Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem Ci szczerze: nie wiem :)

Pewnie poczytałbym więcej i spróbował oszacować efekty. Tego nie robiłem bo miałem jasną sytuacje. To ciężkie pytanie bo oprócz kwestii ekonomicznych są również walory powiedzmy to "estetyczne". Dla mnie duże okna są po prostu "fajne" :)

 

Gorzej jak później zimą salonu nie będę w stanie dogrzać pompą ciepła :-)

 

Jeśli chodzi o walory ekonomiczne, że jeśli będziemy mieli na południu owe okna to wtedy możemy wyciągnąć bilans dodatni cieplny, ale biorąc tak na prawdę przez zimę ile jest tych dni słonecznych, a ile jest dni zachmurzonych, gdzie tego słońca jest bardzo mało to czy tak na prawdę będzie aż tak znacząca różnica na + jeśli umieścimy te okna na południu?

Edytowane przez arti17cf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne bramy moim zdaniem to jest jedyny sposób żeby komfortowo parkować dwa samochody. Ja mam bramy 2,60 światła i słupek 60 cm między nimi jedno auto wchodzi super bo jest węższe drugie już szerokie i trzeba się bardziej skupić. Dodatkowo mam " wyciągnięty " garaż o 2m bo ta krótsza część bez tego chyba jest za krótka żeby tam coś stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti ja mam jedną bramę, ale garaż też poszerzony o ok. 2 m bo musiałem przenieść wjazd na ścianę obok drzwi wejściowych. W ten sposób mam po lewej sporo miejsca i przed autami również ( sam garaż to ponad 51m2 zamiast 39,5 w projekcie - zdjęcie w załączeniu). Można tym autem po lewej bardziej w lewo w garażu skręcić i jest więcej miejsca(patrząc od wjazdu).

 

Co do dni słonecznych to jak sobie o tym pomyślisz to bardzo często niskiej temperaturze towarzyszy słoneczna pogoda wyżowa (nie ma chmur więc ciepłe powietrze szybciej ucieka do góry i jest zimniej bla bla bla - takie tam meteorologiczne bzdety, ale faktycznie taka jest prawidłowość). W ten sposób kompensuje to te mroźne dni :)

 

garaż.jpg

Edytowane przez songoku_xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam , dawno mnie tu nie było . Widzę nowych forumowiczów. Mieszkamy z żoną już czwarty rok . Domek jest super. Co do okien w salonie . Salon mamy ustawiony południe zachód . Zrobiliśmy sobie dwa okna 3m /2,25.wys. Z perspektywy czasu dziś zrobił bym je dłuższe powiedzmy o 50 cm .Obydwa są suwane w systemie HST. Rozwiązanie może nie jest najtańsze ale praktyczne. Jak jest ciepło często otwieramy oba. Kontakt z naturą super.Zdjęcie1094.jpgZdjęcie1095.jpgZdjęcie1095.jpg To co prawda starsze zdjęcia ale tak to mniej więcej wygląda. Pozdrawiam Edytowane przez kangur6820
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Na początku maja ruszam z budową :-) Bardzo dobrze mieć taki poradnik dla naszego domku w postaci tego wątku. Bardzo dziękuje wszystkim osobom, które dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz służą pomocą.

 

Mam pytanko, czy osoby budujące ten domek, zgodnie z projektem na bloczkach fundamentowych wznosili od razu ściany , czy może nad bloczkami jeszcze ktoś dodatkowo zrobił wieniec? Waham się nad tym aspektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...