Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zależy jak chcesz zrobić otwierane drzwi z garażu, jak lewe to nie ma chyba większego problemu. Nie wiem też jaki masz pomysł na tą wnękę o którą chcesz powiększyć łazienkę, bo my tam chcemy postawić półkę na buty, a po przeciwnej stronie szafę. U nas też inna sytuacja, bo przesunęliśmy spiżarkę do wiatrołapu, aby kuchnię trochę powiększyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na naszą działkę wybraliśmy przystań w wersji M36aL (zdjęcie poniżej). Co o tym sądzicie ?[ATTACH=CONFIG]412483[/ATTACH]

 

Hej meroving127, układ wydaje się być optymalny. Ja bym chyba kosztem ogrodu z tyłu przybliżył dom do granicy żeby zyskać więcej miejsca na podjeździe. Taki układ jak teraz wymusi bramę przesuwną i mimo wszystko zostanie mało miejsca na samochody dla ew. gości :) Może być taka sytuacja że w którą stronę by brama nie odjeżdżała "wjedzie "wam na furtkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej meroving127, układ wydaje się być optymalny. Ja bym chyba kosztem ogrodu z tyłu przybliżył dom do granicy żeby zyskać więcej miejsca na podjeździe. Taki układ jak teraz wymusi bramę przesuwną i mimo wszystko zostanie mało miejsca na samochody dla ew. gości :)

Mnie się wydaje , że to nietrafiony pomysł, miejsca przed domem jest na 5 aut, więc nie ma problemu z parkowaniem dla gości jeszcze na działce . Układ mam taki sam, przecież jest 4 m od granicy i tam można zrobić ładny parking.

A brama - w tym układzie chowa się z prawej strony , na lewo nie musi jeździć,aby zasłaniała furtkę- wystarczy tylko dobra przeciwwaga.

Układ jest bardzo dobry, i zapewne w granicy nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jak by było inaczej to wg mnie jeszcze przybliżył bym dom do drogi i zostawił miejsce z tyłu na taras i ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za jakiegoś fachowca, ale brama z dobrą "wrotką - cztero-kółkową w słupku i rolka prowadząca , dodatkowo dobrze wyważony środek ciężkości - czyli jeden profil pełny w przeciwwadze i brama mieści się w 4 m od granicy domu.Skoro u mnie się zmieściła to w tym układzie wszędzie.

IMG_1327 (2).jpg

wjazd.jpg

IMG_5184.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak ale przed domem , a szczególnie na drodze dojazdowej nawet w czasie jakiejś imprezy rodzinnej, lepiej nie parkować. Dałem specjalnie widok z wysoka :) aby można było okiełznać, że miejsca jest dużo. U mnie zmieściło się w ten sposób 6 aut, i żadne nie wystawało na drogę ( dla 5 jest miejsca za bramą- nie licząc 2 w garażu) bo nie każdy może pozwolić sobie na wydzielenie 4,5 m o szerokości 26 m pasa przed ogrodzeniem na trawniczek i roślinki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Czas zaprezentować Spokojną Przystań na podlaskiej ziemi. Budowa rozpoczęta na początku maja, SSO osiągnięty pod koniec września. Koszt osiągnięcia SSO wraz z całą biurokracją w okolicach 185.000 zł.

Kilka zdjęć z budowy:

 

Gratuluje :) sprawnie Ci to idzie, na zimę chcesz zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...