Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
Ja starałem się to zrobić jeszcze na etapie adaptacji projektu, ale architekt nie dał rady tego zrobić bo wymagało to zmian konstrukcyjnych stropu. Zaznaczam że mam i będę robił strop z terivy jak w projekcie.

:confused: zastanawiam się nad jednym , fakt ,że minął już 8 rok jak mieszkam , ale sprawdziłem i u Wszystkich jest to samo - brak jest podparcia nadproża w garażu? zapewne to nie jest błąd projektanta bo do dzisiaj stoi , ale w jednym z postów ktoś zadał mi to pytanie i sam się zastanowiłem, w projekcie jest z jednej strony.

DSC_3147.JPG

 

Pozdrawiam - wyszperałem Twoje stare zdjęcie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Udało się jeszcze w tym roku zrobić podbitkę, tak się prezentuje (na szczęście chłopacy ogarnęli temat i udało się zrobić podbitkę po krokwiach) :

IMG_20201111_131001.jpg

 

IMG_20201111_131026.jpg

 

Zakupiłem także zbiornik 10.000 litrów na deszczówkę z programu "Moja Woda".

125239807_367457990998644_3758482927198344497_n.jpg

Edytowane przez arti17cf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mam aktualizowaną na bieżąco.. nie wiem o co chodzi właśnie.

 

Zmieniłeś z gazu na pompę?

Zmieniłem z drewna kominek na klimatyzację/PC ;)

Zamontowałem Splita i sobie grzeję powietrzem - gazem również. Po montażu instalacji FV mam dużą nadwyżkę ee, a ogrzewanie wody też nie pochłania produkcji więc założyłem sobie dodatkowo klimatyzację. Ta grzeje w okresach przejściowych i chłodzi latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam serdecznie

Ze względu , że za oknem już wiosna, a ja zrobiłem niewielkie podsumowanie:

Wykorzystałem cały magazyn energii wyprodukowanej przez instalację, trochę na klimatyzację trochę na cwu dlatego postanowiłem jeszcze zamontować sobie na dachu - było jeszcze miejsce panele solarne - lato się zbliża więc skorzystanie z bezpłatnego podgrzewania wody - jest nawet nęcące.

Dom z całymi instalacjami nie wygląda zbyt ciekawie ale....jakoś to przeboleję

Pozdrawiam w ostatni dzień Świąt Wielkanocnych 2021

1617644422022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witam wszystkich mieszkańców SP;) w Nowym 2022 ROKU- rany jak ten czas szybko leci!!!

 

Nie będę robił jakiegoś podsumowania roku 2020 bo to nie temat - napiszcie jak się wam żyje? czy ten domek spełnił Wasze oczekiwania. Może jakieś problemy, może coś byście poprawili albo co wam się nie podoba?

Prócz oczywiście braku wentylacji w małym WC:sick: - trzeba o tym pamiętać gdy ktoś buduje zgodnie z projektem bez rekuperacji czy WM.

Ja w poprzedmim poscie jak wiecie założyłem i podłączyłem instalację solarną - koszt i praca własna więc nie było tak źle - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?370736-Energia-cieplna-ze-Słońca-Instalacja-Solarna-2021 - tutaj trochę to opisałem;).

W trakcie eksplantacji jak w stopce dołożyłem instalację FV na trzech kierunkach, dodatkowo zabezpieczyłem dom przed blackout -em energetycznym montując i podłączając agregat prądotwórczy ( to ze względu na wodę tylko ze studni, a tej bez ee nie ma).

Sam projekt domu spełnił moje oczekiwania oczywiście ze względu na dość skomplikowany dach nie obyło się bez kilku błędów w ociepleniu, ale z tym też sobie poradziłem ocieplając - a raczej zwiększając ocieplenie stropu 15cm(styropianu)+30cm(wełny)

Wprowadziłem wiele elementów automatyki do domu w sterowaniu ciepłem , wentylacją, samą automatyką ogrodu i co mi tam przyszło do głowy.

Przez tyle lat wiele się zmieniło nawet pomieszczenie grilla stało się centrum wypoczynku i rekreacji a w czasie "pandemii" miejscem do spotkań i spędzania wolnego czasu.

Życzę wszystkim Spokojnego i zdrowego 2022 roku i szczęśliwego mieszkania w tym uroczym domku "Spokojnej Przystani" Pozdrawiam City:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć :)

 

Leci za szybko..

 

Nam 4 rok leci w spokojnej.. W zasadzie nie ma nic co by nam przeszkadzało, układ pomieszczeń super, wielkości pomieszczeń też. Z zeszło rocznych zmian to udało nam się zamontować fotowoltaikę. Dodaje zdjęcie, ale nie wiem czy będzie widać (na IE widać na pewno):

 

http://barway.pl/kade/Foto.jpg

 

W najbliższych planach mam przeniesienie na strych zbiornika cwu, bo wykorzystujemy kotłownię jako pralnię i przydało by się tam trochę więcej miejsca. No i dalsze meblowanie, najpierw garderoba, później chce dzieciakom zbudować łóżka piętrowe.

 

W dalszej przyszłości, garaż, dodanie jakiegoś miejsca do majsterkowania + montaż porządnego oświetlenia.

 

No i oczywiście cały czas ogródek.. Bo to niekończąca się opowieść :)

 

Z obserwacji forum widzę, że coraz mniejsze zainteresowanie projektem, albo nowe osoby się nie dołączają do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...