Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

onna zauwazłam że w swojej kuchni masz różne długości uchwytów, jak to wygląda w realu? BO ja chciałam jak najdłuższe ale w narożnej szafce nie może być długi bo jej nie otowrze. Nie wiem już co wymyśleć. Dodam że chciałam wszystkie uchwyty w poziomie, a co sądziecie o uchwytach w pionie i w poziome na raz? Nie jestem do tego przekonana. Aha Twój blat to limba? czy venge? Ja zażyczyłam sobie blaty zebrano no i nie wiem czy korpusy jednak zrobić w zerbano czy jednak wvenge? a może blat venge zamiast zebrano??

W łazience będą szafki w kolorze venge.

Doradźcie!!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie byłam wczoraj bo pogoda taka,że wyszlam z domu dopiero do pracy jak musialam. Ale dzis tam pewnie będę.

 

pati, rzeczywiście mam różne długości uchwytow, dopasowane sa do szerokości drzwiczek, wiec to nie razi. Co więcej mam też uchwyt pionowo - przy cargo tuż przy drzwiach wejściowych i konsekwentnie nad nim ( a na górze jest szafka z dwojgiem drzwiczek tylko nie takiej samej szerokości.) Może to być widac na zdjęciach od strony okna z piekarnikiem, gdzies na początku jak kuchnię pokazywalam. Niektore uchwyty są różnej wysokości - wlaśnie w szafce w rogu - bo inaczej by się blokowaly wzajemnie. I tak nie uniknęliśmy błędu i przy ścianie jest uchwyt za dlugi - jak się otwiera szafkę to "wchodzi" w ściane - na szczęście nie na tyle żeby nie dało sie z szafki korzystać, a na ścianie przykleilam filcową podkładkę ,żeby nie rozbijało płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, sprawdzałam te zdjecia ale nie ma na nich jeszcze uchwytow - widać ten od górnej szafki a ten do cargo byl później bo mial inny odcień ;) W każdym razie jest dlugi, poniżej tamtego pionowego. JAk potrzeba to spróbuje zrobić zdjecia. Nie przeszkadza to w żadnym razie, warto sobie przylożyć te uchwyty zanim się je przykręci, choć ja wszystkich nie widzialam, panowie dokręcili jak uważali. Sprawdź sobie czy Ci uchwyt nie zahacza o ten przy następnych drzwiczkach jak się razem je otworzy. generalnie jak zrobisz uchwyty o kawałek krótsze od szerokości drzwiczek to nie będzie tego widać, przecież wtedy nie ma możliwości takich samych uchwuytów bo niektore bylyby za dlugie.

 

A co do koloró to jescze raz. Fronyty- wenge light, korpusy- limba czekoladowa, blat zebrano malawi. Wszystko gra :) (tylko taka prążkowana ta kuchnia, bo i płytki też, ale to nie razi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile mówia że trzeba czekac na meble??? może powiedz gościowi, że musi skończyć te płytki w określonym przez Ciebie terminie, w przeciwnym razie mu nie zaplacisz... bo Ci meble przywożą... Powiem Ci że ja zamawialam meble za każdym razem po przerwiew i dzięki temu ciągnie mi się to cały czas. NAjpierw dchcialam zobaczyć jak wyjdzie kuchnia, potem jaki bedzie ten kolor szaf w sypialni, a teraz facet nie ma czasu na resztę, umawialiśy sięna wtorek na spisanie umowy a meble mam miec 5-6 grudnia. Choć jak znam życie to moze być jeszcze później :(

Tak że może warto jednak zamówić wczesniej trochę. Może niech Ci zrobi płytki w kuchni najpierw (wiem wiem,kolejne pomieszczenie rozgrzebane...) i zanim by skończyl łazienkę Ty byś już miala kuchnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja syzbciutko, ciągle mi ostatnio czasu brakuje - i widzę,że i Wy tu z rzadka tylko...

Kasiu, ja torchę inaczej robię niż markotka - biorę storczyka nad zlew i przelewam go przegotowaną letnią wodą. Tai zabieg powtarzam co tydzień, co któyś raz do wody dodaję nawóz do storczykó- mniej niż podaje producent n opakowaniu. Nawoz podobno trzeba dawać gdy storczyk kwitnie, jak przekwitnie, pęd uschnie i go obetniesz trzeba dać roślince czas na "przyśnięcie" - trochę niższa temperratura i mniej podlewania. Nawozow w tym czasie tez się nie daje podobno. Nauczyląm si takich zabiegów od mojej pani sprzątaczki w pracy i ponieważ tamtejszy storczyk lpuścił nowy pęd to mam nadzieję że to dobry sposób. Możesz też ppoczytać o storczyku, chociażby na allegro - każdy sprzedawca opisuje jak sie tym kwiatkiem zajmować.

 

A u mnie już zbliża ise termin montazu ostatnich części mebli, ma to być na mikołaja. Chwilowo nie mam czasu zajmować sie mieszkankiem, ale mniej więcej już jest urządzone i da sie normalnie wygodnie mieszkać i funkcjonować. A jeśli chodziz o upiększanie - będę miała troche owlnego to coś wymodzę i pokaze. Zastanawiam sie tez nada świąteczną dekoracją :) Lubię takie rzeczy, ale delikatnie i z gustem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich dwoch nowo kupionych storczykow chyba jeden tez padnie :( W związku z tym przypomnialam sobie jeszcze jedną rzecz- czasem pielęgnacja nic nie da jak kwiatek zostal źle potraktowany juz w sklepie.... A tam lubia albo przelać albo zasuszyć, albo zaziębić.. Mój wygląda jakby byl chory, może jakaś grzybica??? Zobaczymy jak skończy kwitnienie, spróbuję go jakoś odratować, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie, nie ma ani jednej zdrowej bulwki :(

A z remontowych spraw to powoli różne rzeczy sie pojawiają. Postawilismy panel, ale TV chyba w tym roku już nie kupimy...Tylko zostanie oklejony i przymocowany do ściany. Za to zrobiliśmy sobie prezent na mikołaja i będziemy mieć ekspres do kawy. Zdecydowaliśy sie na Zelmera, taki nowy typ, przewagę nad tym poprzednim miał taką, że tamten ma elementy z plastiku, a ten metalowy. Ponoć dobry, opinie internautów przynajmniej bardzo zachęcające. A jak będzie w rzeczyqistośći pokaże nam już pierwsza kawka sobotnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...