kominka,rozumiem ze do takiego kominka nie jest potrzebny komin?Ile m3 gazu pali taki kominek zakladajac ze bylby uzywany 2-3 dni w miesiacu po 3-4 godziny?

 

Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytania bo kominek mam tradycyjny. O kominkach gazowych czytałam w necie przy okazji poszukiwania modelu kominka dla nas. Jest mnóstwo stron na ten temat, wystarczy w googla wpisać "kominek gazowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka że ogrzewanie docelowe mieszkania mam z obiegu chłodzenia pary wodnej z elektrowni i niestety w moim bloku nawet nie ma kominu. A pytałem dlatego że się zastanawiam czy warto kupować kominek elektryczny a chciałem go kupić tylko dla efektów wizualnych, ogrzewanie to jest sprawa drugoplanowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
  • 2 weeks później...

Moim zdaniem lepszy efekt ognia uzyskasz puszczając film kominek HD na youtube niż w kominku za 1000zł. Poszukaj kominka Dimplexa z serii opti myst. Ten filmik wiele wyjaśni

Ceny takich kominków zaczynają się od ok. 2000zł

 

Bez komina możesz zainstalować również kominek na biopaliwo. Trochę droższe w użytkowaniu ale masz się przynajmniej od czego oparzyć :) [

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to coś co się nazywa popularnie kominkiem elektrycznym, nie powinno się tak nawet nazywać, bo z kominkiem nie ma nic wspólnego. Porządny kominek musi mieć komin - sama nazwa na to wskazuje. A jeśli chcemy mieć ciepło połączone z płomykiem to też można zapalić świeczkę i włączyć farelkę - a taniej wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Sprawa jest taka że ogrzewanie docelowe mieszkania mam z obiegu chłodzenia pary wodnej z elektrowni i niestety w moim bloku nawet nie ma kominu. A pytałem dlatego że się zastanawiam czy warto kupować kominek elektryczny a chciałem go kupić tylko dla efektów wizualnych, ogrzewanie to jest sprawa drugoplanowa.

 

Dokładnie przeznaczenie kominka elektrycznego jest takie że ma on tylko wyglądać. Śmiało mogę stwierdzić że jest dla kogoś kto lubi usiąść sobie ze szklaneczką i wpatrywać się w ogień, a przy okazji nie będzie trzeba się ruszać aby dorzucać drewno (np. ja :D).

Co do ceny zgodzę się z Panami że niektóre osiągają kosmiczne ceny, ale tylko i wyłącznie dla tego by były bardziej realistyczne. Też mieszkam w bloku i mam podobny dylemat dla tego odgrzebuje temat

Znalazłem coś takiego i się zastanawiam czy moja mnie nie zabije za kominek w cenie dwóch tysięcy :lol2:

:spam:

Edytowane przez finlandia
Link reklamowy, wielokonto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeznaczenie kominka elektrycznego jest takie że ma on tylko wyglądać. Śmiało mogę stwierdzić że jest dla kogoś kto lubi usiąść sobie ze szklaneczką i wpatrywać się w ogień, a przy okazji nie będzie trzeba się ruszać aby dorzucać drewno (np. ja :D).

 

To prawie każdy ma taki kominek w domu. Odpalany z pilota, energooszczędny, ekran ma zazwyczaj większy. I po co wydawać kolejne tysiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...