Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piękna łazienka gratuluję :)

My dopiero na etapie kładzenia dachówki ale i tak bardzo cieszą postępy.

Jak skończymy SSZ to pochwalę się fotkami.

Pozdrawiam wszystkich budujących ten piękny domek :)

 

Każda robota i postępy bardzo cieszą, ja jak kupiłem działkę i postawiłem blaszany garaż to już się cieszyłem że coś ruszyło do przodu :) Potem wylane fundamenty....... potem ściany.............. potem pierwsza płyta......... Każdy z tych etapów sprawiał wiele radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pięknie :)

No no, widać że przeprowadzka już niedługo ;)

Pozdrawiam

Czy niedługo?? ........ oj jak sobie pomyślę ile jest jeszcze do zrobienia to sam nie wiem czy dam radę wykonać plan, a plan jest żeby przezimować juz w nowym tymianku. Grunt to się nie poddawać :)

A za tydzień czas na dolną łazienkę i być może jeszcze WC pod schodami (spocznikiem). No a gdzieś za miesiąc przyjedzie kuchnia i się będzie montować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów, wiem że może nie na temat ale musze się pochwalić jakiego potwora złapałem :)

 

Wow! ogromny :) Gdzie takie potwory łowisz?

 

Mam takie pytanie do Ciebie ,ponieważ Ty też pokrywałeś dach marsylką ,wiem że to dość dawno było ale może masz gdzieś zanotowane ile dachówek Ci poszło na cały dach??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! ogromny :) Gdzie takie potwory łowisz?

 

Mam takie pytanie do Ciebie ,ponieważ Ty też pokrywałeś dach marsylką ,wiem że to dość dawno było ale może masz gdzieś zanotowane ile dachówek Ci poszło na cały dach??

Pozdrawiam

 

Potwory to z rzek Kazahstanu a dachówka ............ z Rzeszowa :)

Wkleiłem plik swojego zestawienia materiałów dachowych. Coś tam zawsze może braknąć coś można zmienić ale w miarę ilości się pokrywały. W trakcie roboty pozmieniały mi się niektóre materiały typu membrana na innego producenta ale to każdy sam według siebie bądż fachowców wybiera sobie co mam być na dachu.

A jeśli chodzi o rolety to w moim przypadku był to koszt około 5tys z montażem (rolety chowane w ociepleniu, na wszystkie dolne okna).

materiały dach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwory to z rzek Kazahstanu a dachówka ............ z Rzeszowa :)

Wkleiłem plik swojego zestawienia materiałów dachowych. Coś tam zawsze może braknąć coś można zmienić ale w miarę ilości się pokrywały. W trakcie roboty pozmieniały mi się niektóre materiały typu membrana na innego producenta ale to każdy sam według siebie bądż fachowców wybiera sobie co mam być na dachu.

A jeśli chodzi o rolety to w moim przypadku był to koszt około 5tys z montażem (rolety chowane w ociepleniu, na wszystkie dolne okna).

 

 

 

Wielkie dzięki ,bardzo pomocne zestawienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Byłem w gotowym Tymianku i salon niestety jest wąski. Może to tylko wrażenie ale podług jego długości to niestety kiszka.

Wrażenie to powiększał kominek umieszczony na środku ściany tej ze schodami na poddasze.

W projekcie niestety nie da się zawiele manewrować ustawieniem ścianek ale rozważałbym przesunięcie kominka do rogu pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie to powiększał kominek umieszczony na środku ściany tej ze schodami na poddasze.

W projekcie niestety nie da się zawiele manewrować ustawieniem ścianek ale rozważałbym przesunięcie kominka do rogu pokoju.

My kominek przesunęliśmy obok komina aby zaoszczędzić miejsce. Pisałem o tym w tych postach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53822-Dom-w-tymianku-budujemy!!!&p=5039208&viewfull=1#post5039208 i http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53822-Dom-w-tymianku-budujemy!!!&p=5057761&viewfull=1#post5057761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich! Czy ktoś może mi napisać ile wyniósł go całkowity koszt budowy z umeblowaniem(kompletnie wszystko) z góry dzięki.Pozdrawiam

 

Pytanie trochę dziwne ponieważ wszystko zależy od zastosowanych materiałów oraz od wykończeia i umeblowanie ale myślę że w przypadku tymianka to od 350-450tys.

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witamy

Budujemy Dom w Tymianku 3 pod Bydgoszczą, jesteśmy na etapie "układania dachówek" mamy do Was pytanie z czego stawialiście ścianki działowe na poddaszu, tak jak w projekcie tzn. z płyt g-k czy może inaczej?Z góry dziękujemy na wszelkie info. dotyczące Tymianka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...