Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No nawet bardzo dobrze mi się wydaję. Tak na szybko licząc

3,7kw x 9h = 33 kwh - maksymalnie w ciągu dnia

33 kwh x 28 dni = 932 kwh - maksymalnie w ciągu miesiąca

932/233 = 0,25

 

A do dopiero luty, gdzie dni słonecznych mało.

 

Mi pompa w lutym zużyła ok 750kwh - czyli przy instalacji ok 10kw grzałbym za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Zdam relację podsumowującą zużycie gazu w moim budynku. Mieszkamy od ubiegłego roku i między 11.03.2018 a 11.03.2019 czyli dokładnie okres jednego roku zużyliśmy 959m3 na ogrzewanie i przygotowanie CWU. W przeliczeniu na złotówki – niewiele poniżej 2000,00zł. Myślę, że wynik niezły.

Projekt – M36a wariant I (zmiany w projekcie to jak chyba wszyscy - wielkości okien, pyza tym otwarcie przestrzeni między kuchnią a salonem oraz między korytarzem a salonem, zmniejszony kąt dachu do 25 stopni za namową luke_p)

Temperatura ustawiona na sterowniku od piece C.O. – 22 stopnie. Przy ustawionych 23 stopniach wszyscy domownicy (3 osoby) solidarnie stwierdzili, że jest zbyt gorąco.

Energia z kominka – pomijalna (nie mamy jeszcze drewutni) – zapaliliśmy nie więcej niż 10 razy (za każdym razem tylko jeden załadunek drewna).

Piec - Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100-3SE (3-14 KW).

Ogrzewanie – grzejniki (zwymiarowane pod niską temperaturę zasilania) + podłogówka (tam gdzie płytki)

W kuchni brak gazu (jest płyta indukcyjna).

Okna – 3 szybowe

Rekuperator – ThesslaGreen AirPack Home 300h

Ocieplenie:

ściany - porotherm dryfix 25cm + 20cm styropian fazowany grafit lambda 0,31 + tynk

strop teriva - na tym 25cm styropian podłogowy grafit lambda 0,31 (klejony w trzech warstwach) + 1cm pianka PE + 1,5cm płyta OSB

podłoga - 15cm styropian podłogowy grafit lambda 0,31 (klejony w trzech warstwach), na tym jastrych, oraz drzewo i płytki (płytki w kuchni, łazience, garderobie, kotłowni i wiatrołapie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam dzisiaj 1 kwietnia więc tak jak wspomniałem wcześniej podsumowałem miesiąc produkcji nowej instalacji FV i tak:

1.8.0 - energia pobrana w bieżącym okresie rozliczeniowym =199,1 kWh

2.8.0 - energia oddana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 318,2 kWh

Okres rozliczeniowy - 01.03.2019(godz 10:20) - 01.04.2019(godz 19:10) 55,46 kWh nadwyżki za miesiąc marzec.

Jak na razie jestem zadowolony - jeśli będzie tak dalej będę płacił tylko abonament i niewielkie opłaty przesyłowe, po odpisaniu podatku mam nadzieję, że zwróci się inwestycja po 6 latach :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dziwnie pusto i cicho w naszym wątku.

Czyżby nic się nie działo?nikt nic nie robi?

Ja obecnie wymieniam i zwiększam ocieplenie stropu z 30cm wełny) na 15 cm styropianu 0,032 na foli aluminiowej i 30cm wełny. Będzie cieplej i szczelniej:yes:

A na działce jak zawsze coś wymyślam, coś tworzę - Obecnie pergolę na rośliny pnące

 

 

IMG_20190516_065741.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich "Przystankowiczów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już nikt nie budował SP? i zapewne wszystko jest ok, łatwo prosto przyjemnie i bez pytań.

Pokażcie swoje domki w budowie? fajnie jest zobaczyć. Teraz kiedy umieszczanie zdjęć na forum jest tak proste, a dostępność do aparatów powszechna wątek umarł :confused:

 

A u mnie wszystko zarosło

IMG_20190610_195806.jpg

 

A co rosło zakwitło

IMG_20190607_201957.jpg

 

IMG_20190607_202020.jpg

I jest ładnie kolorowo:p

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...