Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no ja już sama ze sobą długo uzgadniałam, to teraz mogę troszkę poodmieniać. A kasy wtedy nie było więc uzgadnianie polegalo na kompromisach pomiędzy tym co bym chciałą za tym co można ;)

Kiedyś też nie lubiłam takich mocno kobiecych klimatów - a teraz proszę - róże, kwiatki, falbanki i szyfony w ubraniach - czemu nie:)

 

dziękuję za pozytywny odbiór zdjęcia - to fragment jednego z nszej sesji ślubnej - robiliśy ją kilka dni po i dobrze się przy tym bawiliśmy bo to my wymyślaliśmy jak chcemy być fotografowani :) Czasu było tylko malo, ale i tak zdążylismy się zmęczyć całą zabawą.

a było to już prawie dwa lata temu... nie zmieniłąm się bardzo więc zdjęćie mogę wkleić:) A co do całośći, hmmm, pomyślę. Może przy jakimś nocnym posiedzeniu pokażę moje ulubione ;)

 

Ania, dziei za sfotografowanie roży - i dodanie nadziei. Juz bardzo ciekawa jestem co to się wykluje. W sumie jakby ni było to moja własna prywatna róża, włąsnoręcznie zasadzona więc i tak fajnie. Gdyby bylą tą to mogłaby zrobić furorę - tam gdzie mieszkają teściowie jest zagłębie rożane - ludzie się zajmują oczkowaniem i hodowlą róż i innych roślinek też. Na pewno byliby na nią amatorzy, ale teściowa będzie mnie pytać czy może siędzielić :D

 

storczyk rzeczywiście mało spotykany. Szukaliśmy jak najbliżej do czerwonego, ten znalazł dla mnie mąż, teraz mnie męczy za naprawdę czerwonym, ale wśród Phalenopsisów o rzadka sztuka, no chyba że "rasowe". Następny jaki kupię będzie bialy z takimi wielkimi kwiatami, bo takiego jeszcze nie mam :)

a co do rośłinki - już pisalam dokładnie, kalia miniaturowa to też jedna z funkcjonujących nazw, wykorzystuje się ją też do bukietów. Mąz kupil bulwę, chyba kłącze, jak gdzieś czytałam. Są dostępne w sklepach ogrodniczych, marketach i w necie. Starsznie mi się podobają takie prawie czarne. Jeśli chcesz sobie taki sprawić to już teraz trzeba szukać. Nie wiem czy jak by jeszcze w tym tygodniu posadzić to urośnie, ale może. Gdybym miała ogród na pewno chciałabym cantedeskowy zakątek - roslyby z przeznaczeniem do flakonó w domu - uwielbiam taką dekorację.

 

Chciałam Wam pokazać jak teraz jest w sypialni ale chyba będzie jeszcze jedno malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałam na wątku u którejś Was dyskusję nt czy facetom odpowiadają takie kobiece wnętrza jak są teraz modne. Otóż mojemu mężowi się podoba!

to chyba u mnie :) Onna!fota piękna! miłość aż z niej bije! :)

co do tych wnętrz -to mój mężul sie strasznie krzywił na tą kwiecistą tapetę w sypialni -i co? jest bardzo zadowolony! a jak szukaliśmy lamp i zasłon -to wybierał te bardziej "kwieciste" niż ja a nawet chciał takie "kwiecisto-kryształkowe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy facetów glamour :D

Kachna ja bym chętnie obejrzała na własne oczy te Twoje apartamenta...

Może będę niedługo u rodziców to się wproszę do Ciebie na jaką kawkę, co Ty na to???

 

a zdjęcie- lubię je bardzo :)

jutro będę robić porządki w sypialni, w końcu nie malowaliśmy ściany drugi raz- nie było czasu i się zniecierpliwiłam i oderwałam taśmę zabezpieczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ania nie zauważyłam Twojego wpisu. Właśnie wpadłam tu żeby pokazać różę- dalej ma pączki zamknięte, ale dwa już odrobinkę pękły i kolor wygląda obiecująco :)

 

 

http://skansen.cs.pollub.pl/martka/obrazy/rosa1.jpg

 

http://skansen.cs.pollub.pl/martka/obrazy/rosa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orrrany, Ania, przepiękny! Bardzo chciałabym żeby to była Ona :)

a obok niej pod ogrodzeniem znajdzie się dla mnie miejsce na jeszcze jedną różę, tylko jak tu wybrać jedną??? Będę Aniu oglądała Twoje i u Moni, może coś wypatrzę dla siebie. Będę szukała takiej, ktora daje trwałe kwiaty, bo zależy mi żeby móc je wziąć do domu i cieszyć się niemi w wazonie. MOgą być pojedyncze. Polecicie coś (tylko nie żółte, najlepiej jakąś ciemno czerwoną albo fiolet/róż)

A tej kwiatki nadają się do cięcia??

I powiem Wam jeszcze jedno - męża kuzynka podobno jest świetna w oczkowaniu róż, nie wiem dokładnie co to oznacza, ale chyba coś z rozmnażaniem i szczepieniem - więc jakby co to ją wykorzystam :)

 

Z innym kwatlkowych tematów: moje storczyki ruszyly z nowymi pędami,. Ten pierwszy, co kwitł rok temu miał pęd juz bardzo długo ale zatrzymal się. Potem sie okazało że chyba bardziej zajęło go wypuszczanie nowego listka i korzenia - i to z tego samego miejsca co pęd. Teraz ruszył i nowy pęd pojawil się też u tego co tak długo i obficie kwitł. A wiśniowo-śmietankowy ma nowe pączki !

NAtomiast innogatunkowce jakby marnieją i właśnie planuje akcję ostatniej próby uratowanie ich (przesadzenie+preparat grzybobójczy). Dzięi Ania za link do FO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no puchy. Dziś kontynuowaliśmy remoncik ale nie u siebie ;) J mam masę sprzątania bo z okazji zbliżających się wakacji odłożyłam w kąt porządki itd.

Zaraz jeszcze lecę do Ani zobaczyć różę, wydaje mi się że moja to jednak nie ta, chociaż fioletowa jak nic - ale środek muszę zobaczyć, to się rozstrzygnie. Zdjęcia na razie nie wrzucę, bo mąż zabrał z komórką :)

A w domku mam nowe storczyki - bylo otwarcie LeroyMerlin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orrrany, Ania, t o jednak ta! Widziałam ją na własne oczy, ale byliśmy krotko i cały czas deszcz. Mąż zrobił zdjęcie komórką i teściowa chyba mi coś pstryknęła, ale ostatnio mówiła że deszcze szybko ją zdusiły i o mało się nie złamala. Chyba już nie kwitnie :( Jak mi się uda to wrzucę zdjęcie które mam.

 

W lipcu w Końskowoli pod Puławami będzie tzw święto róż, więc jeśli będę tutaj na pewno się wybierzemy. Wybie3rają tam królową róż co roku i jest wielka wystawa hodowców :)) Jak tam będę to wrzucę Wam zdjęcia. A ja mam nowe storczyki P :) I jestem na FO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, jak nie wyjadę i nie przegapię terminu to bedę. Mam zbierać zamowienia??? ;)

Tylko że mój mąz twierdzi że oni tam tylko pokazują, nie sprzedają. W Końskowoli jestem często bo niedaleko mieszkają moi teściowie - więc jakby byly jakieś potrzeby to dawaj znać - zobaczę co da się zrobić :D

 

a to moja biedna Rhapsody (chyba mogę już tak oficjalnie pisać???) Już chyba przekwitała i było po deszczu, teraz to pewnie gorzej wygląda...

 

http://skansen.cs.pollub.pl/martka/obrazy/s_foto-0052.jpg

 

http://skansen.cs.pollub.pl/martka/obrazy/s_foto-0055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

http://www.webalice.it/_emma_/images/rhapsodyinblue.jpg

 

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu

i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej jak

umiesz.

Po swojemu spełniaj się.

 

 

Onna, wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszej rocznicy ślubu i dzisiejszych imienin :wink:

Spełnienia marzeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.webalice.it/_emma_/images/rhapsodyinblue.jpg

 

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu

i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej jak

umiesz.

Po swojemu spełniaj się.

 

 

Onna, wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszej rocznicy ślubu i dzisiejszych imienin :wink:

Spełnienia marzeń....

 

 

oj i ja sie dołączę do życzeń :lol:

 

Wszystkiego naj ...słodszego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, wiolasz, bardzo, bardzo dziękuję za życzenia :)

skąd Ty Aniu pamiętałaś o rocznicy??? Jeszcze urodziny miałam ;P

a teraz świętujemy - pozdrawiam Was znad pięknego morza - pogoda super, niemal bezchmurnie, więc plaża zaliczana codziennie kilka razy :) na chwile usiadlam sprawdzić wiadomości a tu takie życzenia opuścilam. Ja zacofana jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...