Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

a teraz niespodzianka, która mnie czekala po przyjeździe z wojaży:

http://images50.fotosik.pl/29/0ceacee4f72e2221.jpg

 

czy to może jest ten właściwy pęd kwiatowy??? Bo wygląda inaczej niż te ktore wcześniej pokazywałam???

Jak mam z tym storczykiem postępować,żeby zakwitł???

 

bingo !!!!!!!

 

 

to jest pęd kwiatowy.... :lol: :lol: :lol: nic nie rób, podlewaj, a raczej namaczaj go w wodzie z nawozami do storczyków i tylko podeprzyj go na kijeczku by się z czasem nie złamał.... no i nie dotykaj czubka...

 

 

a ja się pochwalę, że mój też ma takiego pęda ino ma już jakies 15 cm ale ja mojemu powiedziałam, ze jak mi w te pędy nie zakwitnie to kupię se nowego :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:) no to się cieszę. Bardzo. Na razie obficie kwitnie mi drugi storczyk, ale już zapomniałam jaki ten mial kolor dlatego będę niecierpliwie czekać aż urośnie. Ale musze powiedziec, że w tej storczykarni to sauna była taka... Ja z racji trzymania storczyków w sypialni dostarczam i raczej chlodne powietrze no i chyba trzeba będzie je zdjąć z okna. A może to wlasnie dlatego coś o ruszylo - miał zimno to teraz przy słońcu poczuł trochę pędu do życia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję may...

Trochę za mało czasu mieliśy na te storczyki, ale już wiem,że następne kwiaty jakie będe kupować to wlaśnie storczyki. Mam ambicję teraz na coś bardziej oryginalnego niż popularne phalenopsisy, chociaż na pewno wybiorę jakis z dużymi kwiatami. Generalnie nie przepadam za kwitnącymi doniczkowcami, ale te mnie urzekly.

 

a tapeta w przedpokoju to dopiero początek tapet w moim domku :) Teraz zbieram sily na nastepne tapetowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

nawet mnie nie denerwujcie tymi storczykami -ja jestem taki lewus do kwiatków, że masakra :evil: Już 3 storczyki wylądowaly w koszu :evil: Niby robię wszystko jak trzeba (tzn jak babka w tv gadała), czyli stoi z dala od kaloryfera, "przelewam" go raz w tyg. szklanką wody, a po przekwitnieciu obcinam lodygi powyżej 4ego "oczka" -i co? i kicha! najpierw odpadają lodygi, potem liście -a potem jest już kosz :cry: :cry: :cry: a moja teściowa robi wszystko identycznie i storczyk kwitnie jej non-stop od marca :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

nawet mnie nie denerwujcie tymi storczykami -ja jestem taki lewus do kwiatków, że masakra :evil: Już 3 storczyki wylądowaly w koszu :evil: Niby robię wszystko jak trzeba (tzn jak babka w tv gadała), czyli stoi z dala od kaloryfera, "przelewam" go raz w tyg. szklanką wody, a po przekwitnieciu obcinam lodygi powyżej 4ego "oczka" -i co? i kicha! najpierw odpadają lodygi, potem liście -a potem jest już kosz :cry: :cry: :cry: a moja teściowa robi wszystko identycznie i storczyk kwitnie jej non-stop od marca :o

 

 

hm.... a grozisz im czasem.... :roll: ja mojemu powiedziałam, że jak się zaraz nie wykaże dobrą wolą kwitnienia - to kupuje takiego który tę wolę ma... i mam już taki pęd jak ma Onna... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... a grozisz im czasem.... :roll: ja mojemu powiedziałam, że jak się zaraz nie wykaże dobrą wolą kwitnienia - to kupuje takiego który tę wolę ma... i mam już taki pęd jak ma Onna... :wink:

posyłam mu piorunujące spojrzenia srednio 120 razy dziennie :) -no i chyba się przestraszył ZA BARDZO -bo dzisiaj mu już 2 liście naraz opadły :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna, ja bym storczyka nie wyrzucila, no prosze Cię. Jak będziesz miala ochotę jakiegoś wyrzucić to ja go chętnie przygarnę. To wielka satysfakcja ożywić kwiatka :)

 

czandra, mio CIę u mnie powitać. Żyrandol kupiiśmy w salonie BRW , maja tam stoisko z lampami. Ale cioś mi się zdaje że to chyba ten sam co go oglądalamna allegro :)

http://www.allegro.pl/item473253713_zyrandol_organza_w6_czarny_efekt_krysztalu_2bm.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... a grozisz im czasem.... :roll: ja mojemu powiedziałam, że jak się zaraz nie wykaże dobrą wolą kwitnienia - to kupuje takiego który tę wolę ma... i mam już taki pęd jak ma Onna... :wink:

posyłam mu piorunujące spojrzenia srednio 120 razy dziennie :) -no i chyba się przestraszył ZA BARDZO -bo dzisiaj mu już 2 liście naraz opadły :x

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Kasia Ty jesteś niemożliwa :roll: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie pottrafie sobie wyobrazić opadających lici storczyka? One grube przecież sa. No chyba że ten Twój KAsiu to nie Phalenopsis tylko jakaś inna odmiana???

 

a co do tego ędu to rośnie jak szalony.... A wcale cieplo u mnie nie jest w sypialni. Normalnie chyba zainwestuje w termometr pokojowy, bedę mierzyć temperature dla storczyka ... (jeden już kupilam dla mojego bojownika-Sushi, ale to termometr do wody....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, no to rzeczywiśćie, i jak tu teraz mężowi przetłumaczyć, że storczyki wolą być przesuszone niż przelane???? Ja przelewam swoje co jkiś tydzień albo i rzedziej, generalnie ten gatunek lepiej znosi ponoć większa suszę niż przelanie. Ja bym Ci radziła zostawić go w spokoju na jakiś czas, nie podlewać, jak już wyschnie calkem to przelać wodą z nawozem (polecają dawkę połowe mniejszą niż zalecana przez producenta) i tak znow do wyschnięcia. Może częśćkorzeni jest jeszcze zdrowa i uda się go odratować. Najlatwiej znaleźc info nt pielęgnacji odmian na allegro gdzie sprzedają storczyki. Ja znalazłąm tez dwie strony, gdzie praktycy mówia o swoich kwiatkach. Mnie np zdziwiło,że storczyk ponoć lubi mieć inną temperaturę w dzień inna w nocy...

ech, chyba mnie wzięło calkiem, wlaśnie oglądałam rożne okazy, piękne sa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak dawno mnie tu nie było. Bardzo przepraszam, ale praca i praca :( Dobrze, że czas mojego remontu był taki dość luźny, bo nie wiem jakbym wyrobiła teraz robiąc remont.

I widzę, że i tu pojawia się temat "storczyki". Hihi moje też puścliły nowe pędy. Mam nadzieję, że będą ładnie rosły i zakwitną.

Podobnie jak onna podlewam raczej rzadziej niż częściej. nie jest to podlewanie regularne, po prostu obserwuję korzenie. Ja kąpię storczyki przez ok 15-30 min (nalewam wody - destylowana lub odstana przegotowana - do pojemnika i wkładam do niej storczyka. Potem pilnuję, żeby wylewać z osłonek całą wodę jaka spłynie jeszcze z doniczki. To ważne, żeby nie stał w wodzie.

 

niedawno dowiedziałam się, że storczyki nie lubią innych roślin koło siebie (nie wszystkie lubią, może lepiej), nie lubią towarzystwa owoców cytrusowych (mandarynki trzymam na innym stole :lol: ). zaczynam wariować.

 

na razie nie mam wielkiej kolekcji - 3 phalenopsisy i jedno dendrobium. Nie mam za bardzo miejsca , żeby trzymać kwiaty, poza tym koty, które jednak są dla mnie ważniejsze niż kwiaty 8) . Kolejne egzemplarze zamierzam kupować, żeby spełniać swoje marzenia co do kolorów (marzy mi się najbardziej dwukolorowy biało-czerwony). oczywiście darowanemu ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj spadamy spadamy :(

u mnie ciagle porządki, strasznie sie to w czasei rozwleka, jeszcze będą pawlacze robione to nowe porządki dojdą:(( Niestety przy pracy popoludniowo-nocnej zostają mi tylko weekendy żeby cokolwiek w domku zrobić. Rano jakoś się zebrać nie mogę, obbiadek trzeba ugotować, zakupy zrobić i schodzi. Dziś urządzam pranko i prasowanko, musze też poznosić pudła do piwnicy, bo kilka opróżniłam. Czekam jeszcze na regal na książki żeby je wreszcie ulozyć w miejscu przeznaczenia bo takie ciągle przenoszenie wszystkiego do szału człowieka mooże doprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...