Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aaaa, zapomniałam Wam przedstawić mojego kuchennego AniolaStróża. Wczoraj ugotowalismy obiadek godny super restauracji ;)

http://images37.fotosik.pl/19/4c0ed715ce50646d.jpg

 

Jeszcze kiedyś miałam zapodać lampy w kuchni = takie proste są, ale niestety za dużo światła to one nie dają - zważywszy że brak górnych szafek z oświetleniem... Moze dodam jeszcze coś pod tą nową szafką...

http://images41.fotosik.pl/19/abd896cefa4660eem.jpg

 

Teraz mnie czeka tapetowanie wnęki w przedpokoju, zobaczymy kiedy się zbiorę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, kupiłam w Obi skrzydlokwiata i jakiś taki gęsty, zastanawiam sie jak go rozsadzić i czy teraz jest dobry czas na to (jeszcze kwitnie) To taki drobny skrzydłokwiat, nie ten wielki.

 

ja rozsadzam kwiaty kiedy mam ochotę i widzę, że jest taka potrzeba 8),

ale skrzydłokwiata najlepiej rozsadzać na wiosnę, w kwietniu, przez podział karpy. Napewno trzeba przesadzić, jeśli korzenie wypełniają całą doniczkę.

 

 

Pamiętaj, że skrzydłokwiat nie lubi przeciągów, w zimie trzeba go zraszać co kilka dni (jeśli jest suche powietrze), jeśli tego nie będziesz robić to zaczną mu brązowieć liście.

I nie lubi ostrego słońca, najlepsze jest światło rozproszone, a nawet może to być półcień.

Zreztą one prawie wszystko znoszą, ja o moje aż tak nie dbam...

to co napisałam to tak w skrócie optymalne warunki do pełnego rozwoju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onna - ja jestem normanie w szoku wielkim !!! Taka przemiana - przy tym moj remont to jakis zart jest normalnie.

Kuchnia bardzo mi podoba, ukryta lodoweczka to wypasik jest normalnie, a Aniolek na haku wymiata - bardzo mi sie podoba...

Jak sie Wam sprawdza ten podluzny kaloryferek? Wyglada bajerancko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dziekuję, dla takich paru słów miło się męczyć z FOtosikiem ;)

 

efilo, nie sądzę żeby ktoś kwalifikował takie mieszkanie jak bylo przed remontem. W tych programach chodzi raczej o przemiany typu - jak zmienić współczesne w nowoczesne ;)

 

Aniu, dzięki za uwagi kwiatkowe - muszę powiedzieć że moje skrzydłokwiaty miały chyba najgorsze warunki jakie mogly. Chyba je przeprowadzę do sypialni a storczyki [pojda do dużego pokoju, choć szkoda mi będzie ich widoku na oknie każdego ranka :( Jednak okna "salonowe" to najbardziej słoneczne, po jednym dniu skrzydłokwiaty padały, listki im opadały całkiem i trzeba je było non stop podlewać. Teraz już wiem dlaczego. Poza tym tam jest okno narożne to i przeciągu nie brakuje... To może nie trzeba go rozsadzać, zrobie mu zdjęcie to ocenisz sama. W drugiej doniczce przydaloby się za to dodać go trochę bo taki nędzny jest.

 

LP (;) ) - aniolek jest nieduzy zresztą to widać, kojarzy mi się z filmem Jasminum, jeśli oglądałaś ;) Dostałam go od przyjaciółki, pochodzi z Podkarpacia :) Kaloryfer ma trochę niedobre miejsce - bo przy otwarciu lodówki cieplo tam wchodzi, ale lepsze niż na górze gdzie ogrzewał gównie sufit. W kuchni poki co jest gorąco, bo to poludniowo-wschodnie okno + gotowanie w małym pomieszczeniu. Sam kaloryfer jak i drugi w łązience (drabinka) Coś nie do końca grzeje, chyba nie jest nalezycie odpowietrzony, ale odkąd mąż próbował to sam robić i ledwo opanował fontannę tryskającą po łazience to wolę poczekać na dyspozycyjność panów z LPEC ;)

Zaglądałam do Twojego podpisiku, widzę że coś fajnego sie szykuje.Byłam kiedyś w Żywcu, może jeszcze mnie kiedyś zawieje :)

 

kachna, melduję,że żadnego zdradzającego męża we wnęce nie odkryto. Była tam szafka, z której wiało lodem w zimie. Szkoda mi było tej "zimnej szafki" ale na lodówkę trudno było znaleźć lepsze miejsce w tym pomieszczeniu.

 

tola, miło słyszeć od właścicielki najbardziej klimatycznego domu i ogrodu w muratorze takie rzeczy :)

 

A tak wogóle to większość z Was pisze tak, jakby mojego remontu nigdy na oczy nie widziała..... A przecież były zdjęcia od początku :p

no dobra, jak skończymy z innymi pomieszczeniami to tez będzie takie podsumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja lubię wracać we wspomnieniach oczywiscie ;) JAk sie czlowiek już przyzwyczai jak jest to potem ma satysfakcję jak sobie przypomni stan poprzedni. Remont poza tym dał mi więcej niz tylko zmianę wygladu mieszkania - poczulam się tu bardziej u siebie, no i wogóle... Ci co mieszkają z kimś lub u kogoś wiedza o co chodzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze tylko wyjaśnię, że poprzedni stan mieszkania nie mój był bynajmniej. Mieszkanie babci (która zresztą mieszka z nami i nie może się przyzwyczaić do zmian :) ) nie było remontowane od zamierzchłych czasów, na zasadzie, że wnuk jak się ożeni to sobie wyremontuje ;) No tośmy wyremontowali :D

 

a kaloryferek, hmmm, tez ma swoja historię... Miał być chudy i krótki, ale nigdzie nie można byo znaleźć takiego na 3 żeberka... Ktoś nam poradził,żeby kupić taki w poziomie, ale nie wiedział, czy da sie go w pionie montować/ Potem znaleźliśmy ten, zamówiliśmy ale miał mieć 1,20, mąż go przywiózł i mówię że coś nie tak, ale jemu się taki spodobał i już został I chyba może być. Ale w kuchni gorąco jest póki co, ,myślałam,żeby jeszcze dokupić gdzieś do niego takie wieszaczki, żeby ściereczkę powiesić. Widziałam takie do drabinkowych grzejników to chyba powinien pasować??

 

Teraz przede mną koniec zmagań z sypialnią. Mam już pewne pomysły (za dużo naraz jak zwykle...) jak będzie szafa to wreszcie skończymy z balaganem i zacznę upiększać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...